۱۴ تفاوت میان افراد معمولی و افراد موفق

۱۴ تفاوت میان افراد معمولی و افراد موفق

اینکه شما یک فرد معمولی باشید چیز بدی نیست – اکثریت افراد جهان، افرادی معمولی هستند. از هفت میلیارد جمعیت جهان، فقط تعداد محدودی از افراد میلیاردر هستند. چه عواملی این افراد را از دیگران متمایز می‌کنند؟ ممکن است میلیاردر نباشید، اما می‌توانید بسیاری از جنبه‌های یک ذهن موفق را داشته باشید.

در اینجا برخی از تفاوت‌های میان افراد معمولی و افراد موفق را بیان می‌کنیم:

۱- افراد معمولی درگیر پاسخ‌های قدیمی هستند، افراد موفق سوالات جدید می‌پرسند.
افراد معمولی دوست دارند با روش‌های سنتی زندگی کنند و روند قدیمی و سابق را در زندگی خود تکرار کنند. این سبک زندگی در نظر آنها امن‌تر و راحت‌تر است. اما افراد موفق با این روش راضی نمی‌شوند. آنها در پی سوالات جدید و پیدا کردن پاسخی نو هستند.

۲- افراد معمولی هدف تعیین نمی‌کنند، افراد موفق هدف‌های واقع‌گرایانه دارند.
افراد معمولی اغلب معنا و لزوم داشتن هدف را نمی‌دانند. برای آنها هدف داشتن امر مهمی نیست. اما برای افراد موفق، اهداف مانند قطب نمایی است که آنها را به سوی هدف دلخواهشان راهنمایی می‌کند.

۳- افراد معمولی به نظرات دیگران گوش می‌دهند، افراد موفق ایده‌های خود را خلق می‌کنند.
افراد معمولی به جای اینکه بر تاثیرگذاری ایده‌های خلاقانه‌ی خود بر دیگران تمرکز کنند، ترجیح می‌دهند خود را با استانداردهای زندگی دیگران منطبق کنند. افراد معمولی معتقدند این کار آنها را خوشحال می‌کند. درحالیکه افراد موفق دوست دارند دیگران را با استانداردهای خود منطبق کنند و اینگونه خوشحال‌تر می‌شوند.

۴- افراد معمولی شکست را نقطه‌ی پایان می‌دانند، افراد موفق شکست‌ را سکوی پیشرفت می دانند.
هیچ‌کس شکست خوردن را دوست ندارد ولی آنچه موجب تفاوت میان افراد موفق و معمولی می‌شود نگرش آنها نسبت به شکست است. افراد معمولی آن را پایان نقشه‌های خود می‌دانند زیرا برای دوباره ساختن برنامه‌های خود به اندازه‌ی لازم خلاقیت ندارند. افراد موفق شکست را پلی برای گام بعدی خود می‌بینند.

۵- افراد معمولی اهمیت ایده‌های نامتعارف را نمی‌دانند، افراد موفق به آنها بسیار اهمیت می‌دهند.
افراد معمولی تصور می‌کنند با کار زیاد به موفقیت می‌رسند، اما افراد موفق اهمیت ایده‌های نامتعارف را می‌دانند. آنها می‌دانند این ایده‌های به ظاهر دور از انتظار می‌تواند موفقیت‌های عظیمی را نصیبشان کند.

۶- افراد معمولی برای زمان خود ارزش قائل نیستند، افراد موفق زمانشان را به حداکثر می‌رسانند.
افراد معمولی نمی‌دانند چگونه از زمان به بهترین صورت استفاده کنند و نگران از دست دادن فرصت‌ها هستند. افراد موفق منظم و متمرکز هستند و از زمان خود به بهترین نحو استفاده می‌کنند.

۷- افراد معمولی آرزو می‌کنند، افراد موفق عمل می‌کنند.
افراد معمولی امیدوارند که دولت، همسر و یا یک رییس اقبالشان را تغییر دهد، اما افراد موفق منتظر رخ دادن چیزی نمی‌مانند بلکه آن را می‌سازند.

۸- افراد معمولی برای پول زندگی می‌کنند افراد موفق برای خواسته‌های خود زندگی می‌کنند.
افراد معمولی برای به دست آوردن پول کار می‌کنند، اما افراد موفق برای رسیدن به تمایلات خود کار می‌کنند.

۹- افراد معمولی آرزوهای معمولی دارند، افراد موفق رویاهای بزرگ دارند.
افراد معمولی انتظارات متوسط و معمولی از زندگی خود دارند، اما افراد موفق معتقدند هیچ چیز غیرممکن نیست و رویاهای بزرگی دارند.

۱۰- افراد معمولی بیشتر از درآمد خود خرج می کنند، افراد موفق کمتر از توانایی و درآمد خود خرج می کنند.
افراد معمولی به دنبال لذت‌های زودگذر هستند، افراد موفق می‌دانند چرا باید منتظر باشند، آنها پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کنند تا پول بیشتری به دست آورند.

۱۱- افراد معمولی با احتیاط عمل می‌کنند، افراد موفق ریسک می‌کنند.
افراد معمولی می‌دانند که اگر با احتیاط عمل کنند، می‌توانند از ثروت خود محافظت کنند، اما افراد موفق معتقدند که ثروت با ریسک‌های باملاحظه به دست می‌آید.

۱۲- افراد معمولی معتقدند شما نمی‌توانید همه چیز را با هم داشته باشید، افراد موفق معتقدند شما می‌توانید همه چیز داشته باشید.
افراد معمولی همیشه نقش یک قربانی را بازی می‌کنند و ادعا می‌کنند که شما نمی‌توانید در تمامی زمینه‌ها خوب باشید. اما افراد موفق می‌دانند شما می‌توانید ثروت، یک خانواده‌ی بی‌نظیر، سلامتی و یک شغل عالی را بطور همزمان داشته باشید.

۱۳- افراد معمولی به آموزش رسمی معتقدند، افراد موفق تحصیلات را بی‌انتها می‌دانند.
افراد معمولی معتقدند که بهترین تحصیلات در موسساتی چهاردیواری (مدرسه یا دانشگاه) انجام می‌شوند، اما افراد موفق می‌دانند که تحصیلات بی‌انتهاست و شما هر روز می‌توانید بیاموزید.

۱۴- نگرش افراد معمولی ضعیف است، افراد موفق نگرشی غنی دارند.
افراد معمولی دیگران را برای کمبود پشتکار و اراده‌ی خود مقصر می‌دانند، اما افراد موفق همیشه در حال تلاش برای داشتن یک نگرش مثبت و بهبود شخصیت خود هستند و روشی را در پیش می‌گیرند که آنها را با ارزش‌هایشان همسو می‌کند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

هجده + 4 =