۴ راز ساده که می تواند کسب و کار شما را متحول کند

چگونه کسب و کار خود را متحول کنیم

از طریق کارهای تشکیل تیم، سمینارها، کارگاه ها و شرکت در کارهای تجاری، انگیزه و شوق لازم را در کارمندان خود جهت تلاش و انگیزه جمعی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود ایجاد کنید. مطمئن باشید که این انرژی ایجاد شده، تاثیر مثبتی بر آن ها خواهد داشت. در تصمیم گیری ها نیز سعی کنید کارمندان خود را دخالت دهید و این امکان را فراهم آورید تا در شادی هایتان نیز با شما شریک باشند. شرکت های بزرگ و خدمات مشتریان آن ها را مشاهده کنید و سعی داشته باشید تا از آن ها درس بگیرید.

مطمئنا در هر زمانی اقتصاد دچار تغییراتی خواهد شد و به طبع آن مشتریان نیز دچار تغییر می شوند و به همین منظور اقتصاد شما نیز متحول می شود. ولی باید بدانید که اصول تجارت و اقتصاد هیچ گاه دچار تغییر نمی شود. از همین رو به عنوان راهنما از اصلی استفاده کنید که استوار و خلل ناپذیر است. به این ترتیب در هر اقتصادی رشد کرده و باقی خواهید ماند.

دوستان عزیز در ادامه به چند راهکار اساسی اشاره می کنیم که با کمک آن می توانید کسب و کار خود را دچار تغییر و تحولات مثبت کنید. با ما همراه باشید.

همین الان سعی کنید که خودتان را ببخشید. سه عملکرد را بنویسید که در رابطه با آن ها احساس مقصر بودن دارید و برای هر یک راهکاری را در نظر بگیرید. سپس یکی از راهکارها را انتخاب کرده و آن ها را انجام دهید؛ ولی نکته ای که وجود دارد، این است که هیچ گاه نباید انتظار کامل بودن داشته باشید!

همان طور که می دانید ما در دنیایی ناقص زندگی می کنیم که همگی ما موجوداتی ناقص هستیم، از همین رو سعی کنید با خودتان مهربان باشید. مطمئن باشید که شما استحقاق آن را دارید.

۱ – ذهنیت تنظیم مجدد سیستم را در خودتان تقویت کنید

تصور کنید که مدیر سازمان تجاری خودتان هستید، در چنین وضعیتی از چه اصولی پیروی می کنید؟ وقت خود را چگونه می گذرانید؟ چه کاری را انجام نمی دهید؟ دقت داشته باشید که اگر از لحاظ روحی هنوز به فرماندهی نرسیده اید، مطمئنا نمی توانید پشت فرمان بنشینید.

در عمل زمان خنثی است، هم به طور سازنده و هم به طور مخرب، می توان از زمان استفاده کرد؛ ولی شما سعی کنید که به طور خلاقانه از آن استفاده کنید. نکته ای که باید بدانید این است که زمان، همیشه آماده ی انجام دادن کار صحیح است. دقت داشته باشید که شما باید بر روی توانایی هایی متمرکز شوید که تنها از طریق تمرکز می توانید آن ها را انجام دهید.

۲ – در کار اصلی خود بهترین باشید

همواره به کارمندان خود بیاموزید که در انجام کارهای اصلی که در اختیار آن ها قرار می گیرد، بهترین باشند. و شما نیز کارهای تان را در حد بازی های المپیک انجام دهید تا بتوانید به موفقیت در کسب و کار خود نزدیک تر شوید. تصور خود را بر این بگذارید که در مرکز میدان ورزشی و میدانی همچون المپیک حضور دارید و میلیون ها نفر از جمله خانواده شما در حال تماشای شما هستند و حتی این امکان وجود دارد که در کتاب تاریخ عملکرد شما نوشته شود و برای قرن ها، مردم آن را می خوانند.

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که در چنین وضعیتی چه عملکردی از خود نشان می دهید؟

شما همواره باید تلاش خود را بر این بگذارید، تا تمرکز خود را حفظ کنید. به گونه ای کارها را انجام دهید که گویی زندگی و اعتبارتان به آن بستگی دارد. شما باید برای انجام هر کاری نهایت دقت و ظرافت را به کار بگیرید؛ و همواره آن را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر کاری، در مجموعه ی سه کار ممتاز جایی نداشت و تاثیری بر تجارتش نمی گذاشت، آن را از برنامه اش حذف می کرد.

اگر برای تجارت شما کار ویژه ای نیاز است که باید انجام شود، اما شما در آن زمینه تخصص لازم را ندارید، باید آن را به با کفایت ترین شخص ممکن واگذار کنید. سپس برای تکمیل آن تاریخی را مشخص کرده و لیستی جداگانه برای کارهای با ارزشی که در آینده اهمیت پیدا می کند، تهیه کرده و آن را به طور مداوم مرور کنید تا به موفقیت در کسب و کار خود نزدیک شوید.

۳ – کارهای بیهوده را رها کنید

۳ نوع از کارهایی که هر روز انجام می دهید را بنویسید. دقت داشته باشید باید کارهایی را یادداشت کنید که بیش تر از هر کار دیگری وقت شما را می گیرد. اکنون نوبت آن رسیده که یادداشت کنید چرا به انجام این کارها می پردازید. سعی کنید آن ها را حذف کرده و یا به شخص دیگری واگذار کنید و یا حتی آن ها را تعویق بیندازید.

ساعت کرنومترداری تهیه کرده و زمانی که هر یک از آن کارها برای انجام نیاز دارند را مشخص کنید. پس از این کار شما می توانید موارد اضافی را حذف کرده و تنها موارد مهم را نزد خود نگه دارید و سایر کارها را دور بیندازید و یا این که برای مراجعات بعدی نزد خود نگه دارید.

۴ – راهکارهای جدیدی را ابداع کنید

برای انجام کارهای خود سعی کنید روش های جدیدی را انتخاب کنید، تا به این روش به موفقیت در کسب و کار خود وارد شوید. هر زمینه ای را به دقت ارزیابی کنید که قرار است امکانات تان را به آن اختصاص دهید. این سوال را از خودتان بپرسید که آیا در زمینه موردنظر توانایی رقابت و برنده شدن با سایر افراد را دارید؟! در غیر اینصورت، باید از انجام این کار خارج شوید و به سراغ کارهایی بروید که توانایی انجام آن را دارید.

همچنین می توانید نیروهای خود را بر آن متمرکز کرده و برنده شوید. شما باید در آن زمینه مشغول شوید و وقت و امکانات خود را به آن اختصاص دهید که گویی زندگی شما تنها به آن ها بستگی دارد. در واقع شما هر روز باید بر روی کارهای خود متمرکز شوید و با فکر جدید و قدرتی مضاعف و همچنین علاقه ای وصف ناپذیر به انجام کارها بپردازید و هر روز بعد جدیدی از خود و تجارتتان را به دیگران نشان دهید.

سپس به هر سطح جدیدی که راه پیدا می کنید وقت، محبت، علاقه بیشتر و زندگی بهتری را برای اطرافیان خود فراهم آورید. دقت داشته باشید انجام این کارها علاوه بر فراهم آوردن زندگی بهتر برای کارمندان و اطرافیان برای خودتان نیز سلامتی روحی، روانی، جسمی و همچنین وضعیتی درخشان که سبب رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان می شود را هم فراهم می آورد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

5 × سه =