‏۱۰ باور فوق العاده ای که انسان های بسیار موفق دارند

آیا می دانید انسان های فوق موفق به چه چیزهایی باور دارند

برای برخی از افراد رسیدن به موفقیت در زندگی یک هدف غیر قابل دسترس است. اگر شما بخواهید خود را با افراد بسیار موفق مقایسه کنید، این امکان وجود دارد که به سرزنش خودتان بپردازید. واقعیت این است که شما در حال خرد کردن خودتان هستید؛ گاها افراد بسیار موفق نیز گام های مشابه شما برداشته اند، ولی سرانجام توانستند به موفقیت در زندگی برسند. به همین منظور در اینجا ۱۰ مورد از باورهای انسان های موفق را برای شما دوستان عزیز سایت بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

۱ – آن ها خودشان برای خود ایجاد فرصت می کنند

فرصت ها موقعیت هایی نیستند که یک شبه به دست آیند. افراد موفق خود برای ایجاد فرصت تلاش می‌کنند و به موقع نیز از آن ها استفاده می نمایند. اگر شما به دنبال دستیابی به یک موقعیت عالی هستید، باید برای آن بسیار تلاش کنید.

مثلا وقتی وبلاگ نویسی را شروع می کنید تمام تلاش خود را به کار ببندید و یک موقعیت مناسب به دست آورید و بهترین پست ها را منتشر کنید. مسلما در ابتدای کار وبلاگ شما نیز مانند وبلاگ های دیگر شانسی برای دیده شدن ندارد و مطالبی که در آن می نویسید توسط افراد بسیار کمی خوانده می شود. به همین دلیل باید شروع به رزومه نویسی و ارسال آن ها برای وبلاگ های دیگر کنید. اگرچه احساس می کنید که شما یک وبلاگ نویس حرفه ای نیستید، ولی طوری در ایمیل خودتان را معرفی کنید که افراد را مجاب به همکاری با خودتان نمایید.

۲-  شما باید همیشه بهترین خود باشید

اگر شما روند موفقیت افراد در هالیوود را بررسی نمایید، متوجه می شوید که برای موفقیت در یک کار، باید سعی کنید در آن همیشه اول باشید. علاوه بر این اگر باورهای انسان های موفق را بررسی کنید، می بینید که برای پیمودن مسیر موفقیت به اعتبار نیز احتیاج دارید. بسیاری از افراد فقط به دلیل داشتن اعتبار توانسته‌اند به موفقیت در زندگی برسند.

همیشه کسی که یک کاری را برای اولین بار شروع می‌کند، می‌تواند در آن مزیت رقابتی به دست آورد. ولی وقتی تعداد افراد فعال در یک حوزه کاری زیاد باشد، کیفیت آن ها نیز کاهش پیدا می کند. تا زمانی که شما بر روی کیفیت تمرکز می کنید، همیشه چیز جدیدی برای ارائه خواهید داشت.

۳ –  افراد موفق همیشه در خدمت دیگران هستند و به آنان کمک می کنند

در دهه ۱۹۷۰ زمانی که ایالات متحده به صنعت دخانیات حمله کرد، «فیلیپ موریس» و «آرجی رینولدز» به دو روش بسیار متفاوت پاسخ این حرکت را دادند. رینولدز محصولات خود را کنار گذاشت، چرا که او و همکارانش به چیزی که تولید می کردند، اعتقاد نداشتند. در مقابل مدیران فیلیپ موریس در اتاق هیئت مدیره جلسه تشکیل دادند و از مزایای محصولات خودشان دفاع کردند.

در این زمان بود که متوجه شدیم یک شرکت دخانیات از هر روشی برای ارائه خدمت به مشتریان استفاده می کند. در چنین شرایطی شرکت فیلیپ موریس چون به ارائه خدمت به مشتریان خود تعهد داشت، توانست به دوران اوج خود بازگردد. به همین دلیل است که شما به هر فروشگاهی که در سطح شهر مراجعه کنید، محصولات فیلیپ موریس بیشتر از محصولات سایر شرکت ها به چشم می‌خورد.

۴ – یکی از باورهای انسان های موفق داشتن کیفیت عالی است

یک فرد موفق به دلیل استفاده درست از موقعیت‌هایش و داشتن باورهای درست، به موفقیت در زندگی رسیده است. مهم نیست که شما مدیرعامل یا سرایدار باشید، موفقیت بستگی به نحوه و چگونگی انجام کارتان دارد. «کوین اولیری» می‌گوید موفقیت به معنای داشتن ثروت است، اما  گاندی کسی که توانست در هند و پاکستان انقلاب کند، در فقر شدید زندگی می کرد.

کیفیت زندگی شما با میزان دارایی و ثروت تان تعریف نمی شود. بلکه کیفیت زندگی بستگی به رضایت شما دارد. این که در چه شرایط و موقعیتی زندگی می کنید، اصلا مهم نیست میزان تلاش و کوشش شما برای تغییر شرایط است که اهمیت دارد.

۵ – فراد موفق دارای ایده های ناب هستند

هر کس که ایده عالی و باورهای انسان های موفق را داشته باشد، می تواند به موفقیت در زندگی برسد. مثلا یک شخص فیسبوک را اختراع کرد، یا فردی دیگر ایده خرید آنلاین را داشت و توانست سایت آمازون را طراحی کند. یا فردی دیگر به دلیل ذهن خلاق خود توانست بهترین ترانه ها را بسراید. تمایز این افراد با مردم عادی در خلق ایده های ناب است.

آن ها کارهایی را انجام دادند که هیچ کس قادر به انجام آن نبود و در این مسیر استقامت داشتند. ایده ها بسیار اهمیت دارند، اما هرکسی به راحتی می تواند ایده پردازی کند. مهم  تلاش و کوششی است که این ایده ها را حمایت می کند.

۶ –  افراد موفق معتقدند که احترام یک امر اکتسابی است

توصیه هایی که ما در طول زندگی ام در موقعیت ها و از منابع مختلف مثل مدرسه، سربازی و یا بزرگتر ها شنیده ایم، این است که احترام چیزی است که خود فرد به دست می آورد. شما می توانید با حسن نیت به افراد نزدیک شوید و با آن ها مشارکت نمایید. اما باید در رابطه با آن ها احترام خود را حفظ کنید. احترام امری نیست که به خاطر پست و منصب شما به دست آید، بلکه شما باید آن را به وسیله نگرش و افکار خود به دست آورید. اگر شما همواره موازین اخلاقی را رعایت نمایید، همه افراد به شما احترام خواهند گذاشت.

Beautiful thinking business woman isolated white background

۷ – یک فرد موفق از تجربیات گذشته خود استفاده می کند

همه افراد در گذشته خود کارهای مختلف بسیاری انجام داده اند. این که اکنون شما در چه موقعیت و شرایطی قرار دارید تا حد زیادی به گذشته شما بستگی دارد. گاهی اوقات افراد هیچ گاه گذشته شما را فراموش نمی کنند و با توجه به آن حال شما را قضاوت می نمایند. اگر بتوانید با گذشته خود ارتباط مناسبی برقرار کنید، به راحتی مسیر پیشرفت و موفقیت در زندگی را طی خواهید کرد.

۸ – افراد موفق معتقدند انجام ندادن کاری به معنای شکست است

برخی از افراد فقط تصمیم به انجام کاری می گیرند. اگر شما می‌خواهید موفق شوید، حتما باید کار مدنظر را تا آخر انجام دهید. مثلاً اگر شما می‌خواهید شنا کردن یاد بگیرید، این که فقط داخل آب قرار بگیرید کافی نیست؛ بلکه باید برای یادگیری تلاش کنید. بعضی از ما انسان ها در طول زندگی پیشرفت‌های بسیاری داشتیم که خیلی از آن ها به دلیل انجام کارهایی بوده که تا قبل از آن تصور می کردیم از پس انجامشان بر نمی آییم. همچنین باورهایی داشته ایم که بر خلاف باورهای انسان های موفق بوده است.

۹ – افراد موفق، موفقیت را در گرو پول نمی دانند

پول استفاده های بسیاری دارد و می تواند یک منبع عالی برای تغییرات محسوب شود. اگر شما ارزش خود را بخواهید بر مبنای پول بیان کنید، مطمئنا در ابتدای لیست و در کنار افراد میلیاردر قرار خواهید گرفت. ولی اگر شما به ارزش و اعتبار خود اعتقاد نداشته باشید، هیچ گاه به ابتدای این لیست دسترسی پیدا نخواهید کرد. اهداف نهایی تان را برای خود مشخص کنید.

۱۰ – افراد موفق به خود اعتماد و اعتقاد دارند

مردم موفق به خود اعتماد دارند و این چیزی است که باعث موفقیت آن ها شده است. داشتن چشم انداز بسیار اهمیت دارد و یکی از راه‌های موفقیت در زندگی محسوب می شود. شما به همان چیزی تبدیل می شوید که به آن فکر می‌کنید و به آن باور دارید. اگر شما به خودتان اعتقاد نداشته باشید، دیگران نیز نمی توانند به شما اطمینان کنند. از این پس سعی کنید باورهای انسان های موفق را در خود نهادینه کنید، تا باورها و طرز فکرتان عوض شود.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

4 × دو =