کسب درآمد از همکاری در فروش از 0 تا 100

کسب درآمد از همکاری در فروش یکی از مدل های پولساز کسب و کار اینترنتی است. بسیاری از افراد که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند ممکن است هیچ محصولی برای فروش ندارد داشته باشند و یا نخواهند و محصولات آموزشی درست کنند. در روش کسب درآمد از همکاری در فروش شما دیگر نیازی به هیچ محصول برای فروش ندارد. نه نیاز به محصولات آموزشی دارید و نه نیازی به این دارید که خودتان محصولات فیزیکی داشته باشید و از طریق اینترنت بفروشید.

همکاری در فروش مناسب افرادی است که هیچ محصولی برای فروش از طریق اینترنت را ندارند. روش اصلی همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ به این صورت است که شما محصولات و خدمات دیگران را می فروشید و به اعضای فروشی که از سمت شما صورت می گیرد پورسانت را دریافت می کنید. که در این مقاله قصد دارم درباره این مدل کسب درآمد از طریق همکاری در فروش با شما صحبت کنم قدم به قدم به شما بگویم که چطور می‌توانید از طریق این مدل کسب درآمد داشته باشید.

اگر خیلی جدی قصد کسب درآمد از همکاری در فروش را دارید اما نمی دانید که چطور و چگونه می توانید از این روش کسب و کار آنلاین استفاده کنید پیشنهاد می کنم حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را به صورت مرحله به مرحله با کسب درآمد اینترنتی از افیلیت مارکتینگ آشنا کنم. پس همراه من باشید.

معرفی روش کسب درآمد از همکاری در فروش

روش همکاری در فروش به این صورت است که شما محصولات و خدمات دیگر آن را می فروشید و به ازای هر فروش که از سمت شما صورت می گیرد از تولید کننده و یا فروشنده اصلی آن محصول پورسانتی را دریافت می کنید. در زمینه کسب درآمد از همکاری در فروش اگر اصولی بتوانید تمام مراحلی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد را رعایت کنید میتوانید به درآمدهای بالایی برسید.

یکی از بزرگترین اشتباهات این است که بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر بخواهنداز طریق همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ کسب درآمد داشته باشند باید خودشان محصولات فروشنده را خریداری کنند و مجدد بفروشند. در صورتی که این یک باور کاملاً غلط درباره همکاری در فروش است.

برای درآمدزایی از همکاری در فروش فقط کافیست که شما سیستم های همکاری در فروش یا تولیدکنندگان را پیدا کنید و با آنها قرارداد ببندید که محصولاتشان را می فروشید و بعد از آن بابت هر فروش که انجام می دهید پورسانت را دریافت می کنید.

کسب درآمد از همکاری در فروش چگونه است؟

مدل درآمدزایی از طریق همکاری در فروش با بقیه روش های کسب و کار اینترنتی کاملاً متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما محصولات فیزیکی داشته باشید دیگر نیازی به کسب درآمد از همکاری در فروش را ندارد چون می توانید خودتان و محصولات خودتان را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین بفروشید. اگر هم می خواهید از طریق کسب درآمد از آموزش کسب درآمد داشته باشید باز نیازی به استفاده از این روش ندارید. چون شما می توانید با تولید محصولات آموزشی خودتان کسب درآمد داشته باشید.

اما برای افرادی که یک محصول فیزیکی ندارند تا به صورت اینترنتی به فروشنده، و یا فکر می کنند نمی توانند از طریق ساخت محصولات آموزشی کسب درآمد داشته باشند. دقیقا همکاری در فروش مناسب افرادی است که نه محصولات آموزشی دارند و نه محصولات فیزیکی.

البته در ادامه به صورت کاملاً مرحله به مرحله و جامع شما را با نحوه کسب درآمد از همکاری در فروش آشنا خواهیم کرد. تا به اینجا به شما گفتیم که اصلا منظور از کسب درآمد از همکاری در فروش چیست ، در ادامه قصد داریم مرحله به مرحله شما را با این روش آشنا کنیم.

مراحل درآمدزایی از همکاری در فروش

تا به اینجا متوجه شدید که اصلاً منظور از همکاری در فروش چیست. حالا خیلی از افراد می خواهند از طریق فروش محصولات دیگران کسب درآمد کنند. در ادامه قدم به قدم نحوه درآمدزایی از افیلیت مارکتینگ را به شما آموزش خواهیم داد برای این که بتوانید از طریق همکاری در فروش درآمدزایی داشته باشید حتماً باید تمام مراحل زیر را قدم به قدم انجام بدهید. پس همراه ما باشید تا به سراغ اصل موضوع بروید.

1- پیدا کردن تآمین کننده ها و سیستم های همکاری در فروش

اولین قدم برای درآمدزایی از طریق همکاری در فروش این است که شما باید تولید کنندگان و فروشندگان را پیدا کنید و با آنها مذاکره کنید که می‌خواهید محصولاتشان را در اینترنت بفروشید. پیدا کردن تولید کننده ها و تامین کننده ها اصلاً کار سخت و دشوار نیست. شما می توانید خیلی راحت آنها را در شهر و یا استانی که زندگی می کنید پیدا کنید.

اگر هم فکر میکنید که کار بسیار سختی است تامین کنندگان را پیدا کنید میتوانید از سیستمهای همکاری در فروش اینترنتی استفاده کنید و در این سایت عضو شوید. سایت های زیادی هستند که سیستم همکاری در فروش اینترنتی دارند و فقط کافی است که عبارت “سیستم همکاری در فروش” را در گوگل جستجو کنید، خیلی راحت می توانید این سایت هایی که می توانید با آن ها همکاری داشته باشید را پیدا کنید.

بهترین سیستم همکاری در فروش در ایران سیستم آنلاین دیجی کالا است، همانطور که میدانید فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران است که روزانه چندین میلیارد تومان فروش اینترنتی دارد. اگر عبارت “سیستم همکاری در فروش دیجی کالا “را در گوگل جستجو کنید میتوانید وارد سایت همکاری در فروش دیجی کالا شوید و ثبت نام کنید.

شما اگر بتوانید از طریق سایت تان هر محصولی از دیجی کالا را به صورت اینترنتی بفروشید میتوانید پورسانت آن را دریافت کنید. وقتی که وارد پنل همکاری در فروش دیجی کالا می‌شوید می توانید تمام پورسانت های دیجی کالا را مشاهده کنید.
پس اولین قدم برای کسب درآمد از همکاری در فروش پیدا کردن تامین کننده و یک سیستم همکاری در فروش اینترنتی است که با یک جستجوی ساده می توانید آن ها را در گوگل پیدا کنید.

2- راه اندازی سایت برای فروش محصولات

دومین قدم برای درآمدزایی از طریق افیلیت مارکتینگ این است که شما باید یک وب سایت داشته باشید. شما باید یک سایت راه اندازی کنید! برخلاف اینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند راه اندازی سایت کار بسیار سخت و دشواری است خیلی راحت می توانید با استفاده از سایت ساز هایی مثل وردپرس که کاملاً رایگان است یک سایت کاملا حرفه‌ای راه اندازی کنید.

برای راه اندازی سایت شما به یک هاست و دامنه نیاز دارید. منظور از دامن همان نشانه اینترنتی سایتتان است که وقتی کسی بخواهد وارد سایت شما شود آن را در گوگل جستجو می کنند. منظور از هاست هم فضایی است که تمام اطلاعات سایت تان در آن ذخیره می شود.

تنها سرمایه‌ای که برای درآمدزایی از طریق همکاری در فروش نیاز دارید این است که یک هاست و دامنه خریداری کنید و بعد از آن وردپرس را نصب کنید و سایت تان را با استفاده از وردپرس راه اندازی کنید. وردپرس این امکان را به شما می دهد بدون اینکه زبان های برنامه نویسی را بلد باشید تنها با چند کلیک ساده سایت تان را راه اندازی کنید.

اگر به دنبال آموزش ساخت سایت با وردپرس از هستی توصیه می کنم حتما مقاله زیر را مطالعه کنید. در مقاله زیر کاملاً عملی در قالب ویدیو آموزشی رایگان به شما یاد خواهیم داد که چطور میتوانید یک سایت کاملا حرفه ای راه اندازی کنید. اگر به دنبال راه اندازی سایت هستید پیشنهاد میکنم حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

3- تولید محتوای جامع و هدفمند برای سایت ها

سومین مرحله بعد از اینکه سایت تان را یاد گرفتید باید با اصول تولید محتوای جامع و هدفمند آشنا باشید. باید یاد بگیرید که برای سایت تان شروع به تولید محتوا کنید. شاید بپرسید که اصلاً منظور از تولید محتوا چیست؟ در سیستم همکاری در فروش برای اینکه بتوانید از طریق همکاری در فروش کسب درآمد داشته باشید بعد از اینکه سایت تان را کامل راه اندازی کردید باید در زمینه هایی که می خواهید محصولات دیگران و یا حتی محصولات دیجی کالا را بفروشید باید محتوا بنویسید.

به عنوان مثال شما می خواهید در سایت تان بهترین میکروفون یقه ای دیجی کالا بفروشید. شما یک مقاله کامل و جامع می نویسید و پرفروشترین میکروفون یقه ای های دیجی کالا را معرفی می کنید و به صفحه محصول از طریق لینک اختصاصی که دیجی کالا به شما میدهد لینک می دهید. یعنی در صفحه سایتتان لینک اختصاصی مربوط به هر محصول را قرار می دهید که کسی که از طریق لینک اختصاصی شما وارد دیجی کالا شود و محصول را خریداری کند شما پورسانت دریافت میکنید.

اگر محصولات دیجی کالا را بررسی کنید می‌بینید که دیجی کالا بالای ۳ میلیون محصول دارد و فقط کافیست که برای محصولات پرفروش دیجیکالا شروع به تولید محتوا کنید. مثلا در قسمت پرفروش ها در زمینه اسباب‌بازی بگردید و یک مقاله درباره بهترین اسباب بازی ها بنویسید در آن مقاله پرفروش‌ترین اسباب بازی های دیجی کالا را معرفی کنید.

تنوع محصولات در دیجی کالا بسیار زیاد است و فقط کافی است که شروع به تولید محتوا کنید تا به مرور زمان مقالات سایت شما در نتایج اول گوگل دیده می شود. وقت سایتتان به نتایج اول گوگل رسید افرادی که وارد مقاله شما می شوند وقتی روی لینک های اختصاصی شما کلیک کنند وارد صفحه محصول مورد نظرشان می شوند و محصول مورد نظرشان را خریداری می کنند.

حالا ممکن شاید بپرسید که چگونه می‌توانیم سایتمان را به صفحه اول گوگل بیاوریم؟ برای اینکه بتوانید سایتتان را به صفحه اول گوگل بیاورید کافیست وارد مرحله بعدی شوید. که در ادامه به صورت کامل شما را با این مرحله آشنا خواهیم کرد.

4- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر

چهارمین مرحله در کسب درآمد از همکاری در فروش این است که شما باید وقتی سایت تان را راه اندازی کردید و شروع به نوشتن مقاله کردید سایت تان را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید تا در نتایج اول گوگل نشان داده شود.

سئو یا SEO به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوگر است. شما وقتی سایت تان را بهینه سازی می کنید باعث می شود روی کلمات کلیدی مختلف حوزه کاریتان به نتایج اول گوگل برسید. منظور از کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که کاربرانتان در گوگل جستجو می کنند و شما باید این کلمات را پیدا کنید و برای هر کدام از کلمات یک مقاله کامل و جامع بنویسید.

قبل از تولید محتوا شما باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت تان انتخاب کرده باشید. مثلا اگر می‌خواهید در زمینه اسباب‌بازی بهترین کلمات را پیدا کنید، کاربران عباراتی مثل “خرید اسباب بازی”، “اسباب بازی دخترانه”، “اسباب بازی پسرانه”، “ماشین کنترلی”، “تفنگ آب پاش”، “عروسک دخترانه” و… چنین عباراتی را در گوگل جستجو می کنند. فقط کافی است که شما برای این عبارات و کلمات کلیدی یک محتوای کامل و جامع بنویسید تا سایتتان روی این کلمات کلیدی به مرور زمان به نتایج اول گوگل برسد.

مثلاً برای کلمه کلیدی “خرید اسباب بازی پسرانه” می توانید یک محتوای کامل و جامع بنویسید و 20 تا از پرفروش ترین اسباب بازی های پسرانه دیجی کالا را در این مقاله معرفی کنید. بعد از یه مدتی که مقاله تان ایندکس شده و در نتایج اول گوگل دیده شد با توجه به اینکه محتوای کامل و جامع نوشته گوگل این مقاله تان را به نتایج اول گوگل می رساند.

کسی که از طریق این مقاله وارد سایت شما شود و اسباب بازی موردنظرش خریداری کند شما پورسانت آن محصول را دریافت می کنید. بعد از یه مدت شما به جایی میرسید که روزانه هزاران نفر وارد وبسایت شما می شوند و محصول مورد نظرشان را خرید می کنند. بعد از این تصور کنید که به چه درآمدی از طریق همکاری در فروش رسید.

این مرحله از کسب درآمد از همکاری در فروش بسیار مهم است و شما باید اصول سئو و بهینه سازی سایت را کامل یاد بگیرید تا بتوانید روی کلمات کلیدی مختلفی رتبه بگیریم. بعد از اینکه توانستید روی کلمات کلیدی رتبه بگیرید به مرور زمان ورودی سایت افزایش پیدا خواهد کرد و افراد زیادی از طریق سایت شما وارد دیجیکالا می شوند و محصولات مورد نظرشان را خرید خواهند کرد.

البته برای یادگیری مبحث سئو مقالات زیادی در سایت آکادمی سبز برایتان قرار دادیم. با خواندن آن مقالات می‌توانید مبحث سئو را به صورت کامل یاد بگیرید.

جمع بندی

اگر قصد راه اندازی کسب و کار آنلاین دارید و هیچ محصول فیزیکی و آموزشی ندارید می‌توانید از این روش کسب درآمد از همکاری در فروش استفاده کنید. با وجود اینترنت اغلب کسب و کارها به سمت کسب و کار های آنلاین رفتند. با توجه به اینکه ویروس کرونا جهانگیر شد اکثر افراد دیگر مانند قبل محصولاتشان را به صورت فیزیکی و حضوری خرید نمی‌کنند. همین موضوع باعث شده تا اغلب کسب و کارها به کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شوند.

اگر شما مهارت کسب درآمد از همکاری در فروش را یاد بگیرید میتوانید با بیشتر فروشندگان صحبت کنید و محصولات آنها را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین بفروشید. در مدل کسب درآمد از طریق همکاری در فروش شما اصلاً نیازی به خرید محصولات دیگران ندارید. خیلی از افراد فکر می کنند برای اینکه بتوانند از طریق همکاری در فروش کسب درآمد کنند باید خودشان محصولات دیگران را بخرند و مجدد بفروشند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

19 − پنج =