کسب درآمد از یوتیوب با 8 روش پولساز

کسب درآمد از یوتیوب یکی دیگر از روش های کسب درآمد اینترنتی به حساب می آید. افراد بسیار زیادی هستند که قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارند و می خواهند از طریق یوتیوب درآمدزایی داشته باشند.

بسیاری از افرادی که قصد کسب درآمد و درآمدزایی از یوتیوب  را دارند فکر می کنند به دلیل این که در ایران هستند این کار برایشان غیر ممکن شده و نمی توانند از طریق یوتیوب درآمدزایی داشته باشند. ولی واقعا این طور نیست!

درآمدزایی از یوتیوب یکی از روش های کسب درآمد دلاری می باشد. همانطور که می دانید ارزش دلار نسبت به پول ما بسیار زیاد است و اگر بتوانید از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید مطمئن باشید به درآمد های زیادی خواهید رسید.

با توجه به اینکه در کشور ایران زندگی می کنیم و تحریم هایی که از جانب یوتیوب صورت گرفته است باز هم بسیاری از افراد هستند که از در حال کسب درآمد از یوتیوب هستند و به درآمد های بسیار زیادی در ماه رسیده اند.

درآمدزایی از یوتیوب بسیار جذاب است. همانطور که میدانید ویدیو یکی از از بهترین ابزارهای ارتباطی در دنیا شناخته شده است. و یوتیوب بزرگترین شبکه اشتراک ویدیو در دنیاست. استفاده از این شبکه اشتراک ویدیو هیچ محدودیتی ندارد و می توانید هر چقدر که می خواهید بدون هیچ محدودیتی ویدیو و فیلم هایتان را در این شبکه اشتراک ویدیو به اشتراک بگذارید.

حالا شاید این سوال برایتان پیش بیاید که درآمدزایی از یوتیوب چگونه است؟ یا اینکه چطور می توانیم از یوتیوب درآمد دلاری داشته باشیم؟

کسب درآمد از یوتیوب به این صورت است که این شبکه اشتراک ویدیو به ازای تعداد دیده شدن ویدیوهای شما حاضر است به شما پول بدهد. یعنی هر چقدر ویدیوهای شما بازدید کننده داشته باشد یوتیوب به شما پول می دهد.

البته وقتی اسم کسب درآمد از youtube می آید بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید در این شبکه اشتراک ویدیو کانالی راه اندازی کنند و از طریق افزایش دیده شدن ویدیو های شان درآمد زایی کسب کنند. البته این هم یکی دیگر از روش های کسب درآمد از یوتیوب است. اما این راه ممکن است یک مقدار سخت باشد. اما شدنی است. البته تنها راه کسب درآمد از یوتیوب فقط این روش نیست. راه و روش های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که در این مقاله سعی کردم بهترین روش ها را به شما معرفی کنم.

پس اگر قصد درآمدزایی از یوتیوب را در ایران دارید پیشنهاد می کنم همراه من باشید تا شما را با تمام راه و روش های کسب درآمد از یوتیوب به صورت کامل آشنا کنم. پس همراه من باشید تا بریم سراغ اصل مطلب.

آیا درآمدزایی از یوتیوب ممکن است؟

همانطور که گفتم بسیاری از افراد تصور می کنند چون در ایران زندگی می کنند درآمد زایی و درآمدزایی از یوتیوب غیر ممکن است. ولی اصلا اینطوری نیست و درآمدزایی از یوتیوب در ایران امکان پذیر است.

بسیاری از افرادی که در ایران زندگی می‌کنند توانستند از طریق این شبکه اشتراک ویدیو به درآمدهای دلاری بسیار زیادی در ماه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم برسند.

منظور از کسب درآمد مستقیم از یوتیوب این است که شما به صورت مستقیم از خود یوتیوب درآمد زایی کسب می کنید و منظور از کسب درآمد غیر مستقیم یعنی کسب درآمد به کمک یوتیوب که در ادامه شما را به صورت کامل با این روش ها آشنا خواهم کرد.

فقط باز هم به این نکته اشاره می کنم که کسب درآمد از youtube امکان پذیر است و میتوانید از این شبکه اشتراک ویدیو درآمد زایی کسب کنید.

چرا کسب درآمد از یوتیوب ؟

همانطور که می دانید یکی از روش های کسب درآمد دلاری کسب درآمد از یوتیوب است. با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان و ارزش بالایی که دلار دارد این مدل کسب درآمد از اینترنت یکی از پر درآمد ترین و پولساز ترین روش هایی است که می توانید در ایران به درآمد های زیادی در ماه برسید.

تنها دلیل این که به شما پیشنهاد می کنم از یوتیوب درآمد زایی کسب کنید این است که پولی که در میارید به دلار است. قیمت دلار در ایران ۱۳ هزار تومان است و در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.اگر بتوانید در ایران به دلار کسب درآمد کنید درآمدتان چندین و چند برابر درآمد فعلی تان خواهد شد.

چگونه در یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

اما سوالی که پیش می آید این است که با توجه به اینکه یوتیوب کشور ما را تحریم کرده است چطور میتوانیم از طریق درامدی که کسب کردیم را دریافت کنیم؟
شاید فکر کنید با توجه به تحریم هایی که یوتیوب علیه کشور ما انجام داده است برداشت و دریافت پول غیر ممکن شده است.

شاید برداشت پول یک مقدار سخت شده باشد ولی همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم ها در ایران وجود دارد. یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید انجام بدهید این است که به کمک دوستان و آشنایانی که در خارج از کشور دارید در یوتیوب ثبت نام کنید و یک کانال راه اندازی کنید.

توجه داشته باشید کسی که خارج از کشور برای شما در یوتیوب حساب ایجاد کند و داخل یوتیوب عضو شود بسیار بهتر است.

بعد از این که آن شخص داخل یوتیوب عضو شد و کانالی راه اندازی کرد باید شما را به عنوان یکی از مدیران اصلی کانال انتخاب کند. این کار مثل آب خوردن ساده است، فقط کافیست که ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت کند.

بعد از اینکه شما را به عنوان مدیر اصلی انتخاب کرد کار تقریباً تمام شده است و شما مدیر اصلی کانال هستید. از اینجا به بعد شما باید فعالیت تان را برای کسب درآمد از یوتیوب شروع کنید و به هنگام تسویه حساب پارنترتان باید اقدام کند. پارنترال هم فردی است که از خارج از کشور برای شما داخل یوتیوب کانال ساخته است و شما را مدیر کانال کرده است.

بعد از اینکه پارنتر تان با یوتیوب تسویه حساب کرد شما می توانید از طریق صرافی های آنلاین درآمدی دلاری را که کسب کرده اید به تومان تبدیل کنید.این روش یکی از ساده ترین روش ها برای تسویه حساب با یوتیوب است. در این روش تسویه حساب یوتیوب به هیچ عنوان به شما شک نمی کند و تمام مراحل را هم به صورت قانونی پیش می روید.

البته برای تسویه حساب با یوتیوب یک روش دیگر هم وجود دارد که یک مقدار ممکن است سخت و پر ریسک باشد .در این روش باید یک سرور مجازی تهیه کنید و از طریق آن یک حساب پی پال ایجاد کنید و تمام فعالیت های تان را برای کسب درآمد از یوتیوب در آن انجام بدهید. اما چون این روش ریسک بالایی دارد اصلا به شما پیشنهاد نمیکنم.

البته با توجه به تحریم های سخت پی پال راه اندازی و ساخت حساب پی پال برای ایرانیان یک مقدار سخت شده است. البته افراد زیادی هستند که برای شما حساب پی پال ایجاد می کنند و در ازای آن از شما هزینه می گیرند.

اگر خودتان بخواهید داخل پی پال حساب ایجاد کنید به آدرس و شماره تلفن واقعی برای وریفای کردن حساب تان نیاز دارید. برای این که بتوانید خودتان حساب پی پال راه اندازی کنید اگر آشنایی در خارج از کشور دارید می توانید آدرس و شماره تماس آشنایی تان را برای راه اندازی حساب پی پال بدهید و بدون دردسر حساب تان را ایجاد کنید.

چگونه از یوتیوب به ما پول می دهد؟

یکی دیگر از سوالاتی که بسیاری از افراد در زمینه درآمدزایی از یوتیوب از من می پرسند این است که چگونه یوتیوب به ما پول می دهد؟

قانونی که یوتیوب برای واریز درآمد تان به شما دارد این است که اولاً کانالی که راه‌اندازی کرده اید باید دارای هزار عضو فعال باشد. اولین قدم برای درآمدزایی از یوتیوب این است که اعضای کانال تان را به 1000 عضو فعال برسانید. و دوم اینکه ویدیو های شما باید بالای 4000 دقیقه دیده شده باشد. این بدین معناست که دیگران مجموعاً 4000 دقیقا از ویدیوهای شما را ببیند. حالا ممکن است شما 10 ویدیو داشته باشید که هرکدام از این ویدیو ها 5 دقیقه باشند و بیش از 100 نفر آنها را تا آخر دیده باشند که در مجموع 5000 دقیقه از ویدیو های شما را دیده اند.

قانون دوم این است که برای کسب درآمد از youtube حتماً باید سرویس گوگل ادسنس داشته باشید. یعنی شما باید در گوگل ادسنس عضو شوید چون درآمدی که از یوتیوب کسب می کنید از طریق گوگل ادسنس پرداخت میشود. عضویت در گوگل از سنت بسیار راحت است و خیلی ساده می توانید ثبت نام کنید.

نکته بسیار مهم برای کسب درآمد از یوتیوب این است که حتماً باید مشخصات حساب بانکی تان در حساب یوتیوب و گوگل ادسنس یکی باشد. یعنی اگر کسی در خارج از کشور برای تان داخل یوتیوب حساب باز کرد باید مشخصات حساب آن فرد را داخل گوگل ادسنس ثبت کنید. به عنوان مثال اصلاً نمی توانید خودتان داخل گول حساب باز کنید و کس دیگری داخل یوتیوب برایتان حساب ایجاد کند، تمام اطلاعات حساب در یوتیوب و گوگل ادسنس باید یکی باشد. باید همه چیز به صورت کاملا واقعی و طبیعی باشد. در غیر این صورت ممکن است که حسابتان داخل یوتیوب بسته شود و نتوانید از یوتیوب کسب درآمد کنید.

آموزش فعال سازی درآمدزایی از یوتیوب

برای درآمد زایی و کسب درآمد از یوتیوب ابتدا باید قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب را فعال کنید. با فعال سازی این قسمت یوتیوب تبلیغات کلیکی خودش را در ابتدای ویدیو های تان نشان می دهد. همینطور بعد از اینکه قسمت کسب درآمد از youtube را فعال کردید تمام نمایش های ویدیویی تان محاسبه می شود.

برای این منظور به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب بروید و بر روی گزینه my channel کلیک کنید و سپس بر روی دکمه customize channel کلیک کنید.

بعد از وارد شدن در صفحه جدید طبق تصویر زیر بر روی گزینه view additional teatures کلیک کنید.

در مرحله آخر برای راه اندازی و فعال سازی بخش کسب درآمد از یوتیوب در قسمت monetization بر روی گزینه Enable کلیک کنید. حالا قسمت کسب درآمد از youtube برای شما فعال می شود.

کسب درآمد از یوتیوب به روش یوتیوبر های حرفه ای

همانطور که می دانید یکی از مهم‌ترین اصول برای کسب درآمد از طریق یوتیوب این است که باید کانالی راه اندازی کنید که ویدیو های مفید و جذابی در آن داشته باشید. ویدیو هایی را که داخل کانال یوتیوب تان به اشتراک می گذارید باید جذاب باشد. باید ویدیو های تان به گونه‌ای باشد تا افراد را ترغیب کنند که ویدیو های تان را ببینند. در این قسمت قصد دارم شما را به صورت کامل و قدم به قدم با کسب درآمد از یوتیوب آشنا کنم.

جذاب بودن ویدیو و فیلمی که داخل کانال یوتیوب تان به اشتراک می گذارید بسیار مهم است. چون قرار است از طریق افزایش بازدید ویدیو های تان و تعداد دنبال کنندگان کانال تان از یوتیوب کسب درآمد کنید. در ادامه نکات بسیار مهمی را به شما خواهم گفت که بتوانید مثل یوتیوبر های حرفه ای از یوتیوب درآمد زایی کسب کنید.

ویدیو های بهترین ها تولید کنید

بهترین ها همیشه برای مردم جذاب بوده است. بهترین ها مثل بهترین بازی های کامپیوتری، بهترین گوشی های موبایل، بهترین فیلم ها و… همیشه مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. تاپ تن ها یا معرفی ۱۰ تا از برترین ها هم یکی از بهترین روش ها برای تولید محتوای ویدیویی است. شما با این روش میتوانید مخاطبانتان را ترغیب کنید که ویدیو تان را ببیند.

دقیقاً مشابه تصویر زیر میبیند که ویدیو اول چقدر بازدیدکننده داشته است. در یوتیوب کانال هایی که ویدیو بهترین ها را تولید می کنند تعدادشان زیاد است. اگر ایده ای برای تولید محتوای ویدیویی جذابی ندارید و نمی دانید که چطور می توانید ویدیو های جذاب ای تولید کنید که افراد را ترغیب به دیدن کنند پیشنهاد می کنم از این روش استفاده کنید.

 فیلم گیمرها را منتشر کنید

یکی دیگر از روش های تولید محتوای ویدیویی جذاب این است که ویدیو های مربوط به گیمر ها را داخل کانال تان قرار بدهید. البته اکثر گیمر ها در کشورهای خارجی و یا حتی ایران از این روش استفاده می کنند. یعنی از گیم بازی کردن خودشان فیلم میگیرند و داخل کانال یوتیوب شان قرار خواهند داد.

تولید ویدیوهای آموزشی در یوتیوب

یکی دیگر از بهترین و جذاب ترین روش ها برای افزایش بازدید ویدیو در یوتیوب این است که ویدیو های آموزشی تولید کنید. همیشه و در همه جا ویدیو های آموزشی طرفداران خودش را دارد. شاید در ابتدا فکر کنید که تولید ویدیوهای آموزشی ممکن است کار سخت و دشواری باشد. ولی اصلاً این طور نیست!

یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای تولید ویدیوهای آموزشی این است که بررسی کنید که در چه زمینه ای مهارت و تخصص دارید. در هر زمینه ای که مهارت و تخصص داشته باشید می‌توانید مهارت تان را به ویدیو های آموزشی تبدیل کنید و داخل کانال یوتیوب تان قرار بدهید.

به عنوان مثال اگر در زمینه موسیقی فعالیت می کنید و گیتار زدن را بلد هستید می توانید از خودتان در حال گیتار زدن فیلم بگیرید و داخل یوتیوب منتشر کنید.

به عکس زیر نگاه کنید. ببینید که ویدیو اول و ویدیو دوم چقدر بازدید خورده است. این شخص در کانال یوتیوب چیزهایی را آموزش داده است که بیشتر مردم دنبالش هستند. اگر بتوانید در زمینه‌های ویدیو تولید کنید که بیشتر مردم دنبالش باشند بازدید ویدیو های تان به صورت ناگهانی افزایش پیدا خواهد کرد.

تولید ویدیو های نقد و بررسی

یکی دیگر از پرطرفدارترین موضوعاتی که می توانید در آن زمینه ویدیو های جذاب ای تولید کنید موضوعات نقد و بررسی است. ویدیو های نقد و بررسی همیشه برای مردم جذاب است. به عنوان مثال نقد و بررسی انواع لپ تاپ های ساخته شده، نقد و بررسی انواع گوشی ها، نقد و بررسی انواع فیلم ها و…

شما با تولید ویدیو های نقد و بررسی می توانید بازدید کانال یوتیوب تان را به طور ناگهانی و شگفت انگیز افزایش بدهید. موضوعات فراوانی در زمینه نقد و بررسی وجود دارد. فقط باید زمان بگذارید و فکر کنید که در چه زمینه ای می توانید فیلم های نقد و بررسی تولید کنید که برای مردم جذاب باشد.

تولید ویدیو از بررسی محصولات

یکی دیگر از روشهای تولید محتوای جذاب که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می گیرد این است که یک محصول را به صورت کامل در یک ویدیو بررسی کنید. می توان گفت تولید این ویدیو ها برای بسیاری از مردم جذاب است و برندهای بزرگ در ایران مثل دیجی کالا برای کسب و کارشان از این روش استفاده می کنند. البته دیجیکالا در یوتیوب فعالیت نمی کند و در قسمت دیجی مگ محصولات شان را نقد و بررسی می کنند. سعی کنید محصولاتی که طرفدار زیادی دارند مثل لپ‌تاپ‌ها، گوشی های موبایل، انواع لباس ها و… ویدیو نقد و بررسی آنها را درست کنید و در داخل کانال یوتیوب تان قرار بدهید.

اگر بتوانید در این زمینه ویدیو های پربازدید در یوتیوب قرار بدهید به راحتی می توانید از سیستم همکاری در فروش و افیلیت مارکتینگ که در ادامه شما را با آن آشنا خواهم کرد کسب درآمد کنید حتی اگر بخش کسب درآمد از یوتیوب تان را فعال نکرده باشید.

با دنبال کنندگان یوتیوب تان در تعامل باشید

در درآمدزایی از یوتیوب به این نکته توجه کنید که حتماً با دنبال کنندگان کانال یوتیوب تان در ارتباط باشید. حتماً هر وقت کامنتی را دریافت کردید به صورت کامل به آن پاسخ بدهید. با هر طریقی با آنها در ارتباط باشید به عنوان مثال از آنها بپرسید که به چه موضوعی علاقه مند هستند و در همان موضوع برایشان ویدیو تولید کنید. ایجاد تعامل و ارتباط با دنبال کنندگان تان باعث می شود آنها به شما اعتماد کنند و کانال یوتیوب تان را ترک نکنند.

استفاده از عنوان های جذاب برای ویدیو

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تعداد بازدید کننده ویدیو های تان افزایش پیدا کند این است که باید حتماً از عناوین جذاب برای ویدیو های تان استفاده کنید. عناوین جذاب باعث ترغیب مخاطبانتان می‌شود. هرچه عناوین شما جذاب تر باشد درصد باز شدن ویدیو تان بیشتر می شود و همین موضوع باعث می شود کسب درآمد از یوتیوب تان افزایش پیدا کند.

اما اگر از عنوان های استفاده کنید که جذاب نیستند نباید انتظار داشته باشید که بازدیدکنندگان ویدیو های تان افزایش پیدا خواهد کرد. اگر محتوای جذابی ارائه کنید ولی عنوان جذابی نداشته باشید هرگز ویدیو هایتان دیده نمی شوند. پس بحث عنوان جذاب را برای تولید محتوای ویدیویی بسیار جدی بگیرید.

ساخت عکس سفارشی برای ویدیو هایتان

بعد از عنوان جذاب ترین چیزی که باعث می شود بازدید ویدیوهای افزایش پیدا کند ساخت تصاویر و کاور جذاب برای ویدیو های تان است. در حالت عادی بعد از اینکه فیلم را داخل یوتیوب آپلود کردید یکی از شاخه های ویدیو بر روی عکس اولیه آن قرار خواهد گرفت که شما می توانید برای ویدیو های تان عکس جداگانه طراحی کنید بر روی آن قرار بدهید.

به تصویر زیر نگاه کنید. عکس جذاب که روی این ویدیو قرار گرفته است باعث شده است که مخاطبان زیادی این ویدیو را ببینند. همانطور که می بینید عکس جذاب باعث جذابیت ویدیو میشود.

‏8 روش کسب درآمد از یوتیوب

راه و روش های زیادی برای درآمدزایی از یوتیوب وجود دارد. البته راه اندازی کانال یوتیوب فقط یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب است. در ادامه قصد داریم شما را با ۸ روش واقعی برای کسب درآمد از یوتیوب آشنا کنم. تمام روش هایی را که به شما معرفی خواهم کرد روشهایی هستند که بسیاری از افراد حتی در ایران هم با استفاده از این روش ها به درآمد های زیادی در ماه رسیده اند. فقط به این نکته توجه کنید روشی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید. پس همراه ما باشید تا شما را با روش های کسب درآمد از یوتیوب آشنا کنم.

۱- همکاری در فروش در یوتیوب

یکی از بهترین روشهای کسب درآمد از یوتیوب کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش محصولات است. شما می توانید از طریق بازاریابی محتوا در یوتیوب و همکاری در فروش محصولات در یوتیوب کسب درآمد کنید.

به عنوان مثال ویدیو زیر مربوط به آموزش راه اندازی یک استودیو خانگی با تجهیزات لازم است. دختری که در این ویدیو می بینید نحوه راه اندازی استودیو خانگی را به صورت کامل آموزش می‌دهد و در ویدیو تجهیزات لازم را معرفی می کند. در قسمت توضیحات ویدیو هم لینک تهیه و خرید محصول قرار داده شده است تا کسی که خواست استودیو خانگی راه اندازی کند محصولاتی که معرفی شده است را تهیه کند.

کسب درآمد از یوتیوب

شما از این طریق می توانید در یوتیوب با سیستم همکاری در فروش محصولات درآمدزایی داشته باشید. البته ناگفته نماند که این روش یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا برای فروش محصولات است.

۲- تبلیغات اسپانسری

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از یوتیوب کسب درآمد از تبلیغات اسپانسری میباشد. البته در این روش باید تعداد اعضای کانال یوتیوب تان زیاد باشد. اگر بتوانید تعداد اعضای کانال تان را افزایش بدهید می توانید با تبلیغات دیگران در کانال یوتیوب تان از برندهای مختلف درآمد زایی کسب کنید.

می‌توانید با معرفی محصولات و خدمات برندهای مختلف داخل ویدیو هایی که میسازید از یوتیوب درآمدزایی داشته باشید. برای اینکه بتوانید از این مدل کسب درآمد کنید باید مخاطبان کانال یوتیوب تان افزایش پیدا کند. بهترین راه برای افزایش مخاطبان کانال تان این است که ویدیو های با کیفیت و جذابیت تولید کنید.

البته اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید میتوانید ویدیو های به زبان انگلیسی تولید کنید و داخل کانال یوتیوب به اشتراک بگذارید. مطمئن باشید اگر فرد تاثیرگذاری باشید برندهای زیادی با شما تماس خواهد گرفت تا محصولات و خدماتشان را داخل کانال یوتیوب تان تبلیغ کنید.

۳- فروش محصولات و خدمات در یوتیوب

دیگر از روش برای کسب درآمد از یوتیوب این است که خیلی ساده و راحت می توانید محصولات تان را در این شبکه اشتراک ویدیو بفروشید. فروش محصولات و خدمات در یوتیوب کار سخت و دشواری نیست. فقط کافیست مردم را به خرید ترغیب کنید.
البته این را هم بگویم یکی از بهترین روش ها برای فروش محصولات تولید ویدیو است. اگر برای محصولاتتان ویدیو تولید کنید فروشتان چندین و چند برابر افزایش پیدا میکند.

طبق تحقیقات انجام شده بالای ۸۰ درصد از خریدار های محصولات با دیدن ویدیو ترغیب به شرکت و تهیه محصول شدند. این روش هم یکی از روش های درآمدزایی از یوتیوب به صورت غیر مستقیم است. در این روش هیچ نیازی به دور زدن تحریم ها نیست و شما به کمک یوتیوب می توانیم محصولات و خدماتتان را بفروشید.

۴- درآمدزایی از گوگل ادسنس در یوتیوب

یکی از اصلی ترین روش ها برای درآمدزایی از یوتیوب به صورت مستقیم استفاده از گوگل ادسنس است. اگر از گوگل ادسنس برای کسب درآمد از یوتیوب استفاده نکنید هیچ گاه درآمدتان افزایش پیدا نخواهد کرد. بسیاری از دوستانی که قصد درآمدزایی از یوتیوب را دارند فکر می کنند که به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید از ویدیو های شان می توانند درآمد خوبی از خود یوتیوب داشته باشند. اصلاً این طور نیست. شما تا از سرویس گوگل ادسنس استفاده نکنید درآمدتان افزایش پیدا نخواهد کرد.

روش اصلی درآمدزایی از یوتیوب نمایش تبلیغات در ابتدای ویدیوهای شما و کلیک کردن کاربران بر روی آنهاست. یعنی شما اگر بخواهید درآمد خوبی را از یوتیوب کسب کنید باید گوگل ادسنس خود را فعال کنید و به کانال یوتیوب تان متصل کنید.

۵- راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب

یکی  دیگر از روش های کسب درآمد از یوتیوب این است که شما می توانید داخل یوتیوب بخش اعضای ویژه راه اندازی کنید. یعنی یوتیوب این امکان را اضافه کرده است است که یک سری ویدیو ها را فقط به اعضای ویژه نمایش بدهد.

در این روش اگر ویدیوهای رایگان جذابی تولید کنید مخاطبان و کاربران زیادی حاضر می‌شوند بابت شرکت در بخش اعضای ویژه کانال یوتیوب تان هزینه بدهند. در این مدل کسب درآمد هر کسی نیاز داشته باشد مبلغ را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند و به ویدیوهای بخش اعضای ویژه تان در کانال یوتیوب تان دسترسی پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که گریم مک کویین یکی از یوتیوبر های حرفه ای با این روش به درآمد ماهانه 150 هزار دلار در ماه رسیده است.

۶- افزایش بازدید سایت از یوتیوب

یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب به صورت غیر مستقیم افزایش بازدید سایت از یوتیوب است. در این روش شما به صورت مستقیم از یوتیوب کسب درآمد نمیکنید. اگر وب سایتی دارید که محصولات و خدماتی را در آن می فروشید یوتیوب یک گزینه مناسب برای افزایش بازدید و ترافیک سایتتان است. هر چقدر بازدید و ترافیک سایت تان افزایش پیدا کند فروش شما هم زیاد می شود.

شما از طریق تولید محتوا های آموزشی می توانید مخاطبان زیادی را از یوتیوب به سایتتان هدایت کنید و با پیاده سازی بازاریابی اینترنتی بر روی آنها می توانید آنها را به مشتری و خریدار تبدیل کنید. همانطور که می‌دانید یوتیوب بزرگترین شبکه های اشتراک ویدیو در جهان است که روزانه مخاطبان زیادی از این شبکه اشتراک ویدیو استفاده می کنند.

اگر در هر زمینه ای کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کرده اید میتوانید با تولید محتوای ویدیویی در آن زمینه مخاطبان زیادی را وارد سایت تان کنید و درآمدتان را افزایش بدهید.

۷- تبلیغ در توضیحات ویدیو

یکی دیگر از روش های بسیار جالب کسب درآمد از یوتیوب تبلیغ در توضیحات ویدیو است. تبلیغاتی که در توضیحات ویدیو نوشته میشود هم مورد استقبال بسیاری از بازدیدکنندگان قرار میگیرد. اگر در یوتیوب بازدید کنندگان و دنبال کنندگان زیادی را دارید پیشنهاد می کنم از این روش برای کسب درآمد استفاده کنید.

دقیقاً مشابه تصویر زیر در توضیح این ویدیو یک اپلیکیشن موبایل جذاب معرفی شده است. شما هم اگر محصولاتی دارید می توانید آن را در زیر ویدیو تان قرار بدهید و به فروشگاه اینترنتی خود لینک بدهید.

۸- درآمدزایی از یوتیوب از سرویس youtube red

یکی از سرویس های یوتیوب برای کسب درآمد سرویس youtube red است.این روش با بقیه روش های کسب درآمد از یوتیوب متفاوت است. است در این روش تبلیغاتی که در ابتدای ویدیو قرار می‌گیرد برای کسی به نمایش نشان داده نمی شود یوتیوب حاضر است بخشی از درآمد خود را که کسب می‌کند به تولید کننده محتوای کانال بدهد. پس در این روش برای این که بتوانید درآمدزایی داشته باشید باید سعی کنید مخاطبان سرویس youtube red را افزایش بدهید. هر چقدر مخاطبان این سرویس را افزایش بدهید درآمد شما بیشتر می شود و میتوانید درآمدزایی از یوتیوب داشته باشید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

16 − چهارده =