6 روش پولساز کسب درآمد از سئو در سال 1399

کسب درآمد از سئو روش های زیادی دارد که در این مقاله به اصلی ترین و پولسازترین آنها پرداخته ایم . ما در ادامه شما را با 6 روش پولساز کسب درآمد از سئو آشنا خواهیم کرد که شما با یادگیری سئو و بهینه سازی وبسایت میتوانید یک منبع درآمد زا یا درآمد بالا داشته باشید . میتوان گفت سئو یکی از پولسازترین مشاغل درجهان است که در ادامه بیشتر راجب آن توضیح دادیم .

همان طور که گفتم سئو(seo) یکی از پولسازترین مشاغل در جهان میباشد که شما اگر علم سئو را از 0 تا 100 یادبگیرید و به یک متخصص سئو تبدیل شوید هرگز بیکار نمیمانید . بیش از 90 درصد افراد به موتورهای جست و جو اکتفا کرده اند به همین دلیل کسب و کار های اینترنتی به سئو و بهینه سازی سایتشان میپردازند و چون خودشان سئو را نمیدانند به دنبال افرادی هستند که رتبه سایت آنها را بهبود بخشند و وبسایت آنها را سئو کنند .

بحث سئو در کسب و کار اینترنتی یک بحث بسیار داغ و جدی میباشد , وقت گذاشتن برای سئو در هر کسب و کار اینترنتی لازم است . ممکن است شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی و یا یک شغل اینترنتی باشید و روی سئو و بهینه سازی سایت خود تمرکز نکنید که 99 درصد شکست میخورید . من در این مقاله نیامدم که راجب سئو کسب و کار های اینترنتی بپردازم بلکه هدف اصلی من روش های کسب درآمد از سئو و بهینه سازی وبسایت میباشد پس میپردازیم به بخش اصلی :

بسیاری از شرکت ها به دلیل نداشتن وقت کافی و نداشتن دانش و علم سئو بخش سئو وبسایتشان را به دست افراد سئوکار میسپارند و آن فرد سئوکار با توجه به تخصصی که دارد آن وبسایت را برای صاحبان کسب و کار سئو و بهینه سازی میکند .

کسب درآمد از سئو مناسب چه افرادی است ؟

کسب درآمد از سئو مناسب افرادی است که به دنبال شغل دوم میگردند و یا افرادی که دانشجو و بیکار هستند مناسب است .

اگر دانش و علم سئو  را کامل یادبگیرید میتوانید یک منبع درآمدبسیار بالایی داشته باشید و یا درآمد خئد را چندین و چند برابر کنید در ابتدا شما را با روش های کسب درآمد از سئو وبهینه سازی وبسایت آشنا خواهیم کرد و بعد راجب تکنیک های سئو صحبت میکنیم .

6 روش کسب درآمد از سئو (روش های اصلی)

برای درآمدزایی و کسب درآمد از سئو و بهینه سازی وبسایت میتوانید با یادگیری سئو از روش های زیر کسب درآمد کنید .

 1. ساخت بکلینک و لینک بیلدینگ (off page seo)
 2. تولید محتوا سئو شده و حرفه ای 
 3. بهینه سازی داخلی سایت (on page seo)
 4. سئو و بهینه سازی کامل سایت (on page seo & off page seo)
 5. تحلیل و انالیز وبسایت 
 6. مشاوره سئو

در ادامه بیشتر شما را با روش های بالا آشنا خواهیم کرد .

1_ ساخت بکلینک و لینک بیلدینگ :

یکی از روش های کسب درآمد از سئو ساخت بکلینک و لینک بیلدینگ میباشد . در کل بک لینک به معنی یک لینک خارجی از یک صفحه به صفحه دیگر میباشد به عنوان مثال اگر یک سایت لینک سایت آکادمی سبز را درون وبسایت خودش بگذارد یک امتیاز مثبت برای سایت آکادمی سبز در گوگل ثبت میشود .

هرچه بکلینک ها با کیفیت تر باشند بر رتبه ی سایت تاثیر بیشتری خواهند گذاشت . لینک سازی به بهبود رتبه وبسایت کمک خواهد کرد و در نهایت باعث افزایش ورودی از گوگل میشود , شما میتوانید با راه اندازی این خدمات برای وبسایت دیگران لینک بسازید و بابت این کار از انها مبلغی را دریافت کنید .

این را هم بگم که بحث لینک سازی داخلی یک بحث بسیار حساس میباشد و شما باید اصول لینک سازی خارجی یا off page seo را کامل یاد بگیرید و بعد از آن این خدمات را راه اندازی کنید و از سئو کسب درآمد کنید .

2_تولید محتوا سئو شده و حرفه ای :

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از سئو تولید محتوای حرفه ای و سئو شده میباشد , محتوا نقش بسیار مهمی را در سئو و بهینه سازی سایت ایفا میکند , در کل میتوان گفت اگر شما یک محتوای کاملا حرفه ای و تخصصی بنویسید و درون سایت خود منتشر کنید 50 درصد سئو را انجام دادید .

در اکثر اوغات شما با یک محتوای تخصصی و جامع به رتبه های اول و صفحه اول گوگل خواهید رسید . اگر به بحث تولید محتوا علاقه دارید با یادگیری و اصول تولید محتوا برای سایت میتوانید به درآمد های بالایی دست پیدا کنید خیلی از افراد اصول تولید محتوا را نمیدانند و کار تولید محتوای سایت خود را به شرکت های سئو میسپارند که بابت هر محتوای جامع و سئو شده که ممکن است نهایتا 1 تا 3 روز زمان بر باشد مبلغی معادل 500/000 تومان تا 1/000/000 تومان و یا بیشتر به این شرکت ها پرداخت کنند .

3_بهینه سازی داخلی سایت:

سومین روش کسب درآمد از سئو  بهینه سازی داخلی سایت یا همان on page seo  میباشد , شما اگر هم اصول داخلی سئو را نیز یاد بگیرید میتوانید از این روش به درآمد بالایی دست پیدا کنید , تقریبا میتوان گفت بحث تولید محتوای سئو شده با بهینه سازی داخلی سایت شباهت دارد .

بهینه سازی داخلی سایت شامل محتوای جامع و سئو شده , بهبود سرعت سایت , بهینه سازی تگ ها , بهینه سازی تصاویر و… میباشد . اگر اصول بهینه سازی داخلی سایت را یاد بگیرید قطعا میتوانید به درآمد دائم و پایدار دست پیدا کنید .

4_ تحلیل و آنالیز وبسایت :

یکی دیگر از روش ها برای درآمدزایی از سئو تحلیل و انالیز وبسایت میباشد .ابزار های بسیار زیادی از جمله moz , ahrefs و… وجود دارد که میتوانید با آنها وبسایت های مختلف را آنالیز و تحلیل کنید .

با تحلیل یک وبسایت میتوانید نقاط قوت و ضعف آن را برسی کنید . در این تحلیل ها مشکلات کدنویسی قالب , کلمات کلیدی , سئو داخلی وon page seo , سئو خارجی و off page seo و… مورد برسی قرار خواهد گرفت .

متخصص سئو باید استراتژی سئو سایت را مشخص کند یعنی باید مشخص کند که کدام کلمه کلیدی برای بالا آمدن سایت و جذب ترافیک ورودی مناسب تر است . اگر شما یک متخصص سئو باشید میتوانید برای هر آنالیز وبسایت هزینه های بسیار بالایی (چندصد هزارتومان تا یک میلیون تومان ) که ممکن است چندروز زمان بر باشد بدست بیاورید .

5_مشاوره و آموزش سئو :

یکی دیگر از روش های پولساز کسب درآمد از بهینه سازی سایت مشاوره و آموزش سئو میباشد . شما با مشاوره دادن و آموزش دادن به افرادی که قصد یادگیری سئو را دارند میتوانید به درآمد های بسیار بالایی در ماه برسید .

اگر اصول سئو را کامل یادبگیرید و بلد باشید میتوانید با مشاوره دادن و برگزاری کلاس های آموزشی به صورت حضوری و غیرحضوری بابت هر کلاس و مشاوره مبلغ بالایی را دریافت کنید .

6_سئو وبهینه سازی کامل سایت :

ششمین و پولسازترین روش کسب درآمد از سئو و بهینه سازی سایت , بهینه سازی کامل سایت سئو داخلی و خارجی  (on page seo and off page seo ) میباشد . اگر شما اصول کامل سئو را بلد باشد میتوانید یک پروژه سئو را از 0 تا 100 انجام دهید .

اگر متخصص سئو باشید یا میتوانید برای شرکت های دیگر کار کنید یا خودتان خدمات سئو و بهینه سازی سایت راه اندازی کنید و به درآمد های میلیونی بسیار بالایی دست پیدا کنید که به صورت کامل در ویدیوی بالا راجب این موضوع پرداختم.

با تبدیل شدن به یک متخصص سئو حرفه ای خیلی ساده میتوانید از این 6 روش که به شما آموزش دادیم کسب درآمدکنید .

اگر سئو را کامل یادبگیرید مطمئن باشید هرگز بیکار نمیشوید .

تکنیک ها و روش های سئو :

برای درآمدزایی و کسب درآمد از بهینه سازی سایت باید روش ها و تکنیک های سئو را یادبگیرید که در این مقاله ما به صورت متختصر شما را با روش های سئو آشنا کرده ایم .

کلا تکنیک ها و روش های سئو به 3 دسته تقسیم میشوند :(که در ادامه بیشتر راجب آنها توضیح داده ایم )

 1. سئو کلاه سفید 
 2. سئو کلاه سیاه 
 3. سئو کلاه خاکستری

1_ روش های سئو کلاه سفید :

به روش هایی از سئو گفته میشود که طبق قوانین گوگل و موتور های جست و جو گر میباشد . تکنیک های سئو کلاه سفید در بلند مدت جواب میدهند و ممکن است کمی طولانی و زمان گیر باشد از جمله تکنیک های کلاه سفید سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تولید محتوای با کیفیت و سئو شده .
 • بهینه سازی اصولی صفحات وب .
 • دریافت بکلینک های باکیفیت و طبیعی (خود وبسایت ها بما لینک بدهند )
 • انتخاب مناسب کلمه کلیدی و انتخاب عناوین و توضحات مناسب برای هر صفحه .

2_روش های سئو کلاه سیاه :

به روش هایی برای بهبود رتبه سایت و رسیدن به رتبه های اول بر خلاق قوانین گوگل و دیگر موتور های جست و جوگر را روش سئو کلاه سیاه گویند , روش سئو کلاه سیاه در زمان و مدت کمی جواب میدهد ولی به شدت خطرناک میباشد .

در سئو کلاه سیاه شما موتور های جست و جوگر را فرید داده و در مدت زمان کم به رتبه بهتری خواهید رسید  البته به این نکته توجه کنید که گوگل وبسایت هایی را که با این روش رتبه ی خود را بهبود میبخشند از نتایج حذف خواهد کرد (پنالتی شدن سایت توسط گوگل)

از سئو کلاه سیاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تولید محتوای انبوه و کپی شده .
 • خرید بکلینک با تعداد زیاد .
 • استفاده زیاد از کلمه کلیدی
 • استفاده از ربات ها و نرم افزار های بک لینک ساز
 • ساخت بک لینک های انبوه

3_روش سئو کلاه خاکستری:

به ترکیب روش های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید سئو کلاه خاکستری گویند . یعنی در کل برای بهبود رتبه و بهینه سازی سایت از روش کلاه خاکستری استفاده میکنیم طوری که گوگل متوجه نشود (طبیعی رفتار کردن)

از جمله تکنیک های سئو کلاه خاکستری میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تولید محتوای جامع و حرفه ای (روش کلاه سفید)
 • بهینه سازی سرعت سایت
 • ساخت بکلینک طبیعی توسط خودمان (طبیعی رفتار کردن و روش کلاه سیاه)
 • ساخت بکلینک دستی
 • ساخت بکلینک شبکه ای PBN  (کلاه سیاه)

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

18 − 12 =