کلیدهای طلایی برای حل مشکلات

کلیدهای طلایی موفقیت در زندگی برای حل مشکلات از طریق قانون جذب

رابرت اینگرسول یک ثروتمند خود ساخته به این اعتقاد دارد که بزرگ ترین آزمایش شجاعت روی زمین تحمل شکست بدون از دست دادن روحیه می باشد. آیا تاکنون به این فکر کرده ایم که برای حل بهتر و راحت تر مشکلات بیش روی خود چه کار می توانیم انجام دهیم؟ در ادامه چند راهکار در این باره را بخوانید خالی از فایده نخواهد بود…

۱- براحساس خود مسلط باشیم، باید اطمینان داشته باشیم در نا امیدی و مرور مکرر شکل غرق نشده ایم. قدرت خود را حفظ کنیم و اطمینان داشته باشیم، نیروی ما برتر از هر مشکلی در جهان است. مهم نیست در چه موقعیتی قرار گرفته ایم یا شکل تا چه حد دشوار به نظر میرسد. به خاطر داشته باشیم این تنها یک مسابقه است و فقط قرار است کارهایی را که قبلاً آموخته ایم دوباره انجام دهیم تا پیروز شویم. ایمان داشته باشیم که قادریم شیوه ای برای حل مشکل خود پیدا کنیم. اما این راه حل هیچ وقت با غوطه ور شدن در نا امیدی به ذهن مان خطور نخواهد کرد.

۲- تمام توان فکری خود را برای پیداکردن راه حل بسیج کنیم. برای تمرکز یافتن بهترین راه نوشتن است. به خاطر داشته باشیم تنها ۲۰% وقت خود را برای شرح و توصیف خود مشکل صرف کنیم و ۸۰% باقی مانده را به پیداکردن راه حل بپردازیم.

۳- بهترین و موثرترین و سریع ترین برنامه را جهت رفع مشکل خود انتخاب نماییم و در اسرع وقت آن را به اجرا بگذاریم.

۴- به نتایج برنامه ریزی خود توجه کنیم. از آنچه انجام داده ایم چه حاصل شده است؟ آیا به رفع مشکل، نزدیک تر می شویم و یا خود را بیشتر به دردسر انداخته ایم؟ به تأثیر برنامه خود دقت کنیم.

۵- اگر آنچه انجام می دهیم کار ساز نیست فوراً شیوه خود را تغییر دهیم. از تغییر نهراسیم. انعطاف پذیری در انجام روش های گوناگون به ما توانایی حل هرگونه مشکلی را خواهد بخشیم.

۶- به خاطر بسپاریم که همواره در اطراف ما الگوهای موفقی وجود دارد. مهم نیست مشکل مان تا چه حد دشوار به نظر میرسد، مسلماً افراد دیگری قبل از ما آن را پشت سر گذاشته اند. نزد آنها برویم و پاسخ های مورد نیاز خود را بدون تجربه های تلخ بگیریم. مطمئن باشیم بخوبی از عمده حل این مشکل خواهیم آمد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

4 × پنج =