8 روش برای ارتقا اکانت اینستاگرام

بهتر است پس از هر چند ماه به فکر راه‌های جدید با استفاده از آخرین امکانات اینستاگرام جهت توسعه و ارتقا اکانت اینستاگرام خود باشیم، به دلیل اینکه با توجه به تحول و رشد سریع پلتفرم‌ها، روش‌‌هایی که در‌گذشته باعث رشد اکانت اینستاگرام می‌شد، امروز دیگر کاربردی نباشد.
درنتیجه به معنای واقعی کلمه استفاده از تمامی امکانات اینستاگرام می‌تواند باعث جذب روز افزون مخاطبین شما شود.

در این مقاله از پارس اینستاگرام قصد داریم 13 روش مهم جهت ارتقا حساب اینستاگرام را بررسی کنیم، از بهینه سازی پست‌ها و پروفایل تا تغییر رویه در تولید محتوا که در نهایت با دریافت بازدهی مطلوب برای شما رضایت کنند خواهد بود.

1- رویه تولید محتوای خود را سرعت بخشید

با تولید محتوای ناکافی شما نمی‌توانید feed اینستاگرام خود را تامین کنید. برای کشف آن چیزی که در میان مخاطبان شما مورد پسند است شما باید آزمون و خطا انجام دهید. این بدان معناست که روند تولید محتوای شما باید افزایش یابد و نهایتا شما درخواهید یافت که چه نوع محتوایی برای مخاطبان شما مناسب است.

انتشار حداقل یک پست‌ در اینستاگرام در روز بهترین شیوه‌ی انتشار محتوا در این پلتفرم است. برخی از برندهای مشهور حتی تا ۳ پست در‌ اینستاگرام منتشر می‌کنند.  همانطور که متحوای بیشتری در اینستاگرام منتشر کنید، درک شما از بهترین زمان‌های انتشار پست در اینستاگرام بیشتر خواهد شد.

اگر‌می‌خواید همیشه در feed فالوورهای اینستاگرام خود باشید، روند انتشار محتوای خود را قطع نکنید. به همین دلیل است که استفاده از استوری‌ها در اینستاگرام بسیار ارزشمند است.
ما به شما توصیه می‌کنیم که استفاده از استوری‌ها را در دستور کار خود قرار دهید و حتی‌ می‌توانید بیشتر روی‌آن سرمایه گذاری کنید و محتوای بیشتری را در استوری‌ها به اشتراک بگذارید بدون اینکه نگران کاهش‌ بازدهی یا اسپم شدن خود باشید.

2- انتشار محتوای کاربر پسند

اگر چه اینستاگرام یک شبکه اجتماعی اشتراک عکس است، اما در درجه اول یک پلتفرم برای اشتراک گذاری تجربیات است.
محبوبیت عکس‌های سلفی در اینستاگرام انکار نشدنی است. همانطور که می‌دانید بهترین روش برای تبلیغات یک محصول و یا ‌خدمات در اینستاگرام اشتراک گذاری عکس آن محصول در هنگام استفاده توسط مشتری است.
تجربیات نشان می‌دهد چنین محتواهایی برای اکانت‌های تجاری بیشترین بازدهی را دارد به نسبت به پست‌های که روی آن‌ها از عبارات “فروش با تخفیف ویژه!” استفاده شده است.
اما برای اینکه محتوای شما بازدهی بالاتری را در فید کاربران به خود اختصاص دهد شما باید بدانید چگونه از هشتگ‌ها برای ارتقا اینستاگرام خود استفاده کنید.

3- آزمایش هشتگ‌های خلاقانه

تفاوتی ندارد کسب و کار شما کوچک است یا بزرگ! شما ‌باید هشتگ‌های منحصر به فرد خود را ایجاد کنید و از‌هشتگ‌های مناسب استفاده کنید تا مخاطبین را به اشتراک گذاری پست‌های خود ترغیب کنید. همچنین باید از هشتگ‌های متناسب کسب و کار ‌خود در بایو (Bio) نیز بهره ببرید.

فراتر از هشتگ‌های مخصوص به خودتان، باید سعی کنید از هشتگ‌های عمومی‌تر نیز استفاده کنید تا میزان reach پست‌های خود را افزایش دهید‌. همچنین در استفاده از هشتگ‌ها تعداد هم اهمیت دارد. اگر شما از تعداد هشتگ‌های‌کم استفاده کنید شانس خود را برای نمایش بیشتر پست خود از دست خواهید داد و اگر از تعداد هشتگ‌های بسیار بالا و اسپم استفاده کنید، توسط اینستاگرام جریمه خواهید شد.
در زیر میانگینی از تعداد هشتگ‌های استفاده شده و تعداد اینگیجمنت‌های دریافت شده را مشاهده خواهید کرد.

4- استفاده از تگ‌ها و لوکیشن‌ها

استفاده مداوم از تگ‌ها یک روش شگفت‌انگیز و موثر برای ارتقا اکانت اینستاگرام است و ما فقط در مورد تگ‌ها صحبت نمی‌کنیم. به عنوان مثال، شما با تگ کردن برند‌های معروف هنگام استفاده از محصولات و خدمات آن‌ها می‌توانید امیدوار باشید که آن‌ها هم عکس شما را منتشر کنند.
باتوجه به اینکه هنگام تگ کردن افراد یک اطلاعیه برای آن‌ها ارسال می‌شود، استفاده از تگ‌ها یک روش ظریف و هوشمندانه برای ارتقا حساب اینستاگرام است. به همین ترتیب استفاده از تگ‌ها حسن نیت شما را نشان می‌دهد و احتمالا آن‌ها هیجان‌زده خواهند شد تا محتوای شما را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند.

فراموشن نکنید که از لوکیشن‌ها حتما استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما دارای مکان فیزیکی است، بهتر است شما بطور ‌منظم درمورد اتفاقات مهم فعالیت داشته باشید و از لوکیشن‌های مناسب موقعیت مکانی خود حتما استفاده کنید. پست‌ها با موقعیت مکانی خاص، به شما این امکان را‌ می‌دهد تا فالوورهای بلقوه جدیدی را جذب کنید.

5- انتشار عکس محصولات هنگام استفاده

حالا که نوبت به تبلیغات رسیده، چه چیزی‌ می‌تواند بهتر از خود مشتریان شما برایتان تبلیغ کند؟ انتشار تبلیغات هنگام استفاده از محصولات توسط مشتریان شما، یک راه و روش عالی برای افزایش نرخ تبدیل فالوور اینستاگرام شما است. آیا می‌پرسید چرا؟ چون مردم ترجیح می‌دهند محصولی را خریداری کنند که در دنیای واقعی مردم از آن رضایت دارند. مصرف کنندگان هنگامی که محصول را د دنیای واقعی ببینند، کیفیت آن را بهتر درک می‌کنند.

به عنوان مثال، کاسپر یک شرکت تولید کننده کالای خواب، از اینستاگرام به عنوان نمایش رضایت مشتریان خود از محصولات استفاده می‌کند.

6- سبک منحصر به فرد خود را داشته باشید

در انتشار پست‌های اینستاگرام خود خلاقیت داشته باشید. سعی کنید پست‌هایی که منتشر می‌کنید هنگامی که در کنار یکدیگر مشاهده می‌شوند، سبک منحصر به فرد شما را به مخاطب القا کنند. داشتن یک سبک در طراحی پست باعث‌می‌شود هنگامی که یک کاربر اکانت اینستاگرام شما را مشاهده می‌کند، احساس خوبی داشته باشد.

در عکس‌های زیر دو نمونه از سبک‌های منحصر به فرد پیج‌های اینستاگرام را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید با استفاده از فیلترهای رنگی برای عکس‌ها، منظره کلی پیج اینستاگرام خود را بیشتر‌ به سمت شخصی سازی پیش ببرید.

7- کار با اینفلوئنسرها برای گسترش نفوذ‌ شما

همانطور که قبلا ذکر شد، با ظهور اینفلوئنسر مارکتینگ، اینستاگرام یک بستر و شبکه اجتماعی است که برندها می‌توانند محصولات و خدمات خود را بدون ارائه مستقیم به مشتریان بفروشند.

به عبارت ساده اینفلوئنسر مارکتینگ مستلزم یک رابطه خوب با دیگر پیج‌های اینستاگرام است که تعداد فالوورهای بالایی دارند. اینفلوئنسرها باید آیینه محصولات و خدمات شما باشند تا آن طیف از مخاطبین که مورد هدف شما هستند را‌ تحت تاثیر قرار دهند. اینفلوئنسرها را‌ می‌توان جز بخشی ‌از‌ تبلیغات دانست که با توجه به رابطه نزدیکی که با کاربران شبکه‌های اجتماعی دارند، می‌توانند کمپین تبلیغاتی شما در اینستاگرام را متحول کنند.

پس پیدا کردن اینفلوئنسرها می‌تواند یک روش بسبار موثر برای معرفی و فروش محصولات و همچنین رشد پیج اینستاگرام شما باشد.

8- ایجاد یک مسابقه

برخی اکانت‌های اینستاگرام هستند که 70% سریعتر از دیگر پیج‌ها رشد می‌کنند. شما ممکن است با برخی پست‌های اینستاگرامی رو به رو شده باشید که از کاربران درخواست می‌کند تعدادی از دوستان خود را در زیر پست منشن کنند و پیج اینستاگرام آن‌ها را فالوو کنند تا در مسابقه شرکت داده شوند.
در واقع راه اندازی چنین مسابقاتی یکی از موثر‌ترین روش‌های جذب فالوور واقعی در اینستاگرام است. شما شاهد تعداد زیادی از کامنت‌ها منشن خواهید بود و هر کدام از منشن شده‌ها ممکن است افرادی بیشتری را به پست شما منشن کنند. در نتیجه شما در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از فالوورها را جذب خواهید کرد.

editor.2

نویسنده از: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴

دیدگاه خود را بنویسید

سیزده − یازده =