کسب درآمد از بازی های کامپیوتری

کسب درآمد از بازی های کامپیوتری

کسب درآمد از بازی های کامپیوتری بدون تردید یکی از پرسودترین و پول سازترین مشاغل است . بازی های کامپیوتری در کنار مشاغل درآمدزا مثل موسیقی ، فوتبال ، بورس و… صنایع پرسود و منفعتی را دارند . برخی از بازیهای کامپیوتری درآمد میلیارد دلاری  ماهیانه و یا سالیانه برای سازندگان خود به همراه دارند . دلیل این سود آوری بالا، اقبال و توجه خریداران و مردم به بازیهای کامپیوتری است لذا سرمایه گذاری و کسب درآمد از آنها بسیار پرسود و آینده دارد است. علاوه بر اینها، بازیهای کامپیوتری سرمایه و هزینه هنگفتی برای راه اندازی نمی خواهد فرضا برای ساخت کارخانه مواد غذایی نیاز به وسایل و تجهیزات گرانقیمت، نیروی انسانی زیاد، زمین وسیع برای ساخت کارخانه و زحمت فراوان لازم است در حالی که بازیهای کامپیوتری چنین امکاناتی اصلا نیاز ندارد و درآمدش از آنها بیشتر است.

نمونه های کسب درآمد از بازی های کامپیوتری

بازی Pokémon GO که فقط با یک ایده‌ی خلاقانه و درخشان، بیشتر از ده‌ها واحد صنعتی پول پارو می‌کند درآمد روزانه بیش از یک‌میلیون دلار برای سازندگان خود دارد! یعنی به زبان ساده، روزی بیش از ۴ میلیارد تومان. درآمد این بازی آن ظرف فقط یک‌سال از تاریخ شروع، از مرز یک میلیارد دلار گذشته است. همان طور که پیش تر گفتم ،این را مقایسه کنید با درآمد کارخانه‌ها و صنایعی که با هزینه‌ی زیاد و زحمات طاقت‌فرسا و نیروی کار فراوان راه‌اندازی می‌شوند و مدت‌ها طول می‌کشد که به سوددهی برسند (البته اگر برسند.)

بازی clash of clans هم که قدری تب آن فروکش کرده است درآمد روزی بیش از یک‌میلیون دلار درآمد برای سازندگان داشت و در همین ایران خودمان، کاربرانی بودند که اکانت‌های خود را باقیمت‌های گزاف چندین میلیون تومانی خریدوفروش می‌کردند.

درآمد روزانه‌ی بازی پوکمون گو، بیش از روزی یک میلیون دلار است.

عجیب نیست که معتبرترین شرکت نرم‌افزاری دنیا یعنی مایکروسافت که اصلاً کاری با سخت‌افزار نداشت، خیلی زود اهمیت این بازار را درک کرد و از سال ۲۰۰۱ شروع به تولید سخت‌افزار یا همان کنسول بازی Xbox کرد که از این بازار پول‌ساز جا نماند.

شیوه های کسب درآمد از بازی های کامپیوتری

هدف من از این مقاله تشویق جوانان به بازی کامپیوتری نیست، اما اگر یک خوره‌ی تمام‌عیار بازی‌های کامپیوتری هستید و گمان می‌برید در این کار بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنید، دست‌کم می‌توانید این علاقه‌ی خود را تبدیل به درآمد هم بکنید. این هم چند روش و راهکار:

۱- ساخت اپلیکیشن‌های بازی کامپیوتری (طبیعتاً در این مسیر نیاز به یک گروه خلاق و قوی دارید. داستان‌پردازی، گرافیک، موسیقی، برنامه‌نویسی، بازاریابی و …) ولی اگر موفق بشوید که محصولی فوق‌العاده تولید کنید، به زحماتش می‌ارزد.

۲- داشتن کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام پرمخاطب درباره بازی‌های کامپیوتری و کسب درآمد از آن.

۳- راه‌اندازی کانال تصویری ویدئویی برای اشتراک‌گذاری تجربیات (آموزش صوتی من درباره‌ی داستان پیودی پای را بشنوید.)

۴- راه‌اندازی وب‌سایت‌های پرمخاطب بازی کامپیوتری که در آن تحلیل بازی، توضیح بازی، ترفندها و کدهای رمز بازی‌ها و … ارائه شود.

۵- راه‌‌اندازی انجمن‌ها یا کانال‌های تخصصی برای بحث و تبادل‌نظر گیمرها…

۶- شرکت در مسابقات بزرگ و بین‌المللی و بسیار حرفه‌ای بازی‌های کامپیوتری.

۷- ثبت‌نام در وب‎‌سایت‌هایی که برای بازی‌های زنده و حرفه‌ای پول می‌پردازند.

۸- خریدوفروش اکانت‌های بازی.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

یک × سه =