۹ روش مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر

داشتن زندگی شاد و میل به شاد بودن در همه ما مشترک است. همه ما آرزوی خوشبخت شدن داریم؛ اما آرزوها ممکن است متفاوت باشند. با وجود شلوغی ها و دغدغه های زندگی بدیهی است که همه ما تمایل به شاد بودن داریم و با استفاده از راه ها و وسایل مادی به دنبال آن هستیم. شادی بیرونی و مرتبط با راه های مادی عمر چندانی ندارد. بنابراین، تمرینات مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر و رضایت درونی ما طراحی شده اند.

خودآگاهی، آرامش روحی و رضایت درونی باعث می شود که شما در مقابله با مشکلات زندگی قوی تر و بهتر عمل کنید و همچنین زندگی شاد تری داشته باشید.

یک از بهترین ابزارهای رسیدن به خوشبختی مدیتیشن است که باعث کاهش استرس و ایجاد آرامش در فرد می شود. این ابزار باعث فعال شدن ابرقدرت های مخفی شما می شود. با تمرین مدیتیشن یا همان ذهن آگاهی می توانید تغییرات مثبتی در نگرش و رفتار و همچنین سلامت جسمی و روحی خود لحاظ کنید.

آیا به تمرین مدیتیشن در طول روز علاقه دارید؟ در صورتی علاقه مندی به انجام تمریناتی برای ذهن آگاهی ادامه مطلب را مطالعه کنید.

۹ روش مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر

مدیتیشن بسیار چالش برانگیز است! ممکن است انجام تمرینات مدیتیشن ساده و مضحک به نظر آیند، شما چشمانتان را می بندید و هیچ کاری انجام نمی دهید، اما این تمرینات بسیار پیچیده و موثر هستند. مدیتیشن روش های مختلفی دارد که عبارتند از: گذراندن افکار بدون دلبستگی و قضاوت و شمارش تنفس. جدا کردن خود از افکارتان بسیار چالش برانگیز و مهم است.

همه ما می دانیم که مدیتیشن راهی درمانی برای بدست آوردن آرامش و ریلکس کردن است، اما شاید به طور دقیق از چگونگی تاثیر مدیتیشن بر مغز اطلاع نداشته باشیم. برای دانستن بیشتر به خواندن مطلب ادامه دهید.

۱٫ مدیتیشن روشی برای سم زدایی ذهنی

به طور مثال ما آب می نوشیم برای اینکه بتوانیم با استفاده از آن سموم بدن خود را دفع کنیم؛ اما سموم ذهن چطور؟

از بین بردن سموم موجود در ذهن یعنی پاکسازی ذهن از دغدغه ها و مشکلات و تمرکز مجدد است که راهی برای کنترل مجدد افکار و مقاوم ماندن در برابر احساسات و در نهایت زندگی است.

پاکسازی ذهن باعث می شود شما از دنیایی که برای خودتان ساختید خارج شوید و به دنیای واقعی و اصیل خودتان برگردید. پاکسازی ذهن تنها به معنی داشتن احساس خوب نیست و ممکن از با درک احساسات بد نیز همراه باشد. این بدان معنی است که افکار منفی ما ممکن است هدفی را دنبال کنند؛ اما ما به آنها اجازه نمی دهیم که کل دنیایمان را تصرف کنند.

مراحل و تمرینات مدیتیشن را در برنامه روزانه خود قرار دهید؛ چراکه باعث افزایش کنترل خود روی افکارتان می شود و زندگی پربارتری را برای شما می سازد

۲٫ مدیتیشن و مقابله با افکار منفی و شک به خود

جالب است بدانید منتقد ترین شخص برای هرکس خود آن شخص است. هر شخصی دارای منتقد درونی خود است که ناامنی های او را آشکار می کند. صدایی که به شما می گوید آن شغل را انتخاب نکنید؛ زیرا شایستگی آن را ندارید یا صدایی که به شما می گوید آن لباس ها را نپوشید و ظاهر خود را تغییر دهید.

منتقد درونی باعث می شود شما روی شکست ها، کاستی ها و اشتباهات خود دقیق تر شوید که آیا آنچه می گوید درست است یا خیر. با توجه کردن به منتقد درونی خود، به خلق جملات مثبت کمک کرده و آن ها را جایگزین خودگویی های منفی کنید.

شما مجبور نیستید برای همیشه با منتقد درونی خود درگیر باشید و بدگویی های آن را تحمل کنید. با تمرینات مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر، دوری از افکار منفی و یافتن نفس واقعی خود دست به کار شوید. وقتی به ابرقدرت خود دست یافتید، دیگر قدرت دست شما می افتد و ذهن خودخواه چیزی برای گفتن ندارد که شما را از رسیدن به آرزو ها و اهدافتان منصرف کند.

۳٫ مدیتیشن باعث تیز شدن طرز فکر عمدی شما می شود

وقتی با قصد رسیدن به چیزی یا انجام کاری زندگی می کنید، در زندگی هدف دارید.

روز کاری شما چگونه می گذرد؟ آیا هر چیزی حواس شما را پرت می کند؟ آیا برنامه کار و زندگی شما توسط عوامل خارجی به شما دیکته می شود؟ آیا برای هفته، ماه و سال آینده خود برنامه ریزی نکرده اید؟

منظور این نیست که شما باید برای هر دقیقه از زندگیتان برنامه ریزی کنید، اما داشتن برنامه کلی در ذهن و همچنین داشتن زندگی هدفمند ضروری است.

اگر زندگی شما قصد و هدفی نداشته باشد، نمی توانید مسئولیت زندگی و شرایط را بر عهده داشته باشید. با داشتن هدف و طرز فکری درست شما در صندلی راننده زندگی خود می نشینید. با استفاده از مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر اقدام نموده و ذهنیت عمدی خود را تقویت کنید.

مدیتیشن راهکاری است که به شما کمک می کند ذهنی آرام داشته باشید و از حواس پرتی ها دور شوید و در نهایت با تقویت ذهنیت عمدی خود روی مسائل مهم و ضروری زندگی تمرکز کنید.

در اولین قدم باید بدانید زندگی عمدی چیست برای اینکه بتوانید به ذهنیت عمدی دست پیدا کنید

۴٫ مدیتیشن و افزایش تمرکز

اگر بتوانید در یک زمان خاص فقط به یک چیز خاص فکر کنید توانایی تمرکز خود را افزایش می دهید.

این کار باعث افزایش کارایی شما در انجام امور کاری یا روزانه می شود. هر چه تمرکز خود روی آن کار را بیشتر کنید باعث می شود کار مورد نظر در زمان کمتر و با کیفیت بهتری انجام شود و به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت. مدیتیشن قدرت تمرکز شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

۵٫ مدیتیشن راهی برای مقاوم شدن در برابر چالش های زندگی

همه ما در زندگی درگیر مشکلات و مسائل ناراحت کننده ای هستیم. بطور مثال افراد زیادی در سال ۲۰۲۰ با از دست دادن خانواده، کار و دیگر دارایی های مهم زندگیشان دچار افسردگی و استرس شده اند.

مدیتیشن این روز ها بیش از همیشه حیاتی شده است؛ زیرا روشی بسیار تاثیرگذار برای کاهش استرس و افزایش آرامش درونی است.

۶٫ مدیتیشن و افزایش قدرت تصمیم گیری

از طریق تمرین مدیتیشن می شود بر احساسات و نحوه واکنش ما به آنها کنترل پیدا کرد. به این معنی که اگر با مشکلی رو به رو شدیم، قبل نشان دادن احساسات، ابتدا به نحوه تفکر و تجزیه تحلیل مشکل بپردازیم که باعث افزایش قدرت تصمیم گیری و رشد فردی می شود. مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر و قوی تر بودن به شما انگیزه می دهد.

۷٫ مدیتیشن باعث افزایش عملکرد در محل کار می شود

در محل کار ممکن است مشغولیت های زیادی وجود داشته باشد. بطور مثال ممکن است کارهای زیادی برای انجام به شما محول شود. انجام همه کار ها بطور همزمان با داشتن تمرکز پایین از راندمان کار می کاهد.

اگر از قبل با کمک تمرینات مدیتیشن تمرکز خود را بالا برده باشید، قادر هستید با تمرکز روی انجام یک کار آن را در کمترین زمان و به درست ترین نحو انجام دهید. در نتیجه با موفق بودن در امور کاری خود از قدرت جذب ثروت بیشتری برخوردار می شوید.

۸٫ مدیتیشن باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود

استرس و اضطراب می تواند برای بدن بسیار مضر باشد. با داشتن استرس مواد شیمیایی در بدن ترشح می شوند که از لحاظ میزان خطر با بسیاری از سموم برابری می کنند. مدیتیشن باعث کاهش استرس و پاکسازی ذهن از این سموم می شود.

۹٫ مدیتیشن و بهبود خواب

تعداد ساعت خواب کافی در افراد متفاوت است ولی بطور میانگین ۷ ساعت خواب مفید در هر شب توصیه شده است. با داشتن خواب کافی و مفید عملکرد بهتری در انجام کار ها دارید. همچنین، به منظور داشتن بدنی سالم می توانید عمر طولانی تری داشته باشید.

افرادی که تمرینات مدیتیشن را انجام می دهند از خواب راحت تر و با کیفیت بیشتری برخوردار هستند.

کلام آخر

مدیتیشن فواید جسمی و روحی زیادی دارد. انجام مدیتیشن برای داشتن زندگی بهتر و سلامت بدن بسیار مفید است. اگر می خواهید از مزایای مدیتیشن بهره مند شوید، باید آن را بطور منظم و روزانه انجام دهید. با تمرین مدیتیشن کنترل درونی خود را در دست بگیرید و با کیفیت ترین زندگی خود را تجربه کنید.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

پنج − چهار =