۱۰ کاری که باید وقتی به سختی موفق هستید آن‌ها را انجام دهید.

شما موفق شده‌اید. شما یک هدف دیوانه کننده‌ای را انتخاب کرده‌اید و به آن دست یافته‌اید. اما اکنون هیجانتان در حال فروکش است!

شما به خودتان می‌گویید که من هر دلیلی برای خوشحالی داشتم، خوب پس چرا الان باید این احساس را داشته باشم؟ خوشبختانه، شما هم جواب و هم راه حل آن سؤال را دارید.

در اینجا ۱۰ استراتژی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که از قبل می‌دانستید  را به خاطر بسپارید و در نهایت سیکل “هرگز کافی نیست” را بشکنید.

۱- توقف کنید

هر کاری که انجام می‌دهید را رها کنید. هر چقدر که نیاز دارید استراحت کنید، یک دقیقه، یک ساعت، یک روز _ فقط با خودتان باشید. بله؛  درست است. دقیقاً هیچ کاری نکنید.

به عنوان کسی که بارها موفق شده و بارها ریکاوری کرده است، میدانم که چقدر دشوار است، اما این اولین قدم برای بیرون آمدن از گرداب ” هرگز کافی نیست” می‌باشد. بهترین زمان‌ها زمانی است که در طبیعت بدون گوشی موبایل سپری کنید.

طبیعت به ما یادآوری می‌‌کند که رشد و پیشرفت چقدر می‌تواند آسان باشد. وقتی ما اجازه بدهیم که چنین حس مشابهی وارد زندگیمان بشود، هر حس مبارزه و کشمکشی شروع به کاهش می‌کند.

۲- نفس بکشید

الان چگونه نفس می‌کشید؟ آیا می‌توانید نفس‌های عمیق بکشید؟ اگر به نظرتان چندین نفس عمیق زیاد است، آیا می‌توانید به راحتی آرام‌تر نفس بکشید؟

ببینید که نفستان وقتی استراحت می‌کنید و وقتی در حال کار کردن هستید چگونه است؟ نفس عمیق جالب‌ترین و سریعترین دکمه‌ راه اندازی مجدد است ( یعنی دریافت انرژی). بنابراین اگر می‌خواهید از نگرانی دور شوید، این کار را انجام دهید. در اینجا راهی ساده برای شروع آورده شده است:

از بینی خود نفس بکشید، فرض کنید یک بالن در شکم شما وجود دارد که شما داخل آن را با باد پُر می‌کنید. وقتی بالن پُر شد؛ نفستان را با یک جریان ثابت از دهان خود خارج کنید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا احساس کنید که در حالت متمرکز قرار گرفته‌اید و هیچ چیزی در اطراف حواس شما را پرت نمی‌کند.

۳- گوش دهید.

کمی وقت برای حسی که آنقدرها هم خوب نیست بگذارید. آن حس به شما چه می‌گوید؟ آیا تا به حال برای اینکه آن حس را از خودتان دور کنید یا حواستان را از آن پرت کنید از غذا، کار یا یک فعالیت مورد علاقه تان استفاده کرده‌اید؟

گوش دادن به ما آموزش داده نشده است، به خصوص گوش دادن به صدای درونی‌ای که همه با آن آشنا هستند. میزان سازی نیاز به آرامش دارد، یعنی اینکه باید میزان افکار خود را کاهش دهیم . روش‌هایی که به موجب آن ما نیازهای عمیق‌تر خود را نادیده می‌گیریم.

روش‌های زیادی برای آرام کردن افکار خود و ساکت کردن صدای خرابکار درونمان وجود دارند، اما فقط با انجام دادن تمرین تنفسی که در بالا ذکر شد به مدت ۳ الی ۵ دقیقه در روز، قدرت درک مستقیم و حس عمیق‌تر از چیزهایی که می‌خواهید، افزایش خواهند یافت.

۴- تصور کنید.
پس از گوش دادن عمیق، وقت آن است که تصور کنید و به خودتان اجازه دهید که کودک شوید تا از چیزی که می‌دانید از قبل در درونتان منتظر شماست استفاده کنید. لازم نیست این کار بسیار پیچیده باشد.

به عنوان مثال، من امسال از یک جعبه قدیمی؛ یک مقوا به ابعاد ۱۱×۱۰  برش دادم، سپس ۱۲ جعبه که نشان دهنده ۱۲ ماه سال بود ساختم و از ماژیک‌های رنگی مختلفی استفاده کردم و هرچیزی را که دقیقاً احساس می‌کردم را بر روی هر جعبه می‌نوشتم تا برنامه و هدف هر ماه خود را ایجاد کنم.

من آرزو داشتم که در ماه ژوئن کتابی را منتشر کنم و در واقع این اتفاق هم افتاد. بنابراین اینکه چقدر این تمرین ساده می‌تواند قدرتمند باشد را دست کم نگیرید.

۵- تمرکز کنید.

یک روند را تا موفقیت دنبال کنید. در سخنرانی کلیدی درباره متریک سوم، آریانا هافینگتون در مورد خطرات انجام چندین کار صحبت می‌کند، او می‌گوید:

 فکر می‌کنید شما کارآمد خواهید بود در صورتیکه شما احمق خواهید بود.

همانطور که آریانا خاطرنشان می‌کند،  اکنون ما شواهد علمی داریم؛ مبنی بر اینکه ما نمی‌توانیم چندین کار را  انجام دهیم. با دانستن این موضوع، به آنچه تصورش را می‌کردید، نگاهی بیندازید. بیشترین چیزی که اکنون برای شما مهم است چیست؟

شاید خالی کردن زمانتان برای وقت گذراندن با فرزندانتان باشد یا انجام دادن پروژه‌ی شخصی که آن را به تاخیر انداخته بودید. هر چه هست، اکنون وقتش رسیده است. اجازه ندهید تا چیزهایی که شما می‌توانید انتخابشان کنید سر راه چیزهایی قرار بگیرند که می‌دانید باید انجامشان دهید. وقتی زمان و مکان خود را برای انجام تک تک کارها تنظیم می‌کنید، به نتیجه بیشتر و بهتری خواهید رسید، احساس استرس کمتر و رضایت بیشتر خواهید کرد.

۶- خلق کنید.

دانش بدون عمل کاملاً بی فایده است. بنابراین امروز چه اقداماتی می‌توانید انجام دهید تا در جهت تمرکز خود حرکت کنید؟ قادر به خلق چه چیزی هستید؟ من رویای ساختن یک وبلاگ را داشتم.

من از ساعات ناهار و اواخر شبم برای نوشتن استفاده کردم. چه اقدامات روزانه‌ای می‌توانید در راستای رویاهای خود انجام دهید؟ تمرینات کوچک و مداوم منجر به نتایج بزرگ، دیوانه وار و جالب می‌شوند.

۷- ارتباط برقرار کنید.

چه کسی می‌تواند به شما کمک کند و چه کسی می‌تواند در آنچه شما خلق می‌کنید کمکتان کند؟ وقتی با عمیق‌ترین خواسته‌هایتان ارتباط برقرار می‌کنید، شما همچنین شروع به برقراری ارتباط با افراد و شرایطی می‌کنید که به طور مداوم و پیوسته آن‌ها را به زندگی خود راه می‌دهید.

و به یاد داشته باشید، در این عصر اطلاعات، می‌توانید با هر کسی که می‌خواهید وقت بگذرانید. فردی را پیدا کنید که در زمینه‌هایی که شما می‌خواهید خلق کنید و راجع به آن مطالعه کنید، موفق است. آن‌ها چه کار متفاوتی انجام می‌دهند؟ به آن کارها توجه کنید تا امروز چیزی از آن‌ها یاد بگیرید – چه با خواندن یا گوش دادن به کارهایشان یا با یافتن راه‌های خلاقانه دیگر برای ارتباط غیر مستقیم یا مستقیم با آن‌ها.

۸- اشتراک گذاری کنید.

در رابطه با چیزی که در حال خلق آن هستید و نحوه برقراری ارتباط خود صحبت کنید. با استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی و همه راه‌هایی که ما می‌توانیم فوراً چیزی را به اشتراک بگذاریم شروع کنید – تا آنجا که ممکن است داستان خود را به روش واقعی و خام تعریف کنید. برای شروع یک پلتفرمی را ( ترجیحاً یکی) انتخاب کنید.

من خودم به شخصه به اینستاگرام علاقمندم، زیرا احساس می‌کنم خیلی بیشتر داستان گو است تا یک فریاد تهی. اما شما می‌توانید ایده‌های من را به روی صحنه، در اینجا به صورت پادکست یا در کافی شاپ‌های محلی از طریق جاوا به همراه دوستانم ببینید.

شما دوست دارید چگونه ارتباط برقرار کنید؟ شاید یک جلسه یا گردهمایی برگزار کنید، یک پست وبلاگ بنویسید، یا به دنبال یک قطعه‌ای برای انتشار بگردید یا یک وبیناری را میزبانی کنید. هر چه که هست، گفته‌های شماره ۶ را به خاطر بیاورید و شروع به خلق کنید.

۹- جشن بگیرید.

آخرین باری که برای خود جشن گرفتید چه زمانی بود؟ به سختی موفق هستید؛ حدث میزنم که به ندرت برای خود جشن گرفته باشید (اگر تا به حال جشنی گرفته باشید).

یکی از روش‌های مورد علاقه من برای جشن گرفتن این است که موزیک را پلی کنم و برقصم! همچنین دوست دارم با شوهرم یک شام عاشقانه و رومانتیک بخورم ؛  یک قرار دخترانه ویژه با دخترم داشته باشم یا  آخر هفته با دوستانم تفریح کنم. جشن گرفتن از دید شما چگونه است؟

به خودتان حمام کردن و دوش گرفتن  یا پیاده روی در پارک هدیه می‌دهید – یا می‌خواهید تعطیلات آخر هفته واقعا فانتزی را داشته باشید. هر چه هست، شما واقعاً لیاقتش را دارید.

۱۰- دوباره شروع کنید.

از اول شروع کنید. از این ۱۰ استراتژی استفاده کنید تا دائماً با چیزی که بیشترین اهمیت را برای شما دارد ارتباط برقرار کنید و مجدداً بدون ترس در جهت رویاهای قلبی خود قدم بردارید.

زیرا مسئله اینجاست که: شما نمی‌توانید پیشرفت، رشد و سهم منحصر به فرد خودتان را از منابع بیرونی خریداری کنید. هیچ کس دیگری هم نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. همانطور که لائوتسه گفته است:

شما در مرکز هستی (موجودیت/ وجودی) خود پاسختان را دارید. شما می‌دانید که چه کسی هستید و می‌دانید که چه می‌خواهید.

اکنون، به دنبال آن بروید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

17 + سیزده =