چگونه یوتیوبر شویم ؟(آموزش قدم به قدم)

چگونه یوتیوبر شویم ؟ یکی از پرتکرار ترین سوالاتی است که بسیاری از افرادی که قصد یادگیری و آموزش یوتیوبر شدن را دارند از من می پرسند این است که چگونه میتوانیم به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شویم و از این مدل کسب درآمد داشته باشیم؟

یوتیوبری یک کار بسیار جدی و پر هیجان است. اگر به هیجان خیلی علاقه دارید و می خواهید درآمد دلاری در ایران را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم از این شغل استفاده کنید. شغل یوتیوبری دقیقا مانند بلاگری میماند.

شما با تولید محتوا های ویدیویی و کاربردی برای مخاطبانتان از این روش استفاده می کنید. برای اینکه به یک یوتیوبر تبدیل شوید باید یاد بگیرید که از کجا شروع کنید، به چه مهارت و تخصصی نیاز دارید برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای چه ابزارهای نیاز دارد.

در این مقاله از سایت آکادمی سبز قصد داریم به صورت حرفه‌ای شما را با تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای و موفق آشنا کنیم. شاید ندانید که اگر بخواهید از طریق این مدل کسب درآمد از یوتیوب درآمدزایی داشته باشید باید چه مسیری را پشت سر بگذارید.

خوب دیگر بهتر است است به سراغ جواب سوال ” چگونه یوتیوبر شویم ” برویم و تمام مسیری که باید پشت سر بگذارید را برایتان واضح و روشن کنیم. پس همراه من باشید تا در ادامه شما را به صورت کامل با این مدل کسب و کار اینترنتی آشنا کنیم.

چگونه یوتیوبر شویم ؟

اگر به دنبال یوتیوبر شدن هستید و میخواهید بدانید که چگونه یوتیوبر شوید تا انتهای این مقاله همراه من باشید

شبکه اشتراک ویدیو یوتیوب (youtube) یکی از محبوب‌ترین شبکه های اشتراک ویدیوی در دنیاست که هر فرد می تواند با عضویت در آن و ساخت حساب کاربری شروع به فعالیت کند و محتواهای ویدیویی خود را به اشتراک بگذارد. روزانه هزاران نفر وارد این سایت یوتیوب میشوند و در آن گشت و گذار می کنند.

شما در تمام زمینه هایی که فکرش را کنید در یوتیوب آموزش وجود دارد. یوتیوبر های زیادی هستند که با ساخت فیلم های آموزشی و جذاب توانستند به درآمدهای بسیار بالایی برسند. اگر در شبکه اشتراک ویدیو یوتیوب فعالیت آن را شروع کنید و در حوزه ای علاقه دارید شروع به ساخت ویدیوهای آموزشی کنید هزاران نفر با شما و برندتان آشنا می‌شوند.

اگر حتی هر محصول فیزیکی و دانلودی هم بفروشید می توانید کاری کنید که افراد زیادی با محصولات شما آشنا بشوند. به عنوان مثال ممکن است شما یک فروشگاه لباس داشته باشید می توانید با موضوع یوتیوبری لباس شروع کنید. در هر زمینه ای که علاقه دارید می توانید فعالیت تان را شروع و به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوید.

با پیشرفت یوتیوب و امکاناتی که این شبکه اشتراک ویدیویی در اختیار اکثر افراد قرار داده اند باعث شده است که هر کسی به فکر تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای باشد. البته تبدیل شدن به یک یوتیوبر کار چندان راحتی نیست. شما باید مهارت‌های لازم را یاد بگیرید و در مرور زمان با تکرار زیاد در کارتان حرفه ای می شوید.

برای اینکه بتوانید از این شغل درآمدزایی داشته باشید باید محتوا های ویدیویی که تولید می کنید بسیار با کیفیت و جذاب باشد. اصلا به این موضوع فکر نکنید که شما یک کانال یوتیوب راه اندازی می کنید، ویدیو های تان را در آن به اشتراک می گذارید و یوتیوب در قبال آن به شما پول میدهد!

شبکه یوتیوب قوانین و مقررات خاص خودش را دارد، یعنی شما طبق قوانینی که یوتیوب تنظیم کرده است باید درآمدزایی کنید. اگر شما قوانین یوتیوب را زیر پا بگذارید و اجرا نکنید ممکن است حسابی که از طریق آن می خواهید کسب درآمد کنید هم ببندند. البته با توجه به تحریم هایی که در ایران وجود دارد کسب درآمد مستقیم از طریق یوتیوب تقریباً کار بسیار سخت شده است. اگر بخواهید مستقیم از طریق این شبکه اشتراک ویدیو درآمدزایی کنید ممکن است به یک سری شرایط نیاز باشد.

مثلاً باید یک حساب google adsens راه اندازی کنید تا بتوانید از طریق این شبکه اجتماعی درآمدزایی داشته باشید. باید یک حساب بین المللی برای واریز درآمدی که از طریق یوتیوب کسب می کنید داشته باشید. متاسفانه احراز هویت برای گوگل ادسنس بسیار کار سخت و دشواری شده است.

وقت شما بخواهید حساب گوگل ادسنس بسازید و به کانال یوتیوب تان متصل کنید برای احراز هویت گوگل یک کد تاییدیه برای شما به صورت پستی ارسال می کند . برای اینکه این کد برای شما ارسال شود باید داخلی یکی از خارج کشور های خارجی که گوگل آنها را تحریم نکرده است زندگی کنید.

البته با تمام این سختی ها افراد زیادی هستند که از طریق یوتیوبری در ایران هم کسب درآمد می‌کنند. خوب حالا با یک سری از قوانین و مقررات یوتیوب شما را آشنا کردیم. اگر به یوتیوبری علاقه دارید و می خواهید از این شغل درآمد دلاری کسب کنید حتما در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ این موضوع برویم.

چرا یوتیوبر شویم ؟

برای اینکه بدانید چرا یوتیوبر شوید من در این مقاله به صورت کامل گفتم چرا و چگونه یوتیوبر شویم

برای اینکه به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوید اول از همه باید یاد بگیرید که چطور می توانید از این روش درآمد زایی داشته باشید. درآمدی که می خواهید از یوتیوب کسب کنید بستگی به مدل کسب و کاری شما است.

ممکن است شما بخواهید درآمد مستقیم از این شبکه کسب کنید. برای درآمدزایی مستقیم از یوتیوب شما باید طبق قوانین و مقررات یوتیوب عمل کنید و حساب گوگل ادسنس ایجاد کنید و آن را احراز هویت کنید.

برای احراز هویت حساب گوگل ادسنس تان باید حتماً یک دوست یا آشنا در خارج از کشور باشد تا کد تاییدیه که گوگل برایتان به صورت پستی ارسال می کند را دریافت کند و به شما بفرستد.

اگر فکر می کنید که درآمدزایی از یوتیوب به صورت مستقیم کار بسیار سختی است باید از روش‌های غیر مستقیم استفاده کنید. در روش مستقیم دیگر شما نمی توانید از طریق یوتیوب درآمد دلاری داشته باشید.

برای اینکه از روش غیر مستقیم استفاده کنید شما فقط باید یک کانال در یوتیوب راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوای ویدیویی و باکیفیت کنید.

به عنوان مثال اگر یک سایت آموزشی دارید می توانید ویدیوهای رایگانی زیادی در یوتیوب به اشتراک بگذارید و در تمام ویدیو های رایگان اسم برند و سایت تان را معرفی کنید. مطمئن باشید افراد زیادی هستند که به دنبال آموزش های شما می گردند.

هیچ محدودیت موضوعی برای یوتیوبر شدن وجود ندارد! به عنوان مثال ممکن است شما به آشپزی خیلی علاقه داشته باشید می توانید در این زمینه یوتیوبری کنید و شروع به تولید محتوای ویدیویی در زمینه آشپزی کنید.

یا مثلاً اگر به بدنسازی خیلی علاقه دارید و مربی بدنسازی هستید می توانید در این زمینه فعالیت تان را شروع کنید و شروع به تولید محتواهای آموزشی در زمینه بدنسازی کنید، در ویدیو های آموزشی تان میتوانید پیج اینستاگرام و سایت تان را معرفی کنید. مطمئن باشید اگر آموزش های با کیفیت ضبط کرده باشید افراد زیادی شما را پیگیری خواهند کرد.

پس می خواهم به شما بگویم شما در تمام زمینه هایی که علاقه دارید و یا کسب و کارتان است می توانید به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید.

اولین مرحله برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر حرفه‌ای این است که شما یک موضوع مناسب انتخاب کنید! پس همین حالا یک کاغذ و خودکار بردارید و تمام موضوعی که علاقه دارید و مربوط به کسب و کارتان است را انتخاب کنید.

برای انتخاب کردن موضوع می‌توانید به مهارت و تخصصی که دارید نگاه کنید! مثلا اگر من در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی خیلی علاقه دارم و کتاب‌های زیادی در این زمینه خواندم می تواند همین موضوع یک موضوع مناسب برای یوتیوبر شدن باشد.

اگر کتاب های زیادی در زمینه موفقیت خوانده اید و اطلاعات زیادی در این زمینه دارید میتوانید در این حوزه فعالیت شروع به یوتیوبر شدن کنید.

پس در اولین قدم باید یک حوزه فعالیت انتخاب کنید

شرایط یوتیوبری در ایران

برای افرادی که قصد کسب درآمد مستقیم از یوتیوب را دارند متاسفانه کار بسیار سختی است. همانطور که قسمتهای ابتدای این مقاله گفتیم اگر بخواهید از از یوتیوب شدن درآمدزایی مستقیم داشته باشید اول از همه باید یک حساب گوگل ادسنس ایجاد کنید و احراز هویت کنید که متاسفانه احراز هویت آن برای ایرانی ها کار بسیار سختی است. چون اگر بخواهید احراز هویت کنید گوگل به صورت پستی یک کد تاییدیه برای شما به صورت پستی ارسال می کند.

متاسفانه به خاطر تحریم های که هستیم دریافت کردن این کد برای ایرانی ها کار بسیار سختی است.

برای اینکه برای اینکه بتوانید این کد را دریافت کنید شما باید یک دوست یا آشنا در خارج از کشور داشته باشید. بعد از ساخت حساب گوگل ادسنس آدرس دوست و آشنایی تان را وارد می کنید و بعد گوگل طی چند هفته کد را به صورت پستی برای آدرسی که فرستادید ارسال می کند. شما برای احراز هویت به آن کد تاییدیه که گوگل ارسال می کند نیاز دارید.

یکی دیگر از از مشکلات افرادی که می خواهند از طریق یوتیوبر شدن در ایران درآمد مستقیم داشته باشند این است که حتماً شما باید یک حساب بین المللی داشته باشید چون وقتی هر وقت درآمد از یوتیوب کسب کنید گوگل آنرا به حساب بین‌المللی تان واریز می‌کند.

حالا تنها روش درامد زایی مستقیم از یوتیوب این است که حتما شما باید یک دوست یا آشنا کاملاً قابل اطمینان در خارج از ایران داشته باشید.

البته اگر به یوتیوبری خیلی علاقه دارید اصلا نمی خواهم شما را ناامید کنم! شما می توانید از بقیه روش‌های غیر مستقیم استفاده کنید و ویدیو هایتان را علاوه بر اینکه می توانید در سایت تان به اشتراک بگذارید در کانال یوتیوب تان به اشتراک بگذارید.

مهارت های لازم برای شروع کار

برای اینکه به یک یوتیوبر حرفه تبدیل شوید باید مهارت و تخصص یوتیوبر شدن را کامل یاد بگیرید. من در این مقاله به شما آموزش دادم که چگونه یوتیوبر شوید

برای اینکه شما از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید باید یکسری مهارت های لازم را برای شروع کار یاد بگیرید. در این قسمت قصد دارم مهمترین و کاربردی ترین مهارت هایی که باید در آنها تسلط کافی را کسب کنید را را به شما معرفی کنیم.

1- مهارت فن بیان

یکی از مهم ترین مهارت ها در یوتیوبری یادگیری مهارت فن بیان است. هدف اصلی شما از کسب درآمد این است که محتوای با کیفیتی به مخاطبانتان ارائه بدهید. محتوایی که ارائه می‌دهید باید طوری باشد که کاربر پسند باشد. باید درون محتواهای ویدیویی تان بتوانید خیلی خوب صحبت کنید و کاربران را جذب محتوای ویدیویی تان کنید.

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که توی محتوای ویدیویی خیلی اثر گذار است این است که شما با تسلط کاملی بتوانید محتوا های ویدیویی تولید کنید. البته اول ممکن است برایتان سخت باشد. ولی به مرور زمان وقتی روی فناوری آن تمرکز می کنید باعث می شود مهارت کافی را به دست بیاورید.

برای یادگیری مهارت فن بیان تمارین و کتاب های زیادی نوشته شده است، با خواندن کتاب ها و انجام تمارین گفته شده می توانید به مرور زمان فن‌بیان تان را تقویت کنید و با بیانی بسیار جذاب محتوا هایتان را ضبط کنید.
پس حتماً اگر قصد تبدیل شدن به یوتیوبر حرفه ای را دارید باید در این مهارت تمرکز کنید.

2- صحبت جلوی دوربین

مهارت های کافی که باید یاد بگیرید این است بتوانید جلوی دوربین صحبت کنید. صحبت کردن جلوی دوربین ممکن است کمی سخت به نظر برسد! البته خود من هم در ابتدای راه که شروع به تولید محتوای ویدیویی می‌کردم خیلی برام سخت بود که جلوی دوربین صحبت کنم.

برای این که بتوانید جلوی دوربین خیلی راحت صحبت کنید باید به مدت ۳۰ روز روزی ۵ دقیقه از خودتون فیلم بگیرید و توی این ۵ دقیقه بیاید راجع به یک موضوعی صحبت کنید. به مرور زمان شما دیگه هیچ ترسی از جلوی دوربین دارید و خیلی راحت میتونید صحبت کنید.

3- کار با نرم افزارهای گرافیکی کامپیوتر

یکی دیگر از مهارت های لازم برای شروع کار این است که شما باید کار با نرم افزارهای گرافیکی را به خوبی یاد بگیرید. کار با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ، پریمیر، افتر افکت برای افرادی که میخواهند به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوند لازم است. البته اگر بخواهید این این نرم افزار ها را یاد بگیرید اصلا نیازی نیست در سطح حرفه‌ای با نرم افزار ها کار کنید.

شما در سطح مقدماتی کار با این نرم افزار ها را یاد بگیرید کافیست!

شما با استفاده از برنامه فتوشاپ در این حتی بتوانید کاور های جذابی برای ویدیوهای تان درست کنید کافیست. با استفاده از نرم افزار پریمیر شما در این حد که بتوانید ویدیو هایتان را خیلی راحت ویرایش کنید کافیست. اگر هم بخواهید برای ویدیو های تان جلوه های ویژه طراحی کنید نرم افزار افتر افکت می تواند کمکتان کند.

4- کار با نرم افزار ادیت موبایل

یکی دیگر از مهارت هایی که باید یاد بگیریم این است که با استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی بتوانید ویدیو های جذابی تولید کنید. علاوه بر این که شما باید نرم افزار های کامپیوتری که در مطالب بالا به شما گفتیم را کامل یاد بگیرید باید کار با نرم افزارهای موبایلی هم یاد بگیرید.

ممکن است شما در شرایطی قرار بگیرید که نتوانید از برنامه های گرافیکی استفاده کنید و ویدیو های تان را ادیت کنید. خیلی راحت با استفاده از نرم افزاری مثل اینشات که خود من عاشق این برنامه هستم میتوانید خیلی حرفه ای ویدیو های تان را ادیت کنید.
یادگیری برنامه این شات کار بسیار راحتی است و خودم در یک مقاله که روی سایت آکادمی سبز قرار دادم به صورت کامل کار با این نرم افزار را به شما یاد دادم. اگر می خواهید کار با نرم افزار این شات را یاد بگیرید پیشنهاد می کنم حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید.

ابزارهای لازم برای شروع کار

برای اینکه به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید من در این مقاله گقتم که چطور میتوانید به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید. برای همین توصیه میکنم حتما حتما تا انتهای این مقاله همراه من باشید

برای اینکه شما یوتیوبری کنید به یک سری تجهیزات و ابزارها نیاز دارید. خیلی از افراد فکر می کنند حتماً باید بهترین تجهیزات لازم برای فیلمبرداری را داشته باشند. در صورتی که می خواهم به شما بگویم شما با کمترین تجهیزات ممکن و همین تجهیزاتی که الان در اختیار دارید میتوانید شروع به فعالیت کنید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که وقتی می خواهم به یک حرفه ای تبدیل شوند تا وقتی تجهیزات حرفه ای نداشته باشند کارشان را شروع می کنند.

تجهیزاتی که برای شروع کار نیاز دارید عبارت است از گوشی موبایل، یک کامپیوتر لپ تاپ معمولی و یک سه پایه معمولی . شما به جای اینکه از دوربین‌های حرفه‌ای استفاده کنید ویدیو های تان را با استفاده از گوشی موبایل تان میگیرید. از کامپیوتر هم برای ادیت ویدیو ها و یا ساخت کاور استفاده میکنید. از سه پایه معمولی هم برای نگهداری گوشیتان استفاده میکنید.

بعد از این که به درآمد بالایی رسیدید می توانید تجهیزات حرفه ای تر مثل دوربین فیلمبرداری، پرده سبز، تجهیزات نورپردازی و… خریداری کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

2 × یک =