۴ کتاب که فریلنسرها باید بخوانند

تمامی افرادی که در یک حرفه مشخص به‌صورت حرفه‌ای فعالیت دارند، بخشی از موفقیت خود را مدیون کتاب‌هایی هستند که به‌صورت منظم و تخصصی مطالعه می‌کنند. برای مثال، یک پزشک یا یک معلم بدون مطالعه مکرر، منظم و پیوسته در حوزه تخصصی خود نمی‌تواند بر علوم روز دنیا احاطه داشته باشد و در مسیر مورد نظرش پیشرفت کند. دنیای فریلنسینگ هم از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر کسب تجربه و دریافت آموزش‌های تخصصی و لازم، نیازمند مطالعه کتاب‌های تخصصی این حوزه هم است. راستی اگر شما هم یکی از همان فریلنسرهایی هستید که دوست دارید اطلاعات خود را در حوزه فعالیتتان بالا ببرید، بهتر است که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

قرار است که در ادامه این مطلب جذاب و آموزنده کتاب‌هایی که فریلنسرها باید بخوانند را به شما معرفی کنیم و یکی از مهم‌ترینشان را زیر ذره‌بین قرار بدهیم. خبر خوب برای شما فریلنسرها این است که با مطالعه کردن این کتاب‌ها می‌توانید در دنیای فریلنسینگ، تخت‌گاز بتازید و با برنامه‌ریزی هوشمندانه‌تر درآمد بیشتری هم کسب کنید؛ خب، معطل چه چیزی هستید؟ ادامه این مطلب جذاب را دریابید!

معرفی کتاب Remote: Office Not Required

اگر جزو آن دسته از فریلنسرهایی هستید که به‌قول‌معروف زبان انگلیسی‌تان فول است و به‌خوبی می‌توانید متن‌های تخصصی را مطالعه کنید، این کتاب پرفروش را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید. کتاب Remote: Office Not Required از جمله کتاب‌های جذابی محسوب می‌شود که توسط جیسون فرید و دیوید هانسون نوشته شده است و سبک زندگی کارمندی را با دنیای فریلنسینگ مقایسه می‌کند. با مطالعه این کتاب می‌توان به‌راحتی فهمید که فریلنسر چیست، دنیای فریلنسینگ چه مزایایی دارد و چرا باید آن را با سبک کاری کارمندی عوض کرد. این کتاب، بسیار واقع‌بینانه به هر ۲ سبک کاری می‌پردازد و علاوه بر بیان ویژگی‌های کار در منزل مزایای کارمندی را هم مورد بررسی قرار می‌دهد.

از بین کتاب‌هایی که فریلنسرها باید بخوانند، این کتاب جور دیگری به همه چیز نگاه کرده است و می‌توان با خیالی راحت از نتیجه‌گیری آن بهره‌مند شد. برای مثال، در این کتاب می‌خوانید که گذشتن از مزایای کارمندی همچون حقوق ثابت، بیمه، وام مسکن، وام‌های بانکی، مزایای حق اولاد و … بسیار سخت است؛ اما از طرفی با این موضوع هم آشنا می‌شوید که با تکیه‌بر قابلیت‌های دورکاری می‌توان حقوق یک سال کارمندی را در یک ماه کسب کرد. همچنین، کتاب Remote: Office Not Required به شما این نگاه را هدیه می‌دهد که بدانید کسب‌وکارهای مختلف، کارفرما و شرکت‌ها چرا و چگونه پروژه‌های خود را به فریلنسرها واگذار می‌کنند.

معرفی کتاب The 4-Hour Workweek

فریلنسرهایی که با قلم «تیم فریس» آشنایی کامل دارند، به‌خوبی می‌دانند که او به مخاطب خود دروغ نمی‌گوید. تیم فریس با نگارش کتاب The 4-Hour Workweek باعث شد تا دنیای فریلنسری دچار تحول قابل توجهی شود. داستان این کتاب در مورد کارمندی است که با ۸۰ ساعت کار کردن در طول هفته حقوق سالانه‌ای برابر با ۴۰ هزار دلار داشت و پس از تغییر سبک کاری خود به فریلنسینگ، ۴ ساعت در هفته کار می‌کرد و باز هم در سال ۴۰ هزار دلار درآمد داشت. جالب‌ترین نقطه داستان این است که آن کارمند مورد بحث در این کتاب، همین تیم فریس خودمان است که تصمیم گرفت، سرگذشت خود را برای فریلنسرهای جوان بازگو کند.

فریلنسرهای جوان با مطالعه کردن این کتاب، پتانسیل کسب درآمد قابل توجه در حوزه فریلنسینگ را به‌خوبی درک خواهند کرد. جمله به جمله صفحات این کتاب ارزشمند و مفید، از افراد جسور، یک فریلنسر حرفه‌ای می‌سازد که می‌توانند با صرف کمترین زمان کاری بیشترین کسب درآمد ممکن را داشته باشند. بسیاری از فریلنسرها با مطالعه این کتاب تصمیم گرفتند تا پروژه‌های بین‌المللی را هم قبول کنند و در نهایت درآمد دلاری و ارزی داشته باشند؛ خب، چرا یکی از آن فریلنسرهای موفق، خود شما نباشید؟

معرفی کتاب Liminal Thinking از Dave Gray

ذهن انسان عجیب‌ترین و قدرتمندترین مکانیزمی است که تابه‌حال شناخته شده است؛ حتی همین مقاله‌ای که شما در حال مطالعه آن هستید، توسط ذهن انسان تجزیه‌وتحلیل شده و فرمان نوشته شدن جملات آن هم توسط مغز و ابزار ذهن صادر شده است. اما جالب است بدانید که تنها یک چیز می‌تواند این منبع قدرتمند و خلاق را فلج کند و آن هم چیزی جز محدودیت نیست؛ کتاب Liminal Thinking اثر Dave Gray هم دقیقاً به همین مسئله اشاره می‌کند. دیو گری در این کتاب تلاش می‌کند تا به انسان‌ها نشان دهد چگونه می‌توان با تمرکز کافی و تقویت ذهن، محدودیت‌ها را برای همیشه کنار گذاشت و به‌سوی آینده‌ای بهتر گام برداشت.

متون انگیزشی و عمیق این کتاب، خواننده را به فکر فرو می‌برد تا یک‌بار دیگر به تمام محدودیت‌هایی که ذهن خود را در سلول تاریک آن‌ها زندانی کرده است، بیندیشد. این کتاب از جمله کتاب‌هایی است که فریلنسرها باید آن را مورد مطالعه قرار دهند و مبانی آن را با خود مرور کنند. اگر شما هم فریلنسر هستید یا حداقل قصد دارید که وارد این حوزه شوید، بهتر است که از کتاب Liminal Thinking نهایت استفاده را ببرید. با مطالعه این کتاب می‌توانید تمامی ترس‌هایی که از آینده جدیدتان دارید را دور بریزید و برای یک سبک کاری متفاوت و غیر تکراری آماده شوید.

معرفی کتاب اصول فریلنسینگ موفق

بسیاری از فریلنسرها در ابتدای کار با سؤالات بسیاری مواجه می‌شوند که پاسخ دادن به آن‌ها ساده نیست. برای مثال یک فریلنسر جوان ممکن است از خود بپرسد که چگونه باید در رابطه‌با فریلنسری تجربه کسب کرد، چه نکات مهمی را باید در نظر گرفت و چگونه باید به‌صورت دورکاری فعالیت کرد. کتاب اصول فریلنسینگ موفق که توسط مایلز برک نوشته شده است، یک راهنمای قدرتمند برای افرادی است که وارد این سبک کاری شده‌اند. این کتاب توسط رکسانا علی طلب به زبان فارسی هم ترجمه شده است و نسخه‌های چاپی و PDF آن در دسترس هستند. این کتاب به فریلنسرها می‌آموزد که حرفه فریلنسینگ یادگرفتنی است و می‌توان با آموزش، ممارست، خلاقیت و تمرین در آن موفق شد.

همه ما با استفاده از محتوای کتاب اصول فریلنسینگ موفق می‌آموزیم که چطور برای آینده کاری خود برنامه‌ریزی کنیم و حتی چگونه پروژه بگیریم. ازآنجایی‌که بسیاری از فریلنسرهای ایرانی در ادامه مسیرشان به سراغ پروژه‌های بین‌المللی با درآمدهای دلاری می‌روند، بهتر است که از این کتاب ارزشمند نهایت استفاده و بهره را ببرند. محتوای این کتاب به نحوی تهیه شده است که بتوان از آن همواره به‌عنوان یک راهنمای تخصصی برای پیمودن مسیر حرفه‌ای فریلنسینگ در سرتاسر جهان استفاده کرد. اگر مایل به مطالعه این کتاب هستید، می‌توانید نسخه الکترونیکی یا PDF “اصول فریلنسینگ موفق” را را از پونیشا آن‌هم به‌صورت کاملاً رایگان دریافت کنید. پونیشا، این کتاب را به‌عنوان یک هدیه ارزشمند برای تمامی فریلنسرهای فارسی‌زبان پیشکش کرده است.

جمع بندی

این مقاله، مروری تخصصی و موشکافانه در مورد کتاب‌هایی بود که فریلنسرها باید بخوانند. همه فریلنسرهای تازه‌کار می‌توانند روی محتواهای عمیق و آموزنده این کتاب‌ها حساب ویژه‌ای باز کنند و برای ادامه راه خود از آن‌ها کمک بگیرند. مطالعه بعضی از همین کتاب‌ها می‌تواند ترس ناشی از تغییر سبک کاری را از بین ببرد و افراد را برای رویارویی با آینده جدیدشان آماده کند. برای مثال، کتاب The 4-Hour Workweek بهترین گزینه برای تغییر سبک کاری از دنیای کارمندی به فریلنسینگ و کار در خانه است.

در ضمن، کتاب اصول فریلنسینگ موفق که در این مقاله به شما معرفی شد، یکی دیگر از کتاب‌هایی که فریلنسرها باید بخوانند، بود. شما می‌توانید این کتاب ارزشمند را که به‌عنوان یک راهنمای جامع برای موفق شدن در حوزه دورکاری است، به‌صورت کاملاً رایگان مطالعه کنید. مجموعه پونیشا نسخه الکترونیکی این کتاب را در اختیار تمام فریلنسرهای فارسی‌زبان قرار داده است تا همه بتوانند از نکات مهم آن بهره‌مند شوند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

17 + هشت =