کسب درآمد با رپورتاژ آگهی

کسب درآمد با رپورتاژ آگهی

از شیوه های نوین کسب و کار اینترنتی ، کسب درآمد با رپورتاژ آگهی است که در سالهای اخیر فوق العاده مورد توجه قرار است. شیوه کسب درآمد از اینترنت از طریق رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ خبری به سیستم رتبه بندی و سئوی گوگل بر می گردد و اینکه گوگل در رتبه بندی همیشه قوانین خود را تغییر داده و به روز می کند.

در گذشته نه چندان دور برای رشد سایت استفاده از تبلیغات بنری ، پاپ آپ و بک لینک و… تاثیر داشت ولی الان رپورتاژ آگهی تاثیر فوق العاده ای بر روی رشد سایت و کسب رتبه دارد . در این مقاله سایت پول یابی قصد دارم تا به مراحل و اصول کسب درآمد با رپورتاژ آگهی و همچنین مزایای رپرتاژ آگهی بپردازم، امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

معرفی رپورتاژ آگهی

همان‌طور که از نامش پیداست رپورتاژ آگهی یک روش آگهی و تبلیغات اینترنتی نوین است. صاحبان کسب و کارهای اینترنتی با قرار دادن محتوای ارزشمند و جذاب در سایت های قدیمی و پربازدید برند تجاری خود را معرفی می کنند. این شیوه معرفی چنان هنرمندانه و با ظرافت های خاص همراه است که مخاطب متوجه تبلیغات نمی شود و تنها محتوای آن را مطالعه می کند.

به عبارت دیگر، رپورتاژ آگهی، یک روش تبلیغات آنلاین کسب و کار‌ها می باشد که به صورت متن و یا مقاله تبلیغاتی در سایت‌های محتوایی که مشتری هدف کسب و کار از آن بازدید می‌کند، منتشر می‌شود. سایت‌هایی که از نظر رتبه بالا بوده و ترافیک زیادی دارند می‌توانند برای منتشر کردن این محتواهای تبلیغاتی از کسب و کارها و برندها، هزینه دریافت کنند و به کسب درآمد اینترنتی برسند.

مزایای کسب درآمد با رپورتاژ آگهی

اگر در زمینه تولید محتوا و کسب درآمد اینترنتی از طریق گرفتن تبلیغات فعالیت می کنید توصیه می شود که به سراغ رپورتاژ آگهی بروید. چون کسب درآمد با رپورتاژ آگهی مزایای زیادی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از :

۱- نبود تبلیغات آزاردهنده در سایت

برای انجام کسب درآمد از تبلیغات نمایشی (بنری) باید بسیاری از فضاهای سایت خود را به این نوع از تبلیغات اینترنتی اختصاص دهید و در این صورت ممکن است بازدیدکننده سایت را با حجم زیاد بنرها ، اذیت کنید. اما رپورتاژ آگهی، تبلیغی است که در ظاهر شبیه تبلیغ نیست و برای خواننده آن ارزش تولید می‌کند. با استفاده از این نوع تبلیغات، احتمال از دست دادن بازدیدکننده‌ها یا نارضایتی آنها کم می‌شود.

۲- داشتن درآمد ثابت و افزایشی

در هنگام استفاده از تبلیغات کلیکی، میزان درآمد با تعداد کلیک گرفته شده محاسبه می‌شود که این تعداد به نوع تبلیغ و طراحی آن و محصولی که تبلیغ می‌شود ارتباط زیادی دارد، اما در رپورتاژ آگهی میزان درآمد اینترنتی ، تنها به خود سایت و ویژگی‌های آن بستگی دارد. به همین دلیل با کار کردن روی وب سایت و بهینه کردن آن می‌توانید یک درآمد ثابت و رو به افزایش دائمی داشته باشید.

۳- بدون وابستگی به سایت‌های دیگر

معمولا صاحبان کانال ها و صفحات در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی مثل اینستاگرام، تلگرام، آپارات و یوتیوب همیشه نگران این خواهند بود که اتفاقی برای آن پلتفرم و یا صفحه‌شان بیفتد و منبع درآمدشان از دست برود (مثلاً فیلتر و یا بسته شوند). این افراد همیشه باید طبق قوانین پلتفرم مشغول به فعالیت باشند، اما در سایت تمام کنترل‌ها به دست صاحب سایت است و نگرانی بابت از بین رفتن آن نخواهد بود.

۴- فواید رپورتاژ آگهی برای سفارش دهنده

علاوه بر مزایای رپورتاژ آگهی برای سفارش گیرنده ، برخی مزایا برای سفارش گیرنده رپورتاژ آگهی و وبسایتش وجود دارد. در واقع با انتشار رپورتاژ آگهی توسط سایت های معتبر از نظر گوگل، رتبه سایت افزایش چشمگیری می یابد. رپورتاژ آگهی یکی از اصلی ترین روش های سئو و افزایش رتبه سایت می باشد. لذا شرکت هایی که پروژه سئو سایت را در دست می گیرند، حتما از رپورتاژ آگهی استفاده می کنند و هزینه آن را در محاسبات خود در نظر می گیرند.

امکان کسب درآمد با رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی در واقع، متن و لینک تبلیغاتی به سایت مرجع است ، لذا مهم ترین خوبی رپورتاژ آگهی ایجاد یک لینک دائمی برای یک سایت و یا وبلاگ است و این موضوع، از نظر گوگل امتیاز مثبت محسوب می شود. لذا با رواج رپورتاژ آگهی ، کسب درآمد از این شیوه هم مورد توجه قرار گرفته و جزو منابع کسب درآمد از اینترنت محسوب می شود.

اگر متخصص تولید محتوای اینترنتی هستید می توانید برای سایت ها رپورتاژ آگهی نوشته و کسب درآمد کنید. همچنین به عنوان متخصص تولید محتوا، می توانید وب سایت شخصی خود را راه اندازی کنید و با تولید محتوای جذاب و رعایت قوانین سئو به رتبه بالایی در گوگل برسید و از طریق قبول رپورتاژ آگهی کسب درآمد از اینترنت داشته باشید.

مراحل سفارش رپورتاژ آگهی

حال این سوال مطرح می شود که مراحل تبلیغاتی رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ خبری به چه شکل است؟ برای انجام تبلیغ رپورتاژ آگهی شش مرحله زیر را باید طی کنید:

۱- مقاله و محتوای ارزشمند تولید کنید.

۲- در صورت امکان از عکس های با کیفیت برای جذاب شدن محتوا استفاده کنید.

۳- در متن محتوا به چند مقاله باکیفیت و مشابه سایت خود اشاره کنید.

۴- به این مقالات با کیفیت لینک (معمولاً بین ۳ تا حداکثر ۴ لینک) دهید.

۵- محتوای خود را به سایت‌های پربازدید و رتبه بالا دهید.

۶- سایت های پربازدید در ازای دریافت پول ، محتوا را منتشر می کنند.

تعرفه و هزینه رپورتاژ آگهی با توجه به میزان اعتبار سایت ( قدمت سایت و دامنه آن، رتبه آن سایت از نظر سایت های  گوگل و ماز ) متفاوت است. سایت ها  با توجه به اعتباری که دارند حدودا از ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان ، بابت قرار دادن هر آگهی تبلیغی رپورتاژ هزینه دریافت می کنند که البته هر سال با توجه به تورم افزایش می یابد.

فرآیند کسب درآمد با رپورتاژ آگهی

در بالا به مراحل سفارش تبلیغات رپورتاژ آگهی اشاره شد و در این قسمت مراحل کسب درآمد با رپورتاژ آگهی و یا رسیدن به یک درآمد اینترنتی خوب و همیشگی از طریق انتشار رپورتاژ پرداخته می‌شود. به طور کلی می‌توان مراحل کسب درآمد با رپورتاژ آگهی را در چهار قسمت یا فرایند خلاصه کرد:

۱- راه‌اندازی وب سایت محتوایی

اولین قدم برای رسیدن به کسب درآمد اینترنتی از طریق رپرتاژ خبری ، راه اندازی وب سایت است. اگر نحوه ساختن یک وب سایت اطلاعاتی را نمی دانید، لازم نیست نگران شوید. امروزه با وجود سیستم‌های آماده مدیریت محتوا مانند وردپرس می‌توانید به راحتی و بدون دانش برنامه‌نویسی، یک سایت مجهز راه‌اندازی کنید.

توجه کنید که چون قرار است در این سایت محتوا منتشر شود، باید از قالب‌های محتوایی مانند قالب خبری یا مجله‌ای استفاده کنید. نمونه این نوع قالب سایت ، در همین سایت پول یابی استفاده شده است.

۲- تولید محتوای باکیفیت و کاربردی

یکی از نکات کلیدی در رپورتاژ آگهی و شاید مهم‌ترین و سخت‌ترین مرحله کسب درآمد با رپورتاژ آگهی ، همین قسمت تولید محتواهای با ارزش و باکیفیت باشد. برای اینکه سایت مورد توجه کسب و کارها قرار بگیرد، در ابتدا باید بتواند توجه مخاطبان اینترنتی را جلب کند. برای این کار، سایت باید دارای محتوای به‌روز ، کاربردی ، تخصصی و غیر تکراری باشد تا برای مخاطبان جذاب و مفید باشد.

در مرحله دوم باید در موضوعی که تخصص و علاقه دارید شروع به تولید محتوا کنید و آن‌ها را با یک برنامه منظم و حساب شده درون سایت خود منتشر کنید. محتوای سایت عموما متنی بوده اما می‌توانید درون آن از دیگر انواع محتواها مانند ویدیو ، عکس و… هم استفاده کنید. بعد از اینکه تعداد محتوای مناسبی در سایت قرار گرفت و همچنین برنامه محتواهای آینده سایت نیز مشخص شد سراغ مرحله سوم بروید.

۳- سئو و افزایش بازدید سایت

سایت باید مورد توجه بازدیدکننده‌ها قرار گرفته و ترافیک مناسبی داشته باشد. از بهترین روش‌ها که به صورت رایگان می‌توانید بازدیدکننده سایت خود را افزایش دهید، گرفتن ورودی از موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. برای این کار باید سایت خود را با انجام سئو برای گوگل بهینه کنید تا سایت در رتبه‌بندی گوگل بالا رفته و بازدید آن زیاد شود.

فرایند بهینه سازی سایت ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما اگر سایت دارای یک برنامه دقیق و عملی برای سئو باشد، می‌تواند به یک بازدید ثابت و بالا رسیده و به یک موتور کسب درآمد اینترنتی همیشگی تبدیل شود.

۴- گرفتن تبلیغات رپورتاژ و کسب درآمد اینترنتی

بعد از رسیدن سایت به بازدید و اعتبار بالا، نوبت مرحله آخر یعنی کسب درآمد از اینترنت می‌رسد. می‌توانید با ثبت‌نام سایت خود در سایت‌های واسطه‌ای رپورتاژ، آمادگی خود را برای انتشار این نوع محتوا اعلام کنید. این سایت‌ها متن رپورتاژ کسب و کارها را به شما داده و تنها کاری که باید انجام دهید، منتشر کردن آن در سایت خودتان و دریافت هزینه است.

هر چه اعتبار سایت بالاتر رود، می‌توانید هزینه بیشتری از هر رپورتاژ آگهی دریافت کنید و به درآمدهای بالاتری برسید.

درآمد از طریق سایت  فریلنس پارس

(www.freelancepars.com)

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

مراحل ثبت نام و عضویت در سایت فریلنس پارس

1-در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید و ایمیل و شماره موبایل خود را تایید کنید.

www.freelancepars.com

2- سپس پروفایل خود را کامل کنید و مهارت‌ها، سابقه تحصیلی، شغلی و… را بنویسید.

3- اگر نمونه کارهای مناسبی دارید، در سایت آپلود کنید.

4- وارد قسمت پروژه های سایت شده، پروژه های مد نظر و مرتبط با مهارت ها و توانایی های خود را پیدا کنید و آن‌هایی که از نظر زمانی و هزینه، مایل به انجام آن‌ها هستید را ثبت پیشنهاد زده و مبلغ پیشنهادی، زمان و توضیحات لازم را برای کارفرما بنویسید.

معیارهای انتخاب میزبان تبلیغات رپورتاژ آگهی

کسب و کارهایی که به انتشار رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ خبری علاقه دارند برای انتخاب سایت منتشرکننده رپورتاژ، معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرند. به همین دلیل به عنوان صاحب سایت محتوایی که هدف کسب درآمد با رپورتاژ آگهی است، اگر می‌خواهید سفارش‌های بیشتر و البته با رقم بالاتری بگیرید، باید معیارهای زیر را برای سایت خود محاسبه کنید و سعی در بهبود آنها داشته باشید. مهم ترین معیارها برای انتخاب سایت جهت تبلیغ رپورتاژ آگهی عبارتند از:

۱- بالا بودن رتبه الکسا

یکی از معیارهای مهم کسب و کارها برای انتخاب سایت محتوایی، رتبه سایت در الکسا است. اگرچه این معیار زیاد دقیق نیست اما در ایران از آن استفاده زیادی می‌شود. لذا باید تلاش کنید رتبه الکسا سایتتان بهبود پیدا کند.

۲- قدرت بالای دامنه و صفحه

مهم‌ترین فاکتور و معیار یک سایت برای گرفتن رپورتاژ، DA (اعتبار دامنه) و PA (اعتبار صفحه) است. این دو سنجه، عددی بین یک تا صد هستند که می‌توانید مقدار آن‌ها را از سایت موز MOZ برای سایتتان محاسبه کنید و برای بالا بردن آن تلاش کنید.

۳- موضوع و محتوای سایت

سایت‌های عمومی مانند سایت تفریحی یا خبری شاید بیشتر مورد استقبال کسب و کارها قرار بگیرند اما مدیریت و نگهداری این نوع سایت‌ها بسیار سخت بوده و احتیاج به یک تیم بزرگ جهت همکاری دارد. سایت‌های با موضوع تخصصی مثل همین سایت پول یابی با موضوع کسب درآمد اینترنتی، مدیریت آسان‌تری دارند و به دلیل داشتن مخاطبین خاص، بهترین گزینه برای کسب و کارهای مدنظرشان هستند.

۴- سایر معیارهای بازاریابی سایت

سایت‌هایی مانند الکسا و MOZ اطلاعات دیگری از سایت را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند. معیارهایی مانند میزان ورودی از موتورهای جستجو، نرخ پرش سایت، میانگین ماندن کاربران در سایت و تعداد بک لینک های سایت از این معیارها هستند. به عنوان صاحب سایت محتوایی باید ماهیت و کارکرد این معیارها را یاد گرفته و سپس با بازاریابی منسجم و قوی روی سایتتان، آن‌ها را بهبود ببخشید.

نکات عمومی مرتبط با انتشار رپورتاژ

چند نکته ساده ولی کلیدی در مورد خود رپورتاژ برای کسب و کارهای اینترنتی مهم است که باید مورد توجه صاحبان برندها و سفارش دهندگان تبلیغات رپورتاژ آگهی قرار گیرد. برخی از این نکات کلیدی عبارتند از :

۱- رپورتاژ‌ها باید به صورت دائمی در سایت قرار بگیرد و پاک نشود.

۲- بهتر است محدودیتی در تعداد کلمه رپورتاژ در نظر گرفته نشود تا دست نویسنده متن باز باشد.

۳- حداقل اجازه قرار دادن سه لینک از نوع فالو در متن را داشته باشد.

۴- بعد از انتشار رپورتاژ ، در صفحه اول سایت قرار گیرد تا مورد توجه مخاطبین قرار گیرد.

نکات مهم در نوشتن رپورتاژ آگهی

برای تاثیرگذاری بیشتر ، موارد زیر جهت سفارش تبلیغ رپورتاژ آگهی توصیه می شود:

۱- نداشتن جهت گیری مستقیم

در تهیه یک رپورتاژ آگهی ، خبر تهیه شده نباید بصورت مستقیم به تبلیغات شما جهت گیری داشته باشد . بهترین رپورتاژ , رپورتاژی است که بصورت غیر مستقیم هدف تبلیغاتی شما را به مشتری و یا کاربر برساند . پس با نگارش یک رپورتاژ آگهی با متن تبلیغاتی غیر مستقیم یک گام به انتشار رپورتاژ موفق پیش رفته اید .

در رپورتاژ نوشته شده سعی کنید نکته های کلیدی و آموزشی و مفیدی را در اختیار کاربر در حیطه کاری خود قرار دهید. این موضوع موجب خواهد شد که مشتری یا کاربری که خبر شما را مطالعه می نماید خبرتان را به عنوان یک مطلب مفید تلقی کند، و این موضوع، موجب می شود تا کسب و کارتان در ذهن کاربر ماندگار شود.

۲- داشتن عنوان یا تیتر جذاب

دومین گام برای داشتن یک رپورتاژ آگهی موفق , نوشتن یک تیتر جذاب و کاربرپسند است . تمامی روزنامه ها و خبرگزاری ها برای داشتن یک خبر جذاب از شورای تیتر استفاده می کنند . پس شما این نکته را در نظر داشته باشید که داشتن تیتر جذاب و زیبا موجب جذب کاربران زیادی برای مطالعه خبر شما خواهد شد .

۳- داشتن تبلیغ مخفی و بارز در آگهی

سومین گام در نوشتن یک رپورتاژ آگهی موفق ، داشتن تبلیغی مخفی و بارز در خبر آگهی است . همیشه برای نوشتن یک رپورتاژ موفق این نکته را در نظر بگیرید که تبلیغ باید بصورت زیرکانه و مخفی در رپورتاژ مطرح شود . پس بصورت زیرکانه و مخفی با قرار دادن لینک یا نام مجموعه خود در رپورتاژ سعی کنید خود را به مشتری به عنوان منبع این خبر و مطلب مفید معرفی کنید.

۴- انتخاب آگاهانه سایت پذیرنده رپورتاژ آگهی

تنها در صورتی رتبه سایت در گوگل بالا می رود که، سایت انتشار دهنده آگهی از قدمت و اعتبار بالایی برخوردار باشد. بنابراین محتوای خود را در سایت هایی قرار دهید که به تولید محتوای باکیفیت می پردازند و رتبه الکسای بالایی دارند.

برای بررسی اعتبار سایت می توانید از سایت ماز moz هم استفاده کنید تا اطلاعات خوب و کاربردی در زمینه اعتبار صفحات سایت پذیرنده کسب کنید. بهتر است محتوای سایت پذیرنده با محتوای شما مرتبط باشد، چون مخاطبان آنها به شیوه نوشتاری آنها عادت دارند.

۵- تولید محتوای باکیفیت برای رپورتاژ آگهی

متن رپورتاژ آگهی باید باکیفیت و ارزشمند باشد و با محتوای سایت پذیرنده هماهنگ باشد. از آنجا که مخاطبان سایت پذیرنده آگهی به یک محتوای مشخص عادت دارند، بهتر است در نوشتن متن آگهی دقت کنید تا محتوای تولیدی برای مخاطبان آن سایت جذاب باشد. محتوای رپورتاژ خود را برای دادن اطلاعات کامل به مخاطبان تهیه کنید. خوانندگان باید از مطالعه آن به نتیجه ای برسند و برایشان مفید باشد.

همان طور که در بالا تاکید شد، عنوان رپورتاژ را با دقت انتخاب کنید تا احتمال کلیک کردن و خوانده شدن آن افزایش پیدا کند. بهترین عنوان ها آنهایی هستند که کنجکاوی ایجاد می کنند یا پاسخ به یک سؤال مهم برای مخاطبان است. لینک های داخلی متن را با عنوان های جذاب انتخاب کنید تا بتوانید مخاطبان را به سمت سایت خودتان هدایت کنید. در محتوای خود از عکس های باکیفیت و انحصاری استفاده کنید تا به جذابیت و انتقال مفهوم متن کمک کند.

۶- شناخت مخاطب هدف

همه کسب و کارهای اینترنتی مخاطب هدف مشخصی دارند. آنها با توجه به نیاز و علاقه مخاطبان خود محتوا تولید می کنند. بنابراین شناخت مخاطب و نیازهای آنان راز موفقیت یک محتوا و رپورتاژ آگهی است. پاراگراف اول یک رپورتاژ از اهمیت بسیاری برخوردار است که می تواند موجب شود مخاطبان را جذب کند یا به سرعت از ادامه خواندن آن منصرف شوند. پس شیوه نگارش چند خط اول رپورتاژ آگهی بسیار مهم است.

۷- تعداد محدود لینک های داخل متن

از لینک های کمی داخل متن آگهی خود استفاده کنید. هر چقدر از لینک‌های داخلی کمتری استفاده کنید ارزش آن آگهی بالاتر می رود. با توجه به حجم محتوا بین ۳ تا ۴ لینک بیشتر توصیه نمی شود.

۸- تبدیل رپورتاژ آگهی به یک برنامه مستمر

از نظر اعتبار رپورتاژ آگهی تبلیغ برتر اینترنتی محسوب می شود لذا سعی کنید در هر ماه یک رپورتاژ آگهی داشته باشید، نه اینکه ۱۰ رپورتاژ را در ۱۰ روز متوالی انتشار دهید و بعد دست از کار بکشید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

3 × 3 =