کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری

کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری

شیوه کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری از گذشته های دور وجود داشته و حتی تاریخچه آن را به قرن هجدهم میلادی و در دوره قرون وسطی برای سربازان مزدور که تعهدی به اربابشان نداشتند، می رسانند. امروزه فری لنسینگ freelancing به نوعی شیوه کاری خاص گفته می شود که در کشورهای پیشرفته رواج زیادی دارد و در ایران هم تا حدودی طرفدار دارد.

البته آن رشدی که از این شیوه کاری در آغاز انتظار می رفت حاصل نشد و دارای اشکالاتی می باشد. در سایت پول یابی قصد دارم تا به معرفی کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری بپردازم امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد.

 کسب درآمد از طریق سایت  فریلنس پارس

(www.freelancepars.com)

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

www.freelancepars.com

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

تعریف فری لنسینگ یا آزادکاری

فری لنسینگ ، آزادکاری یا دورکاری به کسب و کاری گفته می شود که بر اساس یک قرارداد، یک فرد یا یک شرکت، قول انجام کار یا پروژه ای را برای یک فرد یا یک شرکت ( به عنوان کارفرما) در ازای گرفتن دستمزد مشخص به عهده می گیرد. لذا می تواند پاره وقت یا تمام وقت باشد از اینرو، به کارهایی که می تواند در خانه و به صورت انلاین و از راه دور انجام داد، فریلنسینگ می گویند.

با تعریف بالا، فریلنسر به کسی می گویند که برای خود به صورت آزادانه و پروژه ای کار می کند. مهمترین مشخصه این فریلنسر این است که یک حرفه و تخصصی دارد و با توجه به نیاز دیگران به تخصصش به صورت پروژه ای و آزاد ، کار می کند. در واقع کسانی که به دنبال آزادی عمل در کسب و کار هستند این شغل را انتخاب می کنند.

انواع فریلنسر ها:

با تعریف بالا از فریلنسر، انواع مختلفی از فریلنسر یا آزادکاران وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

 – فریلنسرهای پروژه های جانبی : این گروه در کنار کار اصلی خود(تمام وقت یا پاره وقت) از این شیوه کسب درآمد می کنند و تلاش دارند تا در کنار کار اصلی، درآمد دومی را هم تجربه کنند.

– فریلنسرهای تمام وقت : این گروه همان طور که از عنوانش پیداست تمام وقت و برای چندین مشتری کار می کنند

– فریلنسرهای تک قراردادی : این گروه در یک زمان خاص و طبق قراردادی مشخص برای یک مشتری کار می کنند در واقع این گروه از فریلنسرها، ماههایی از سال را کار کرده و بقیه سال را استراحت می کنند.

– مالکان کسب درآمد فریلنس : این افراد از موقعیت ها برای رشد کسب و کار فریلنسینگ نهایت استفاده را می کنند. اگر چه شاید به طور سنتی پروژه انجام می دهند ولی راههایی برای ایجاد رشته های منفعل تر برای کسب درآمد بیشتر ایجاد می کنند

مشاغل مناسب برای فریلنسری

برای آزادکاری یا فریلنسینگ همه مشاغل و حرفه ها می توانند فعالیت کنند و از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد .فریلنسرها می گویند هر کسی که تخصص و مهارتی دارد می تواند در این زمینه وارد شود . با این حال برخی از مشاغل هستند که بیش از سایر مهارتها، سفارش پذیر بوده و با اقبال کاربران مواجه هستند ۱۵ شغل محبوب و برتر عبارتند از:

مترجم، مسئول تبلیغات، ویرایشگر، نویسنده، طراح، تصویرگر، دستیار مجازی، مشاور در امور کسب و کار، متخصص بازاریابی، توسعه دهنده وب، توسعه دهنده نرم افزار، پشتیبان سیستم آی تی، عکاس ، فیمبردار ، محقق.

بررسی دنیای کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری

فریلنسرها دنیای خاص خود را دارند و برای کارشان دلایل خاص خود را ارائه می دهند. مثلا برای انفرادی کارکردن خود این دلایل را ذکر می کنند : آزادی و انعطاف پذیری در برنامه ها، رئیس خود بودن، درآمد بیشتر، به دنبال علایق رفتن، بدون تصمیم و ناگهانی فریلنسر شدن، اخراج از کار و بیکاری، عدم علاقمندی به شغل سنتی کارمندی، داشتن وقت آزاد و خوشحال بودن بیشتر نسبت به زمان اشتغال تمام وقت.

با این حال فریلنسرها دچار چالش و مشکلاتی هستند که مهمترین آنها عبارتند از: سرشان کلاه رفته، رکود بازار کم شده سفارش،مشکلات یافتن مشتری ، رقابت با فریلنسرهایی که قیمت پایین پیشنهاد می دهند، عدم پرداخت به موقع دستمزدها، مدیریت پروژه ها، برقراری تعادل بین کار و زندگی، مدیریت زمان، ثمربخش بودن کار.

شیوه کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری

برای کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری باید که در سایت های ایرانی مثل : پونیشا ponisha ، پارسکدرز parscoders و یا سایت های خارج مثل: فریلنسر freelancer و آپ ورک upwork عضو شوید. نمونه این نوع سایت ها فراوان می باشد. درآمد در این سایت ها بستگی به میزان و نوع مهارتتان دارد لذا بر این اساس کسب درآمد و میزان آن متغیر است لذا مهارت های محدود شانس کمی برای گرفتن پروژه دارند.

پس از عضویت در این نوع سایتها ، مهارت خود را ثبت می کنید و پس از آن پروژه ها و نیازهایی که در سایت ثبت می شود را پیگیری کنید و ببینید کدام یک مناسب با تخصص شماست و می توانید انجام دهید. با ارسال پیشنهاد ، کارفرما اگر قبول کرد پروسه هماهنگی با کارفرما و انجام کار شروع می شود. پس از تحویل کار به کارفرما یا سفارش دهنده پروژه، کارفرما، مبلغ فریز شده نزد سایت را آزاد می کند و مابقی حق الزحمه شما را می پردازد.

معایب فریلنسینگ یا آزادکاری

فریلنسینگ یا آزادکاری مانند هر نوع کسب درآمدی محاسن و معایبی دارد که مهمترین معایب آن عبارتند از:

– همه کارها از حسابداری، بازاریابی اینترنتی، فروش، ارتباط با مشتری به عهده فریلنسر می باشد و این موضوع می تواند زندگی و کار فرد را تحت تاثیر قرار دهد لذا مدیریت زمان اهمیت دارد.

– نداشتن همکار: در آزادکاری معمولا همکار یا هم تیمی نداشته و ممکن است صفر تا صد تمام کارها را به تنهایی انجام دهید.

-زمان اتمام پروژه : اگر پروژه در زمان مناسب و درست انجام نشود ممکن است کارفرما دیگر کاری به شما ندهد.

– عدم دریافت دستمزد مناسب : فریلنسرها معمولا پایین تر از مقدار حقشان ، دستمزد دریافت می کنند چون کار و پروژه را در رقابت با دیگران و به عبارتی در یک جنگ تخفیف ها به دست آوردند لذا با کمترین قیمت در حال انجامش هستند.

– عدم تمرکز : فریلنسرها روی بازار و یا مشتری درست تمرکز نکرده اند ضمن اینکه یا روی یک مسئله تمرکز نکرده اند و یا همزمان روی چند مسئله تمرکز کرده اند و این کار طبیعتا رشد تجاری آنها را محدود خواهد کرد.

– گستردگی خدمت ارائه شده : معمولا فریلنسرها در حال ارائه خدمت یا کاری هستند که به صورت گسترده ارائه می شود لذا این فراوانی، به ارزش و میزان کسب درآمدشان لطمه می زند. اگر عرضه بیش از تقاضا باشد قیمت تنزل می یابد.

مزایای فریلنسینگ یا آزادکاری

–  تنوع کاری : این کار نسبت به مشاغل دیگر از جمله کارمندی تنوع کاری بیشتر دارد و افراد می توانند با توجه به مهارت خود ، شغل یا مشاغلی را انتخاب کنند.

– آزادی عمل در انتخاب زمان و مکان : فریلنسر بدون در نظر گرفتن این موضوع که نیاز به درآمد ثابت می باشد، معمولا آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارد .هر جا که علاقمند باشید می توانید کار کنید.

– ایجاد شبکه ای از مشتریان : در یک کسب و کار فریلنسینگ،  شبکه ای از نیاز و مشتریان ایجاد می شود و این موضوع تجربه کارهای متفاوت را شکل می دهد.

– انتخاب شغل پاره وقت یا تمام وقت : فریلنسر یا آزادکار می تواند به این شغل به عنوان کسب درآمد اینترنتی تمام وقت یا پاره وقت نگاه کند.در واقع حق انتخاب به عنوان شغل اصلی و یا شغل دوم را دارد.

– استقلال کاری : یکی از مهمترین مشخصه های فریلنسینگ این است که هر فردی برای خودش کار می کند و هیچ مدیر یا رئیس بالا سر خود ندارد . در انتخاب پروژه ها کاملا آزاد بوده و روی هر پروژه ای که علاقه دارد می تواند کار کند.

– نداشتن حد و مرز کسب درآمد : یکی از خوبی های فریلنسینگ این است که برای کسب درآمد هیچ نوع محدودیتی ندارید و می توانید با انجام پروژه های بیشتر و تخصصی تر ، درآمد بالایی را تجربه کنید هر چه مهارت بیشتر باشد میزان کسب درامد بیشتر می شود.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

15 − 14 =