۵ نمونه از سوالاتی که انسان های بزرگ همواره از خودشان می پرسند

مهمترین سوالات انسان های بزرگ از خودشان

یکی از مسائلی که همواره به آن توصیه می شود این است که افراد به موقعیت هایی که پیش روی خود دارند، اهمیت دهند و آن ها را جدی قلمداد کنند. در واقع اگر شما توانسته اید به زنی موفق تبدیل شده و بهترین شغل را در اختیار داشته و به واسطه آن حقوق خوبی دریافت کنید، به این معنی است که در مسیر موفقیت در زندگی قرار گرفته اید و راه درستی در پیش رو دارید. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که انسان های بزرگ و موفق چگونه هستند؟ در ادامه سه خصوصیت بارز انسان های بزرگ را شرح خواهیم داد.

۱-آن ها این توانایی را دارند که از فرصت هایی که جامعه پیش روی آن ها می گذارد به بهترین نحو برای پیشرفت و ترفی استفاده نمایند.

۲- به این باور رسیده اند هر چیزی را که در ذهن دارند به شرط پرداخت بهایی متناسب می توانند به دست آورند.

۳- آن ها به خوبی درک می کنند که در برخی شرایط بهای پرداخت شده برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت، بیش از فعالیت و تلاش آن ها بوده و مطمئنا از توان آن ها خارج است. اما باز هم به سراغ انجام کارهایی می روند که انجام آن لازم و پراهمیت است.

نکته منفی که در این رابطه وجود دارد این است که بسیاری از افراد نمی دانند که از زندگی چه چیزی می خواهند. آن ها با «اگرها» و «ولی ها» ی بسیار زیادی در زندگی روبرو شده اند. حتی این باور در آن ها القا شده که برای فکر کردن به برخی موضوع ها بسیار دیر شده است. اما واقعیت این است که آن ها نتوانسته اند هدفی را در زندگی مشخص کنند.

مشخص کردن هدف کمک می کند تا انسان های بزرگ برای رسیدن به آن، برنامه ای را برای خود در نظر بگیرند و برای محقق کردن آن ها از هیچ تلاشی غافل نشوند. مطمئنا اگر نتوانید هدفی را در زندگی برای خود مشخص کنید، نمی دانید که چه چیزی از زندگی می خواهید و قصد دارید به کجا بروید. همین مسئله باعث هدر رفتن فرصت هایی خواهد شد که جامعه پیش روی شما قرار داده است.

 

سوالات انسانهای بزرگ از خود

برای این که بتوانید نسبت به تمامی فرصت هایی که توسط جامعه برای پیشرفت ارائه می شود آگاهی پیدا کنید و از آن ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی استفاده کنید، لازم است که سوالات زیادی را از خودتان بپرسید و همچنین باید پاسخی مناسب برای آن ها پیدا کنید. این راه به شما کمک می کند تا به انسان های بزرگ و البته موفق در زندگی تبدیل شوید.

۱- اگر اطلاعاتی که اکنون به دست آورده ام، در گذشته داشتم آیا کارهای کنونی ام را در آن زمان انجام می دادم؟

این که اکنون نتوانسته اید به آرزویی که در ذهن دارید دست پیدا کنید به این معنی نیست که در راه رسیدن به آن موفقیت های دیگری را به دست نیاورده اید. در واقع انسان های بزرگ پس از قرارگیری در موقعیت های مختلف، صرف نظر از موقعیتی که در آن قرار گرفته اند، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا اهداف خود را محقق نمایند و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند.

اما سوال اینجاست که آیا شما در نقطه ای که برای آن تلاش کرده اید قرار گرفته اید؟ آیا احساس خوشبختی و خوشحالی دارید؟ مطمئنا هر جوابی غیر از بله، بسیار ناامید کننده خواهد بود. برای این که بتوانید به یک انسان بزرگ تبدیل شوید، باید یکی از موارد زیر را انتخاب کرده و آن را ادامه دهید.

*نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارید احساس رضایت داشته باشید و تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با تغییراتی، آن را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنید.

** تمام تلاش خود را به کار گیرید تا بهترین شرایط ممکن برای سازش با آن موقعیت را برای خود فراهم آورید. همچنین تلاش برای قرارگیری در موقعیت دلخواه می تواند حس رضایت را در شما ایجاد نماید.

*** تلاش کنید تا با تغییرات اساسی در زندگی، مسیر موفقیت را پیدا کرده و آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

نکته بسیار مهم این است که ایجاد تغییر در زندگی به این معنی است که سرنوشت شما دستخوش تغییرات بسیار بزرگی خواهد شد که موفقیت در آن، علاوه بر احساس خوشبختی و رضایت خاطر، شما را به انسان های بزرگ و موفق تبدیل خواهد کرد. همه می دانیم که نیرویی در وجود ما نهفته است که همواره به ما می گوید: «در آینده موقعیت های بهتری به سراغ من خواهد آمد». همین مسئله باعث می شود که به سراغ سوال دوم بروید.

 

۲- اگر بدانم که شکست نمی خورم چگونه به کار خود ادامه دهم؟

در واقع این مرحله، نقطه ای است که افراد باید به چیزهایی اهمیت دهند که کنار آمدن با آن ها، موقعیتی مناسب را برای رسیدن به موفقیت در زندگی پیش روی آن ها می گذارد. به عبارت بهتر موقعیت و همچنین کاری که می خواهند آن را به سرانجام برسانند را معین کنند. نکته منفی اینجاست که اکثر افرادی که در اطراف ما حضور دارند زمان خود را به گله و شکایت از زندگی سپری می کنند؛ آن ها همواره احساس نارضایتی دارند و نکته اینجاست که هیچ تلاشی برای تغییر وضعیت و ایجاد حس بهتر در زندگی انجام نمی دهند.

اگر فکر می کنید که تغییر موقعیت شما می تواند مسیر زندگی تان را عوض کند، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. زیرا تنها چیزی که می تواند در این راه به شما کمک کند، ایجاد حس موقعیت یابی بهتر و همچنین فکری آزادتر برای قرارگیری در آن موقعیت است.

۳- آیا ایجاد تغییر در راه رسیدن به موفقیت، آرامش را در زندگی به همراه خواهد داشت؟

مطمئنا به این مسئله پی برده اید که برای برآورده کرده خواسته ها و تحقق بخشیدن به اهداف و همچنین رسیدن به موفقیت هایی که در ذهن دارید، باید به سراغ دوره های جدیدی از زندگی و تجربه های متفاوت بروید. مطمئنا هیچ موفقیتی بدون شکست میسر نخواهد شد، در این برهه نباید از تلاش دست بردارید. ایجاد تغییرات زیاد مطمئنا زندگی را دستخوش تغییرات می کند، اما این مسئله که شما تا چه اندازه می توانید با آن کنار بیایید، در رسیدن به آرامش و تبدیل شدن به انسان های بزرگ تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

۴- آیا از نظر جسمی، آماده ایجاد موقعیت و رسیدن به موفقیت هستید؟

پاسخ دادن به این سوال مستلزم داشتن عزمی راسخ؛ خواستن و همچنین خود انگیزشی است. در واقع این مسئله به این معنی است که شما برای رسیدن به خواسته هایتان حاضرید تا چه اندازه فعالیت کنید؟ این که بگویید من حداکثر تلاش خود را در این راه خواهم گذاشت، به هیچ عنوان پاسخ کاملی نیست. در واقع شما باید با خود بگویید آیا حاضرید برای انجام هر کاری که شما را به اهدافتان نزدیک می نماید آماده کنید؟

در دوران جوانی و حتی کودکی مطمئنا کارهای بسیار زیادی را شروع کرده و آن را به پایان رسانده اید؛ از همین رو این باور در شما ایجاد شده که با به کارگیری نهایت تلاش خود می توانید به تمام آن چیزهایی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. هر چند این مسئله از نظر منطقی درست است، اما در واقعیت آن چیزی که افراد از یکدیگر انتظار دارند محقق می شود. آن ها انتظار دارند تا افراد در بهترین حالت ممکن کارها را انجام دهند تا در زمره انسان های بزرگ قرار گیرند.

 

۵- آیا بهترین تلاش همان چیزی است که از خود انتظار دارید؟

این سوال، جزو متداول ترین سوالاتی است که انسان های بزرگ همواره از خود می پرسند و برای پاسخ آن نیز مسائل گوناگونی را در نظر می گیرند. در واقع پاسخ این سوال ارتباط مستقیمی با سطح انتظارات افراد دارد. زمانی که آن ها انتظارات را بالا و پایین می برند، تلاش آن ها نیز به همان نسبت نوسان پیدا می کند. از همین رو همواره عنوان می شود، هنگامی که تلاش های خود را در بالاترین حالت ممکن قرار داده اید، بهترین زمان آن است که انتظارات را نیز از خود به سطح بالاتری ارتقا دهید. این کار باعث می شود تا موقعیتی که در ذهن دارید محقق شود.

نکته اینجاست که هر چقدر تلاش افزایش پیدا کند، سطح انتظارات نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند. اگر در این زمان آمادگی لازم برای قرارگیری در موقعیتی بهتر را داشته باشید. رسیدن به جایگاه انسان های بزرگ و موفق خیلی دور از دسترس نیست.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

1 × چهار =