۱۰ گام عملی برای رسیدن به موفقیت در کار و زندگی

راه های دستیابی به موفقیت در کسب و کار و اهداف زندگی

مهم ترین کاری که باید همواره برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار خود انجام می دهید این است که روی عوامل وسوسه انگیز دوروبرتان کنترل کافی داشته باشید. از طرف دیگر باید اطمینان حاصل کنید که هرآنچه در اطرافتان می بینید و می شنوید، با اهدافی که می خواهید محقق کنید، کاملا مطابقت دارند.

دوستان عزیز  در این مقاله به چند گام مهم برای رسیدن به اهداف و موفقیت در کسب و کار و زندگی اشاره کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – در دوره های مربوط به زمینه کاری تان شرکت کنید

در سمینارهایی که به وسیله متخصصان رشته تان برگزار می شوند شرکت کنید. تمام تلاش خود را به کار گیرید تا در دوره های بیشتری شرکت نمایید و هرچه را که امکان دارد، یاد بگیرید و از متخصصان بیاموزید. از آن ها بپرسید و با آن ها مکاتبه نمایید.

سعی کنید کتاب هایی که در حوزه ی کاری شما نوشته اند را بخوانید، جدیدترین مقالات روز دنیا را تهیه کرده و با دقت مطالعه کنید و به حرف های افرادی گوش دهید که تجربه ای اثبات شده در زمینه کاری مربوط به شما دارند.

۲ – در هر فرصتی به فایل های آموزشی مربوط به موفقیت گوش دهید

مثلا شما می توانید زمانی که در ماشین تان هستید به برنامه های آموزشی صوتی گوش دهید. طبق آمار و ارقام اعلام شده هر انسان معمولی حدود ۱۹ هزار تا ۴۰ هزار کیلومتر در طول سال رانندگی می کند، که این مقدار معادل با ۵۰۰ هزار ساعت در هر سال است که هر فرد در خودروی شخصی اش سپری می کند. بنابراین شما تنها با گوش دادن به برنامه های آموزشی صوتی در هنگام رانندگی می توانید در زمینه کاری تان به یک متخصص به روز تبدیل شوید و به طبع آن به موفقیت در کسب و کار خود نیز دست پیدا کنید.

۳ – اهداف خود را بنویسید

تصمیم بگیرید دقیقا در هر بخش از زندگی تان چه می خواهید، سپس خواسته های خود را بنویسید؛ واضح و دقیق همیشه روی کاغذ فکر کنید. هدفی که مکتوب نباشد، اصلا هدف نیست. چیزی مثل یک آرزوست و هیچ نیرو و انرژی پشت آن نیست.

۴ – از خواسته ها و اهداف خود فهرست تهیه کنید

اکنون سعی کنید یک فهرست از تمام چیزهایی که می خواهید به دست آورید تهیه کنید. تمام چیزهایی که می توانید به آن فکر کنید و مجبور خواهید بود که برای رسیدن به اهداف تان آن ها را انجام دهید. زمانی که به وظایف و فعالیت های جدیدتان فکر می کنید، در فهرست خود آن ها را یادداشت کنید تا زمانی که این فهرست کامل شود.

سپس فهرست خود را جوری مرتب کنید که به یک برنامه ریزی دقیق و درست تبدیل شود. در مورد آنچه باید اول انجام دهید و آنچه باید بعد از آن انجام دهید، تصمیم بگیرید. در مورد این که چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد و چه چیزی کم اهمیت تر است، تصمیم بگیرید. بعد برنامه خود را روی کاغذ بنویسید؛ به همان روشی که برنامه ی کار رویایی تان را توسعه می دهید.

۵ – اهداف خود را مجسم کنید

به خاطر داشته باشید که همواره آخرین کاری که قبل از خواب و اولین کاری که صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب باید انجام دهید، این است که به اهداف و خواسته های خود فکر کنید و آن ها را مانند واقعیت در جلوی چشمان خود مجسم کنید.

مطمئن باشید که ذهن ناخودآگاه تان فقط با تایید و تصویری که در زمان حال است، تاثیر می گیرد. درست قبل از این که به خواب بروید، تصویر اهداف خود را شفاف ببینید. خودتان را ببینید که در بهترین شکل ممکن عمل می کنید. موقعیت های کاری را که با آن ها روبه رو می شوید را درست همان گونه ببینید که می خواهید برایتان اتفاق بیفتد.

۶ – برای اهداف خود مهلت زمانی بگذارید

سعی کنید برای هدفتان مهلت زمانی تعیین کنید. مهلت زمانی در ذهن ناخودآگاه تان مانند سیستم اجبار عمل می کند و به شما انگیزه می دهد تا کارهای لازم را برای تحقق و دستیابی به اهداف و موفقیت در کسب و کار خود انجام دهید. اگر هدفی باشد که به اندازه کافی بزرگ است، مهلت زمانی جایگزین هم تعیین کنید و آن را به شانس واگذار نکنید.

۷ – هر روز در جهت اهداف تان اقدام کنید

هر روز کاری را انجام دهید که شما را در همان لحظه در مسیر رسیدن به اهداف و موفقیت در کسب و کارتان پیش ببرد. نظمی به وجود آورید که هر ۳۶۵ روز سال شما را به سمت جلو هدایت کند. مطمئن باشید با استفاده از این روش شگف

Man writing a note with black ball pen in his hand over the white background isolated

ت زده خواهید شد که می توانید هر روز چه مقدار کار انجام دهید.

۸ – با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید

برای رسیدن به اهداف خود و موفقیت در کسب و کارتان باید تنها با افرادی که مثبت و موفقیت مدار هستند معاشرت داشته باشید. دوروبر برنده ها باشید و با عقاب ها نشت و برخواست کنید. اگر با مرغ ها روی زمین بخرامید، هرگز نمی توانید همراه با عقاب ها پرواز کنید. از افرادی که هدفی ندارند و در مجموع اشخاصی منفی باف هستند جدا دوری کنید.

بنابراین از برقراری ارتباط با همکاران منفی دور شوید. اگر یک مدیر یا رئیس منفی باف دارید، واقعا در فکر تغییر شغل تان باشید. به این دلیل که معاشرت و ارتباط مداوم با افراد منفی نگر به تنهایی کافی است تا به یک زندگی توام با ناکامی، ناامیدی و شکست محکوم شوید. بنابراین اگر می خواهید به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید، فقط با افراد مثبت معاشرت کنید و با افراد برنده و موفق ارتباط برقرار کنید.

۹ – خودتان را با تصاویر ذهنی تغذیه کنید

خودتان را در شرایطی ببینید که آن جوری که واقعا دوست دارید زندگی می کنید. خودتان را با ارتباطات، سلامتی، ماشین، خانه و هر چیزی که واقعا می خواهید تصور کنید. این تصویرسازی را درست قبل از این که به خواب بروید، انجام دهید. اولین کاری که به بعد از بیدار شدن می کنید این است که خودتان را با تصاویر ذهنی مثبت تغذیه کنید. این دو زمان، یعنی هنگام خوابیدن و زمان بیدار شدن از خواب، زمان هایی هستند که ذهن ناخودآگاه تان بیشترین گیرایی را برای برنامه ریزی های جدید دارد.

۱۰ – انجام یک تمرین عملی مهم

در این قسمت دو نکته به شما ارائه می کنیم که می توانید کل روز آن را انجام دهید و ذهن و احساسات خود را روی اهداف و موفقیت در کسب و کارتان متمرکز نگه دارید.

نخست این که وقتی در ماشین خود در حال حرکت هستید و به جاهای مختلف می روید، به برنامه های صوتی گوش دهید. همیشه ذهن خود را با موجی از مطالب با کیفیت، آموزشی و انگیزه بخش که شما را به سمت اهداف تان جلو می برند، تغذیه کنید.

دوم تصمیم بگیرید با افراد مثبت و خوش بین معاشرت کنید. همیشه کنار افراد مثبت باشید و از افراد منفی باف دوری کنید، چون آن ها همیشه در حال انتقاد، سرزنش، شکایت و غر زدن از شرایط موجود هستند. این موضوع می تواند زندگی شما را بیش تر از هر عامل دیگری تغییر دهد و شما را به سمت موفقیت در کسب و کار و سایر عرصه های زندگی تان هدایت کند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

17 − 3 =