۵ سایت کسب درآمد فریلنسری

فریلنس گونه‌ای از قرارداد کاری است که در آن فرد پروژه‌ای را از کارفرما به ازای دریافت دستمزدی مشخص دریافت می‌کند و اما اگه بخوایم تعریف ساده‌ای از فریلسنر داشته باشیم باید بگیم که فریلنسر در واقع شخصی است که بدون تعهد به شرکت و یا شخص خاصی، فعالیت تخصصی و حرفه‌ای خود را برای سازمان، شرکت و یا شخص انجام می‌دهد. فریلنسرها معمولا به صورت ساعتی، روزانه و یا پروژه‌ای دستمزد خود را دریافت می‌کنند؛ معمولا این کار، یک کارِ یک نفره است.

کارهای رایج فریلنسرینگ

زمینه‌هایی که فریلنسرها اکثرا در آن فعالیت می‌کنند به چند گروه کلی تقسیم می‌شود، از جمله این فعالیت‌ها می‌شود به عکاسی، برنامه نویسی، طراحی سایت، نویسندگی، مشاوره، موسیقی، چاپ و… اشاره کرد.

فریلنسرها روش‌های متفاوتی برای دریافت پروژه از کارفرما دارند که از این روش‌ها می‌توان به: امضای قرارداد بین دو طرف، موافقتنامه شفاهی و حتی دریافت بیعانه از کارفرما اشاره کرد.
همچنین روش‌های مختلفی برای دریافت کارمزد وجود دارد، روش‌هایی مانند دریافت به صورت ارزشیابی مبنی بر نتیجه کار کارفرما، دریافت وجه به صورت درصدی و حتی در مواردی که پروژه پیچیده و طولانی است، فریلنسرها مبلغ دریافتی خود را به صورت پروژه‌ای و فاز به فاز دریافت می‌کنند.

سایت‌های فریلنسری معروف

۱- فریلنس پارس

فریلنس پارس ، یک سایت فریلنسینگ و دورکاری برای سفارش و انجام پروژه های اینترنتی در ایران است. انواع پروژه ها و نیازهای کاری و شغلی در زمینه های سفارش تایپ، تولید محتوا، ترجمه زبان های مختلف، طراحی گرافیک، عکاسی، ادیت عکس و فیلم، برنامه نویسی، طراحی سایت، دستیار مجازی، آهنگسازی و ویرایش صوت، معماری، نقشه کشی، مدلسازی و… در این سایت قابل تعریف و اجراست.کارفرمایان، نیازها یا پروژه های خود را در این سایت به صورت رایگان مطرح کرده و متخصصان یا فریلنسرهای سایت، با ارائه پیشنهاد همکاری، پروژه‌ها را انجام داده و تحویل می‌دهند. کارفرما، پس از ثبت پروژه و توافق نهایی با فریلنسر بر سر هزینه و روش انجام کار، هزینه پروژه را واریز کرده و سایت، مبلغ را نزد خود نگه می‌دارد. پس از انجام کار و تحویل به کارفرما، تایید و رضایت او، مبلغ برای فریلنسر آزاد می‌شود. با این قابلیت که در اصطلاح “پرداخت امن” نامیده می‌شود، هم کارفرما از انجام پروژه خود اطمینان دارد و هم فریلنسر از واریزی مبلغ توسط کارفرما.

۲- وب‌سایت فریلنسر

به عنوان یک کارفرما، فرقی نمی‌کند که دنبال چه نوع تخصصی هستید، در سایت فریلنسر می‌توانید هر تخصصی که مورد نیازتان هست پیدا کنید. سایت فریلنسر، برای راحتی بیشتر خدمات فریلنسری خود را به صورت ماهیانه و سالیانه در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. در این وبسایت فریلنسرها بر اساس توانایی و تخصصشان دسته‌بندی شده‌اند و بنابراین به راحتی می‌شود که نیروی کار مورد نیازتان را انتخاب کنید.

اگر شما دارای توانایی و یا مهارتی هستید بدون نیاز به حضور در جایی مشخص می‌توانید فعالیت خود را به عنوان فریلنسر در این سایت گسترش دهید پس اگر شرایط حضور دائمی در شرکتی را ندارید حتما به این وبسایت سر بزنید.

99 دیزاین
۳- ۹۹دیزاین

فعالیت در سایت ۹۹ دیزاین به عنوان یک کارفرما بسیار ساده است. ابتدا شرح مختصری از کار خود و یا شرکتی که دارید شرح دهید و سپس توضیح دهید که به چه نوع طراحی نیاز دارید، یک بسته طراحی بسته به نیاز خود که شامل برنز، نقره، طلا و پلاتینیم می‌شود را انتخاب کنید و سپس یک مسابقه را شروع می‌کنید.

طرح‌های زیادی را بسته به پکیجی که انتخاب کرده‌اید دریافت کنید و در انتها از میان آن‌ها بهترین طرح را انتخاب کنید.

پونیشا
۴- پونیشا

پونیشا در واقع سایتی است که برای شرکت‌های کوچک و درحال توسعه بستری را فراهم ‌میکند تا بتوانند افراد متخصص را از بین فریلنسرها انتخاب کنند. پونیشا رابط بین کارفرما و فریلنسر است که به کارفرماها این اجازه را می‌دهد که پروژه‌های خود را به فریلنسرها بسپارند و در عوض بستری را برای فریلنسرها فراهم می‌کند تا بتوانند کسب درآمد کنند.

۵- دریبل

دریبل یک سایت فریلنسری و به اشتراک گذاری طرح‌های گرافیکی از طراحان و گرافیست‌ها است. گرافیست‌ها زمانی که طرح خود را در سایت دیربل بارگزاری می‌کنند در سطح جهانی به نام همان طراح ثبت می‌شود. شما به عنوان یک طراح فریلنسر، می‌توانید نمونه کارهای خود را با خیال راحت در این سایت قرارداده و به راحتی به کارفرما طرح را نشان دهید.

در سایت دریبل تاریخ هر فعالیت به مرور زمان ثبت می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید تاریخچه کارهای خود را به درستی ببینید. این وبسایت بستری را برای طراحان فراهم کرده تا بتوانند به مشتریان کارهای خود را  نشان دهند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

دوازده − شش =