۹ معیار مهم برای نشان دادن میزان موفقیت در زندگی

معیارهای مهم برای دستیابی به موفقیت در زندگی

سال هاست که همه ی ما از پارامترهای اشتباهی برای اندازه گیری میزان موفقیت در زندگی استفاده می کنیم. به جهت همین پارامترهای اشتباه است که دچار اشتباه می شویم و به فرض تصور می کنیم که کار ما در انجام فلان وظیفه درست بوده، پس در نتیجه فردی موفق در زندگی مان می باشیم.

نوع قضاوتی که در مورد انسان های اطراف خود می کنیم هم بعضا بر اساس همین پارامترهای اشتباه و نادرست می باشد، و به همین دلیل است که موفقیت در زندگی به یک اصل دست نیافتنی برای ما در زندگی تبدیل می گردد. تمرکز ما روی چیزهای غلط سبب شده تا قضاوت های نادرستی نسبت به اطراف خود داشته باشیم و به شخصی وحشتناک تبدیل شویم.

حالا که از معیارهای نادرستی برای بررسی موفقیت در زندگی استفاده می کرده ایم وقت آن است، تا از پارامترهای صحیح استفاده کرده و به پیروزی دست یابیم. معیارهایی که قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم در محیط خارجی وجود ندارند و در حقیقت در قلب ما هستند و می توانیم به راحتی آن ها را احساس کنیم. این معیارها وجود ما را فرا گرفته و در نتیجه به ما اجازه می دهد تا به یک درک درست نسبت به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم.

دوستان عزیز سایت در ادامه این مقاله ۹ مورد از مهم ترین معیارهای موفقیت در زندگی را به طور مفصل شرح داده ایم تا شما عزیزان با استفاده از این معیارها بتوانید به تمام اهداف و خواسته های خود در طول زندگی تان دست پیدا کنید و به خشنودی و رضایت برسید. پس با ما همراه باشید.

۱ – کاراکتری که افراد در تنهایی از خودشان نشان می دهند

همه ی ما احتمالا دو یا چند شخصیت مختلف برای خودمان داریم و در هنگام مواجه شدن با هر فردی از یک کاراکتر خاص استفاده می کنیم. برای مثال دوستی که با او صمیمی هستیم یک نوع برخورد از سوی ما می بیند و کسی که آشنایی خاصی با وی نداریم، برخوردی دیگر؛ اما شخصیت واقعی ما در تنهایی هایمان قابل مشاهده است، جایی که به جز خودمان هیچ کس در کنارمان نیست. افرادی که شخصیت واقعی خود در تنهایی را در کنار دیگران نیز نشان می دهند، موفق تر از سایرین خواهند بود.

Young plant growing in the morning light and green bokeh background , new life growth ecology concept

۲ – خشنودی از اوضاع زندگی

رضایت از زندگی که در اختیار داریم، فارغ از همه ی مشکلاتی که پیش روی ما وجود دارد می تواند یک عامل مهم در دستیابی ما به موفقیت در زندگی باشد. مرد یا زنی موفق است که در هر شرایطی نسبت به موقعیتی که در آن قرار گرفته است، با تمام وجود احساس آرامش خشنودی نماید.

۳ – برخورداری از شجاعت در هنگام بروز مشکلات

همه ی ما در برخی از مراحل زندگی خویش با موقعیت هایی ترسناک رو به رو می شویم که بیرون آمدن از این موقعیت ها نیازمند تلاش و کوشش بسیاری است. افرادی که در چنین موقعیت های مشکلی با شجاعت با مسائل برخورد می کنند توانسته اند با ترس خودشان کنار بیایند و در نهایت یکی از مهم ترین قدم ها برای دستیابی به موفقیت در زندگی را برداشته اند.

۴ – پایبندی به عهدها و پیمان ها

دنیایی که امروز در آن زندگی می کنیم، پر شده از مکر و نیرنگ و حیله و هرکسی سعی می کند تا به نحوی کلاه دیگری را از سر بردارد. طبیعی است که در چنین شرایطی، کسانی که کلام و عملشان یکی باشد از احترام بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

این یکی بودن کلام و عمل که به پایبندی ما به پیمان هایمان ارتباط دارد یکی از مهم ترین مراحل موفقیت در زندگی می باشد و می تواند به هر چیزی بستگی داشته باشد، خواه یک حلقه ی ازدواج و خواه یک دست تکان دادن ساده به یکی از دوستان مان؛ افرادی که به قول و قرار خود پایبند هستند، لیاقت بیشتری برای دریافت احترام را از سوی هرکسی دارند.

۵ – مهربانی و بخشندگی

هرکدام از ما میزان ثروتی در اختیار داریم و در مراحلی از زندگی خود با افرادی رو به رو می شویم که به کمک ما نیازمند هستند، حال این بر عهده ی ماست که تصمیم بگیریم که به این افراد کمک کنیم یا خیر؛ این کمک کردن لزوما به معنای پرداخت پول به این افراد نمی باشد، بلکه می توانیم این افراد را به دوستانمان جهت کار معرفی کنیم و این بخششی است که هر کسی از آن بهره مند نمی باشد.

کسانی که با هم نوعان خویش مهربان هستند، می توان گفت به معنی واقعی کلمه بزرگترین انسان های روی کره زمین می باشند. چنین افرادی به این حقیقت دست یافته اند، که هر شخصی مشکلاتی در زندگی خود دارد و با کمک کردن و باز کردن یکی از گره های مشکلاتش می توان او را در مسیر موفقیت در زندگی، کیلومترها به جلو انداخت.

۶ – شکرگذاری بابت امکاناتی که در اختیار داریم

اشخاصی می توانند در زندگی خود به موفقیت برسند که در هر شرایطی با واقعیت های زندگی کنار بیایند و قدر تک تک نعمت های خود را بدانند. آن ها بر امکاناتی که در اختیار دارند تمرکز می کنند و زمین و زمان را به خاطر کمبودهایشان سرزنش نمی کنند. زندگی خود را در جهت اهداف درست سوق می دهند و تا جای ممکن دیگران را نیز به سوی این هدف می کشانند.

۷ – داشتن امید در هر موقعیتی

گاهی شدت غم و اندوه به حدی می رسد که شاید دیگر نتوانیم زندگی خویش را ادامه دهیم. اما امید چیزی است که باعث موفقیت در زندگی می شود و می تواند ما را از هر شرایط مشکل و دشواری نجات دهد. همواره سعی کنید تا امید را در اطراف خود بیابید تا بدین وسیله انگیزه ای مضاعف را در وجودتان نهادینه کنید و به اصل موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

۸ – کنار آمدن با دشمنان

هر چقدر که در زندگی خود موفق تر باشیم به طبع آن دشمنانی نیز برای خود داریم؛ دشمنانی که آرزوی نابودی ما را دارند. اما کاری که در چنین شرایطی می تواند ما را بالاتر از این دشمنان نگه دارد آن است که توجه خود را به آنان معطوف نکنیم و تمام تمرکزمان را روی کارمان بگذاریم و تا جای ممکن سعی کنیم این افراد را نسبت به خودمان علاقه مند کنیم. از سویی دیگر خوبی، صفتی است که در هر انسانی دیده می شود و وقتی طرف مقابل نوع رفتار ما با خودش را ببیند، قطع به یقین خودش را اصلاح می کند.

۹ – برخاستن پس از شکست

شکست خوردن با وجود آن که می تواند باعث رنجش ما شود، اما به همان اندازه هم نکات فراوانی را به ما می آموزد. این که از این شکست ها درس بگیریم و سعی کنیم با قدرت بیشتری به سوی هدف حرکت کنیم می تواند معیاری مهم برای موفقیت در زندگی به حساب بیاید.

کسانی که با وجود شکست خوردن باز هم برای موفقیت تلاش می کنند، افرادی بسیار محترم هستند و می توانند به الگویی موفق برای همه ی انسان ها تبدیل شوند. آن ها در هر شرایطی و با هر شکستی به جای ضعیف تر شدن، قوی تر شده و با نیروی بیشتری به سوی موفقیت در زندگی حرکت می کنند.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

9 + پانزده =