۳ اصل کلیدی برای ساختن یک زندگی شاد و موفق

چگونه برای خودمان و اطرافیانمان یک زندگی شاد و موفق بسازیم

دوستان عزیز سایت در این مقاله می خواهیم با ارائه ۳ قانون کلی شما را برای رسیدن به سمت یک زندگی شاد و موفق راهنمایی کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – بررسی کنید که تاریخ درباره شما چه خواهد گفت

تاکنون فکر کرده اید که در آینده تاریخ درباره شما چه می گوید؟ و فکر کرده اید که دوست دارید دنیا چه لقبی برای شما در نظر بگیرد؟ منظور چیزی که بر روی سنگ قبرتان نوشته می شود نیست، بلکه آن چیزی است که از خودتان به یادگار می گذارید.

بسیاری از افراد دوست دارند وقتی کاری را انجام می دهند، تاریخ آن را ثبت کند از همین رو تلاش و کوشش خود را به نحوی دیگر انجام می دهند تا به یک زندگی شاد و موفق دست پیدا کنند. این حرکت باعث می شود که در تاریخ ثبت شود که آن ها به خاطر عقاید خود ایستادگی کرده اند و به حق و حقوقشان و یک زندگی شاد و موفق رسیده اند.

اگر در این فکر هستید که در آینده دنیای بهتری برای اطرافیان خود به یادگار بگذارید، باید در رابطه با کارهایی که انجام می دهید خیلی مراقب باشید. شما همواره باید زمین را متناسب با این دنیا بهبود بخشید و قبل از این که آن را ترک کنید، نسبت به آن آگاه بوده و به صورت مداوم در جهت بهبود آن تلاش کنید و قبل از ترک آن شرایط استفاده بهتر را فراهم آورید.

تاکنون به اقیانوس های آلوده و زمین های خشکیده دقت کرده اید؟ مطمئنا اگر به کودکان بگویید که این ها در آینده برای شما خواهد شد کمی  عصبی شده و کاملا پرخاشگرایانه رفتار می کند. از همین رو برای داشتن یک زندگی شاد و موفق هر کدام از ما باید نقش متفاوتی در آبادی زمین ایفا کنیم تا تاریخ از ما به نیکی یاد کند و ما را مسئول آن کار خوب بداند.

تعداد زیادی از افراد هستند که هیچ تمایلی به تغییر ندارند. آن ها به این باور رسیده اند که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق نیاز نیست هیچ تغییری کنند و مسئولیت کاری را بر عهده داشته باشند. اگر هیچ ناظری وجود نداشته باشد آن ها از مرگ نیز در امان می مانند. اما تاریخ اثر بسیار کوچکی نیز از آن ها ثبت خواهد کرد.

۲  چشمان خود را همه وقت باز نگه دارید

حتما می دانید که جنگل های زیبای استوایی در آمریکا به شکل وحشتناکی از بین رفته اند و کشورها به دلایل مختلف بارها با هم جنگیده اند؛ انسان های بسیاری از فقر و گرسنه ای جان خود را از دست داده اند، تنها به این دلیل که رهبرانشان از کشورهای بیگانه پول زیادی را دریافت می کنند و این پول ها را بجای صرف مردمانشان به جیب می زنند و سود می برند. دقت داشته باشیم که تمام این اتفاقات در دنیا رخ می دهد، ولی ما نیز می توانیم سهمی در بهبود روابط و کارها داشته باشیم. اگر به صورت دسته جمعی به مشارکت بپردازیم، می توانیم خیلی چیزهای بزرگتر را به دست آوریم و به یک زندگی شاد و موفق دست پیدا کنیم.

هر یک از ما وقتی چیزی را خریداری می کنیم باید بدانیم از کجا آمده، از چه چیزی تشکیل شده و حتی توسط چه کسی ساخته شده است. باید تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام دهیم و کشورهایی که وسایل خوب را تهیه نمی کنند تعلیق کرده و دیگر از آن ها خریداری نکنیم. طرفداری از تغییراتی که در محیط اطرافمان رخ می دهد باعث می شود تا دیگران صدایمان را بشنوند.

حتما دیده اید که افراد زیادی در روستاها زندگی می کنند، جایی که تنها یک جاده اصلی و بزرگ دارد و می توان با کمک آن به رفت و آمد پرداخت. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا انسان ها باید چنین موقعیت های آرامبخشی را از بین ببرند و تقاضا کنند که یک گذرگاه فرعی برای آن ها بسازند.

نگاه کردن به برج ها چندان لذت بخش نیست و شواهد نشان داده است که کسانی که در این برج ها زندگی می کنند، همواره افرادی وحشت زده و پر استرس می باشند. حال باید دانست که این افراد چگونه می توانند در این برج ها بدون هیچ مشکلی یک زندگی شاد و موفق داشته باشند.

باید بدانید منظور من از این سخنان انتقاد نیست، اما می خواهم بگویم چقدر زمان باید بگذرد تا افراد متوجه شوند که چه چیزی در زندگی برای آن ها اهمیت دارد تا بتوانند بر روی آن کنترل داشته باشند و با داشتن یک زندگی شاد و موفق به سمت آینده ای روشن بروند. یادتان باشد که اگر بیاییم و دسته جمعی مشارکت کنیم، می توانیم چیزهای بزرگی را به دست آوریم. شما دوستان عزیز برای اینکه با ۱۲ مورد از مهم ترین قوانین واقعی زندگی که باید بدانید به لینک مربوط مراجعه کنید.

۳ – هر چیزی نمی تواند رنگ سبز داشته باشد

مطمئنا بارها شده که قصد خرید کفشی را دارید، اما وقتی به بازار مراجعه می کنید می بینید که کفش ها در عین خوشگلی آن چیزی نیستند که باب میل شما باشد؛ از همین رو گفته می شود که هر چیزی نمی تواند رنگ سبز داشته باشد و هر چیزی نمی تواند منظم باشد.

در دنیا با محصولات فرعی و غیرضروری آشنا خواهید شد و باید بدانید که دنیا آلودگی هایی نیز باید داشته باشد. ما جزو میلیون ها انسانی هستیم که در این سیاره باید زندگی کنیم؛ از همین رو این کار ما نیز عوامل مضر را محدود می کند اما می توانیم به سمت آن حرکت کنیم. همیشه سوال های زیادی در رابطه با تعادل وجود دارد اما این اصلا درست نیست که وقتی از چیزی خوشمان نمی آید آن را حذف کنیم.

شاید بسیاری از افراد تمایل داشته باشند که از محیط آلوده فرار کنند و برای این فرار از هواپیما استفاده می کنند اما در هنگام پرواز متوجه می شوند که همان هواپیما برای پرواز مقدار زیادی از بخارهای گازی تولید می کند و باعث آلودگی محیط می شود. از همین رو گفته می شود که ما در تمام طول زندگی خود دچار انتخاب هستیم.

اگر همه موفق شدیم که عوامل زیان آور را کاهش دهیم در آن صورت است که می توانیم بگوییم که اکنون موفق شده ایم سهم کوچکی در ساختن یک زندگی شاد و موفق ایفا کنیم. دقت داشته باشید هنگامی که به کارهایی که می خواهید انجام دهید آگاهی داشته باشید، می توانید موارد زیان آور آن را کاهش دهید؛ هر چند نمی توان یک شبه تمام چیزهایی که می خواهید را به دست آورید؛ اما همین که به سمت آن حرکت می کنید خود این یک محرک می باشد. شما در زندگی همواره باید تلاش کنید و همچنین باید بپذیرید که نمی توان از هر لحاظ کامل بود؛ زیرا به همان اندازه که تلاش می کنید به همان اندازه کاری را انجام می دهید و می توانید بسیار کمک کننده باشید.

بنابراین برای داشتن یک زندگی شاد و موفق همواره به خاطر داشته باشید که هر چیزی نمی تواند به همان سبزی و منظمی چیزی باشد که ما می خواهیم. اشیا و امور همیشه به رنگ سبز، سازمان یافته و منظم و برحسب خواسته ما نیستند.

امیدواریم با خواندن این ۳ اصل کلیدی بتوانید در ساختن یک زندگی شاد و موفق برای خودتان و اطرافیان خود سهیم باشید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

5 × 4 =