۲۰ مدیرعامل دنیای فناوری که حقوق‌ های نجومی می‌ گیرند

حقوق و دستمزد و پاداش هایی که مدیرعامل‌ ها یا مدیریت ارشد اجرایی به واسطه فعالیت‌ های کاری خود دریافت می‌ کنند، در اکثر موارد مورد توجه رسانه‌ ها و مردم قرار دارد. مهم‌ ترین عاملی که باعث کنجکاوی مردم میشود میزان حقوق دریافتی‌ بالای این مدیران می باشد. به طوریکه در بعضی موارد تصور دریافت چنین دستمزدهای بالایی ورای تصور می باشد. در ادامه با تعدادی از این مدیرعامل‌ ها و دستمزدهایی که درطول یک سال دریافت نموده‌ اند، آشنا خواهیم شد.

قبل از آنکه به معرفی این مدیران عامل بپردازیم، در ابتدا باید به این موضوع اشاره نماییم که مجموع دستمزد سالانه این مدیران با احتساب، حقوق پایه سالانه، پاداش، مزایا، ارزش سود تعلق گرفته از سهام شرکت و امتیاز خرید و فروش سهام بوده است.

مارک هود، مدیر عامل شرکت اوراکل

دستمزد سالانه مدیرعامل اجرایی شرکت اوراکل با رشد ۴۱ % در سال ۲۰۱۵ میلادی به رقم ۵۳.۲ میلیون دلار رسید.

سفرا کتز، مدیرعامل اوراکل

اوراکل جزء معدود شرکت‌ هایی می باشد که به طور همزمان دو مدیرعامل دارد. سفرا کتز نیز همانند مدیرعامل دیگر اوراکل دستمزد سالانه ۵۳.۲ میلیون دلاری را دریافت میکند. دستمزد او نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی برابر با ۳۷.۷ میلیون دلار بود.

برایان رابرتز، مدیرعامل و عضو هییت مدیره شرکت کامکست

رابرتز در لیست ما به لحاظ دریافت بیشترین حقوق (۲.۹ میلیون دلار) و بالاترین پاداش (۹.۸ میلیون دلار) در صدر قرار میگیرد. در مجموع کل دریافتی‌ های رابرتز در سال ۲۰۱۵ به رقم ۳۶.۲ میلیون دلار رسید. اگر میزان دریافتی‌ های رابرتز را با نمونه مشابه سال ۲۰۱۴ میلادی که ۳۳ میلیون دلار بود مقایسه نماییم می بینیم که میزان دریافتی‌ های او به میزان ده درصد رشد داشته‌ اند.

ماریسا مایر مدیرعامل اسبق یاهو

مایر در سال ۲۰۱۵ بازهم موفق شد جایگاه خود را در میان مدیران ارشد اجرایی در حوزه فناوری که بیشترین دستمزد سالانه را در ایالات متحده دریافت کرده‌ اند، تثبیت نماید. مدیرعامل اسبق اجرایی یاهو در سال ۲۰۱۵ میلادی موفق شد ۳۶ میلیون دلار دستمزد سالانه دریافت کند که در مقایسه با دریافتی ۴۲.۱ میلیون دلار سال ۲۰۱۴ میلادی یک تنزول ۱۵ درصدی را تجربه نمود.

مارک بنیوف، مدیرعامل و رییس Salesforce.com

مجموع دریافتی‌ های مارک بنیوف در سال ۲۰۱۵ به رقم ۳۳.۴ میلیون دلار در سال رسید که در مقایسه با سال گذشته اش که ۳۹.۹ میلیون دلار دریافت کرده بود یک کاهش ۱۶ درصدی را نشان میدهد.

راندال استفنسون، مدیرعامل و رییس AT&T

مجموع دریافتی‌ های راندال در سال ۲۰۱۴ میلادی به رقم ۲۴ میلیون دلار رسید. اما میزان دریافتی‌ های راندال استفنسون در سال ۲۰۱۵ میلادی با ۵% رشد به رقم ۲۵.۱ میلیون دلار رسید.

ویرجینیا رومتی، مدیرعامل شرکت آی‌ بی‌ ام

دستمزد مدیرعامل شرکت پر آوازه آی‌ بی‌ ام در سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۱۹.۸ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با نمونه مشابه سال گذشته اش یک رشد دو درصدی را نشان میدهد.

جان چمبرز، رییس اجرایی و مدیرعامل اسبق سیسکو

جان چمبرز در جولای ۲۰۱۵ میلادی از سمت مدیرعاملی سیسکو کنار رفت. مجموع دریافتی سالانه مدیرعامل اسبق سیسکو در سال ۲۰۱۴ به رقم ۱۶.۵ میلیون دلار رسیده بود که این رقم در سال ۲۰۱۵ به رقم ۱۹.۶ میلیون دلاری افزایش پیدا کرد.

شانتانو ناراین، مدیرعامل ادوبی

مجموع دستمزد سالانه ناراین با ۳% رشد نسبت به نمونه مشابه سال قبل به رقم ۱۸.۴ میلیون دلار رسید. (دستمزد سالانه او در سال گذشته اش در مجموع ۱۷.۹ میلیون دلار بود.)

لاول مک آدام، مدیرعامل و رییس ورایزون

مجموع دستمزد سالانه آدام معادل ۱۸.۳ میلیون دلار بود که تقریباً مشابه با مجموع دستمزدی بود که در سال ۲۰۱۴ میلادی دریافت کرده بود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل کنونی مایکروسافت

مجموع دستمزد سالانه مدیرعامل مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۸.۳ میلیون دلار بوده است. دستمزد ثابت نادلا در سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۱.۲ میلیون دلار و سود سهام او ۱۲.۸ میلیون دلار بود او همچنین موفق شد در طول یکسال پاداش ۴.۳ میلیون دلاری را به پاس حضورش در مایکروسافت دریافت نماید.

گری دیکرسون، مدیرعامل Applied Materials

دستمزد سالانه دیکرسون در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۸ میلیون دلار بود که در مقایسه با نمونه مشابه سال قبل رشد ۱۰% را نشان میدهد.

مگ ویتمن، مدیرعامل شرکت HP Enterprise

دستمزد سالانه مگ ویتمن در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۷. میلیون دلار بوده است که در مقایسه با نمونه مشابه سال ۲۰۱۳ با یک رشد منفی ۱۳ درصدی روبرو بود. دستمزد سالانه مگ ویتمن در سال ۲۰۱۳ برابر با ۱۹.۶ میلیون دلار بود.

جیم وایت هرست، مدیرعامل ردهت

میزان دستمزد دریافتی جیم وایت در مقایسه با نمونه مشابه سال گذشته اش از جهش خوبی برخوردار بود. دستمزد سالانه او در سال ۲۰۱۴ برابر با ۶.۷ میلیون دلار بود، در حالیکه در سال ۲۰۱۵ موفق شد دستمزد ۱۶.۷ میلیون دلاری را دریافت نماید. این رقم نشان میدهد که دستمزد او نسبت به نمونه مشابه سال گذشته اش بیش از دو برابر روند صعودی داشته است.

توماس روتلج، مدیرعامل Charter Communications

دستمزد سالانه روتلج در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۶.۱ میلیون دلار بود که این رقم با ۲% رشد در سال ۲۰۱۵ به رقم ۱۶.۴ میلیون دلار رسید.

مایکل بروان، مدیرعامل اسبق سیمانتک

براون در سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی به سمت مدیرعاملی سیمانتک منصوب گردید. او تنها یک سال موفق شد سمت مدیرعاملی سیمانتک را از آن خود کند. دستمزد سالانه مدیرعامل اسبق سیمانتک در سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۱۶.۱ میلیون دلار بود.

برد اسمیت، مدیرعامل Intuit

دستمزد برد اسمیت در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۶ میلیون دلار بود که در مقایسه با نمونه مشابه سال گذشته اش رشد نزولی ۳% ی را تجربه کرد. دستمزد او در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۶.۵ میلیون دلار بود.

مارک تمپلتون، مدیرعامل اسبق زیراکس

تمپلتون نزدیک به ۲۰ سال در شرکت زیراکس به فعالیت اشتغال داشت تا اینکه در جولای ۲۰۱۶ اعلام کرد به دنبال بازنشستگی است. در حالی که دستمزد سالانه او در سال ۲۰۱۴ میلادی برابر با ۷.۹ میلیون دلار بود اما در سال ۲۰۱۵ با یک رشد دو برابری به رقم ۱۵.۸ میلیون دلار رسید.

مایک لاویر، مدیرعامل CSC

دستمزد سالانه مایک لاویر در سال ۲۰۱۴ میلادی به میزان ۱۴% افزایش پیدا کرد. دستمزد سالانه او در سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۱۵.۵ میلیون دلار بود که در مقایسه با ۱۳.۳ میلیون دلار سال ۲۰۱۴ یک رشد قابل توجه را تجربه کرد.

ریچ تمپلتون، مدیرعامل Texas Instruments

دستمزد سالاته تمپلتون در سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) برابر با ۱۴.۹ میلیون دلار بود که در مقایسه با نمونه سال گذشته یعنی ۲۰۱۴ میلادی که دستمزد ۱۵ میلیون دلاری را دریافت کرده بود با ۱% کاهش همراه بود.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

6 − سه =